תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 12:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  Yamama1  
שאלה על מיקרופון קונדנסר USB
הודעה פורסם: ראשון 14 אוק',18 11:23   
האם יש לקונדנסר USB יש חסרון מובנה בהשוואה לקונדנסרים אחרים? למשל בחיבור ישיר למחשב הוא לא עובר דרך פרה אמפ מקצועי. ברם זה משנה? הבנתי שפרה אמפ מגביר אות בלייב, אבל כשאין סאונדמן שמנטר את האות בריל טיים, אם אני לוקח את האות המקורי ומגביר אותו בעריכה, נגיד באודסיטי אני לא אקבל אותה תוצאה?
DreadInnaBabylon
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 14 אוק',18 13:36   
הי. את זה קראת כבר?
https://www.act.co.il/forums/viewtopic.php?t=2220 (ההודעה השנייה)

בקצרה:
ציטוט:
האם יש לקונדנסר USB יש חסרון מובנה בהשוואה לקונדנסרים אחרים?

תלוי איזה, ולמה אתה משווה (תמיד יש יותר גרוע...), ומה תכלית השימוש. בעיקרון מיק' USB זה פתרון זול בחבילה אחת למי שצריך ערוץ אחד בלי טררם. הוא יכיל בתוכו את הפריאמפ וההמרה לדיגיטל, שכאלמנטים נפרדים יש למשתמש יותר אפשרויות שליטה וניטור בכל שלב, ולרוב מכשיר ייעודי יכיל מעגלים ורכיבים יותר איכותיים. שאלה של מחיר/תמורה, ואין ממש קיצורי דרך.
'מקצועי' זה יותר המשתמש מאשר הציוד.

אל תקנה שום מיק' USB שלא מכיל לפחות בקרת Gain. לא יודע למה אתה מדבר על סאונמן ולייב, המילים הללו לא קשורות לדיון.

ציטוט:
אם אני לוקח את האות המקורי ומגביר אותו בעריכה, נגיד באודסיטי אני לא אקבל אותה תוצאה?

לא. למה אתה קורא האות המקורי ואיך אתה 'לוקח' אותו? כל אות ממיק' חייב הגברה כדי להיכנס לממיר. בעריכה לא 'מגבירים' שום דבר - מאזנים עוצמות יחסיות בין ערוצים, שנכנסו\הוקלטו כבר בעוצמה הראוייה.
הודעה פורסם: ראשון 14 אוק',18 14:10   
אני מנסה לראות אם אני מבין. אם מיקרופון USB עובד מבחינת המחשב כמו כרטיס קול אז בעצם אין מגבלה עקרונית על האיכות והלייטנסי שלו. זה רק שכחבילה אחת בדר"כ הרכיבים שלו יהיו פחות איכותיים?
shtik
תומך
הודעה פורסם: רביעי 17 אוק',18 22:58   
אם אני לא טועה דווקא מיקרופוני usb לא חזקים כל כך בתחום הלייטנסי. אולי יש כאלה יותר טובים או פחות, אבל צריך לעשות את הבדיקה הזאת.

לרוב, מיקרופון usb מתוכנן להקליט אודיו שלא במקביל לערוצי רפרנס, אלא לבד (יותר בכיוון של קריינות או הקלטת שטח מאשר הקלטת שירה). לכן ביצועי הלייטנסי לא תמיד קריטיים, ואפשר לחפף בתחום הזה.

מצד שני, יכול להיות שיש מיקרופוני usb שכן עושים את זה כמו שצריך. רק שצריך לבדוק כל מוצר לגופו.
הודעה פורסם: חמישי 18 אוק',18 02:18   
תודה על ההערות.
האם asio4all שמותקן במחשב ישפר את הלייטנסי או שהמיקרופון יעקוף אותו?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון