תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 01:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
איך עוקפים את בעיית 128 הסאונדים ...
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  דיגיטל-אנלוג  
הודעה פורסם: שלישי 31 יול',01 06:43   
מה מצב ?!

קניתי לא מזמן פרוטאוס 2 XR משומש מאיזה שהוא בחורצ'יק נחמד במטרה להוסיף קצת צלילים לסינטים הקיימים שלי ... (יש שם איזה ששה שבעה סאונדים נחמדים :smile: )
להפתעתי נתקלתי בבעייה די מטומטמת ! אפשר דרך הסקוונסר (קייק-ווק) לבחור רק את 128 הסאונדים הראשונים (מתוך 384) וזהו !!!
הורדתי את חוברת ההוראות של המודול ונדהמתי לגלות שכתוב שם שבאמת אפשר לבחור דרך MIDI רק את הצלילים האלו . אני לא מאמין שאי אפשר לפתור את זה , זה אינפנטילי !!!
אם יש למישהו תשובה בשבילי , אשמח עד מאוד !!!

יום מצויין !
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שלישי 31 יול',01 07:50   
יש לי את הxl-1 של emu והוא שייך למשפחת הפרוטאוס , בעיקרון כולם עובדים אותו דבר.

בxl הסאונדים מחולקים ל3 בנקים ובכל אחד 128 פריסטים (לא סאונדים , פריסטים , הסאונדים הם ברמה הבסיסית , כל פריסט מורכב מסאונד אחד או יותר ועובר דרת מעטפת שונה , פילטרים , אפקטים וכו' , רק לידע כללי.) וכידוע 128 כפול 3 = 384.
אני מניח שגם אצלך הסיפור דומה , ניסית לשנות בנקים ? , אני חושב שזה יפתור את הבעייה.
sushi
הודעה פורסם: שלישי 31 יול',01 13:11   
ידידי,
בעית מחסום ה-128 תוכניות נפתרה מזמן באמצעות העברת בנק.
תלוי בתוכנה שאתה משתמש בה, הדבר ניתן לביצוע דרך קביעות פרמטרים בכל ערוץ או בפקודת מידי, כך שלמעשה כל החלפת פריסט שלך יכולה לכלול גם פקודת החלפת בנק.
ראה צילום מתוך לוג'יק:

ליד מספר הפריסט (39) רואים את מספר הבנק (5).
אני עובד עם הפרוטאוס, ואכן כמו שאמר קודמי, כל המודולים האחרונים של Emu מבוססים על אותו מבנה ואפילו ה-SysEx שלהם דומה.
  דיגיטל-אנלוג  
הודעה פורסם: רביעי 01 אוג',01 04:01   
כפרות שלי !

בוודאי שאני יודע שאפשר להחליף בנקים בMIDI - כפי שאמרתי יש לי עוד שני סינטים חוץ מהפרוטאוס . העניין הוא שבפרוטאוס אין חלוקה לבנקים , אלא יש 384 סאונדים וזהו !
ניסיתי את כל שיטות "החלפת הבנקים" שיש בקייקווק , פלוס ניסיתי לחשב לבד לפי איזה נוסחא שיש שם בקובץ עזרה (ככה הJV עובד לפי מה שהבנתי) , וחוץ מזה , הרשו לי לצטט את חוברת ההוראות של הפרוטאוס :

This
feature also allows you to call up the presets 128-383, which are not
normally accessable over MIDI.

זה לא הגיוני , אבל זה מה שכתוב !!!

חברים , אני לא כזה אדיוט , אבל אני צריך עזרה !!!

יום העעעשר !
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: רביעי 01 אוג',01 06:37   
נשמה עיניים !

לא זילזלנו בך לרגע ואני מרשה לעצמי לדבר גם בשם sushi , רק ניסינו לעזור , תודה שזה הדבר הראשון שעולה לך לראש כשמציגים לך בעייה כזו , מה גם שבפורום הזה נמצאים גם אנשים מתחילים ומאיין לנו לדעת מה רמת הידע שלך ? :wink:

anyway נמשיך לחפש עד שנמצא , אתה לא לבד.
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 25 אוג',01 10:53   
א. הטרד את EMU... שלך דואלים לבקשת פתרון ותודעת השירות האינטרנטית תגיע גם אל ביתך.
ב. חפש, אולי הוא כן מחולק לבאנקים והCAKEWALK למכוון על מספרם. בנוסף לי בזמנו היה בעיות עם CAKEWALK באופציה של הבחירת שיטת העברה (עם ה100 או 128 וכל הבנקים) יש אם אני לא טועה 3 אפשרויות.

בהצלחה ואם היית מודע/ישמת את אחת מן ההצעות אני מתנצל.
sushi
הודעה פורסם: שבת 25 אוג',01 13:50   
ידידי,
הסתכל שנית על צילום המסך שהכנתי בשבילך.
(במענה הראשון שלי למעלה)
רשום שם במפורש פרוטאוס. יש לי אותו, וכך אני עובד איתו.
התעלם ממה שציטטת מספר ההדרכה, ושים לב כיצד עוברים את מחסום ה-128 בלוג'יק. אם יש לך תוכנה אחרת, תצטרך כמובן למצוא את הדרך שם. נראה לי שמה שמבלבל זה החלפת הבנקים באמצעות Sysex שזה הוספת ערך למספר ה'פריסט', כפי שזה נראה על הצג של המכשיר.

בנוסף אני עובד במקביל עם SounDiver וכל מיפוי הצלילים והבנקים והשמות עוברים ללוג'ק בתקשורת פנימית. יכול להיות שבגלל זה העסק יותר נוח באווירה שלי.
להלן תכולה של בנק 5 ולצידו התפריט להחלפת בנקים כפי שאני רואה בלוגי'ק. לכאן אני נכנס רק כשאני רוצה לראות בבת אחת את כל הצלילים של בנק מסוים:

כל "בנק" שאתה רואה (ובדוגמא זו בנק 5) מכיל 128 סאונדים!
פקודות החלפות בנקים בלוג'יק אינן קבועות, ואתה מתאים אותן על פי המודול או היצרנית שלך.

מצטער אם גרמתי לך לחשוב אחרת.

הנה עוד ציטוט:
Patches are arranged in banks of 128 and, as supplied, the instrument has four banks of user memories, plus eight banks of 'factory'
presets on the Composer card along with all the currently available waveforms. The user banks are filled with copies of factory patches.
When expansion cards are added, more factory presets are also added, though the number of user memories remains fixed at 512.
במקרה זה לוגי'ק מציגה לי כפולות של הבנקים - שתי קבוצות זהות, ללא ההרחבה אני משתמש בקבוצה אחת בלבד
.
לכל מי שמשתמש בסדרה זו של Emu, בעלי אותה מערכת הפעלה (כל המודולים האחרונים כמעט, גם ה-XL), הנה לינק למסמך מלא בענין נתוני SySex וכיצד לעבוד איתם.
protAudSysEx21.pdf
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מקלדות, סינטים ושלטים - Synth

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון