תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 17:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  zlna  
בעייה בהשראות אל תוך המיקרופון -מה ניתן לעשות צריך עזרה דחוף
הודעה פורסם: שישי 06 פבר',09 22:53   
שלום לכולם
לפני חודש קניתי מקרופון jz blackhole
הבאתי אותו מארה"ב
שם בדקתי אותו והוא עבד פרפקט
כאשר הגעתי לאולפן שלי וחיברתי אותו התחילו להופיע רעשי רקע של השראות
שהם מורכבים מצפצוף של 1 קילו חלש ורעש של השראת טלפון סלולארי
לקחתי את המקרפון אלי הביתה ואל חבר לאולפן והוא עבד פרפק שוב לא היה רעש בכלל
חזרתי לאולפן ניתקתי את כל מקורות המתח באולפן דרך הארון חשמל בישביל לבדוק האם זה כתוצאה אולי ממנורה או שנאי ועדיין הרעש נשאר כמו שהיה
ניסיתי להחליף כל מיני סוגי כבלים של מיקרופונים כלום לא עזר
ברגע שאני מסתובב עם המקרופון בתוך החדר הקלטה הרעש מתגבר ונחלש לפי המיקום שלי בחדר כלומר הוא לא אחיד .
בבדיקה שעשיתי נודע לי שבבניין יש חדר מסר של סלקום ואנטנה שלהם על הגג
אני בקומה ראשונה והגג זה קומה 3 .

מה ניתן לעשות כדי לפתור את בעיית ההשראות - המיקרופון תקין לחלוטין הבעיה היא בשילוב של המיקרופון והחדר או איזה רכיב בפנים שקולט את ההשראה.
דיברתי עם החברה והם אמרו שלא יוכלו לפתור לי את הבעיה מבלי להיות במקום
לכן אני מחפש מישהו מכאן שיוכל לפתור את הבעיה או לתת רעיון לפתרון תודה
ניתן לשמוע את הרעשים בקובץ שהעלתי ללינק הבא

http://www.gearslutz.com/board/geekslutz-forum/363585-induction-noise-my-recording-room-my-jzblackhole-mic.html
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 07 פבר',09 08:08   
ראשית, תדאג לבריאותך,
1,כשאתה באולפן, תתחיל להסתובב עם מגן ביצים, (סינר עופרת כמו
שלובשים בצילום רנטגן) כי עתיד ילדיך חשוב.
2,צור קשר דחוף עם נציגי איכות הסביבה למיניהם וברר איך את מזמין בדיקת קרינה אצלך,
כי אתה חושש שהקרינה בסביבה חזקה מאד (ואתה יכול גם להסביר למה אתה חושש)
3. בעיקרון, שידור האנטנות של הסלולר הינו שידור כיווני, לכן המיקום בו הקרינה נמוכה ביותר
הוא דווקא במיקום שלך - מתחת לאנטנה, (בבניין מול האנטנה הקרינה גבוהה עשרות מונים)
אבל יש תקלות ואל תיהיה שפן ניסיונות.
Administrator
הודעה פורסם: שבת 07 פבר',09 10:59   
העלת דגימה בלתי שמישה. אתה מדבר תוך כדי השמעת הרעשים ואם רוצים להגביר כדי לשמוע אותם (מה שמאוד בעייתי באבחנה שלהם) הדיבור שלך קורע את הרמקול.
נסה פשוט להקליט רעשים נטו, אי אפשר לדעת ככה כלום. לא צריך הסברים: זוז עם המיקרופון ממקום חלש לחזק או רק במקום שההפרעה הכי חזקה.
שאלות:
- אם אתה אומר שזה בחדר אחד בלבד, האפשרות שזה מהאנטנות פוחתת בקצת או נותנת סיכוי לעוד בעיה. האם כאשר אתה אומר שבחדר אחר אין את הבעיה (כפי שאמרת בהקלטה, אלא אם כן התכוונת למקום אחר לגמרי, ואז זה מטעה) הכוונה שאתה הולך עם המיקרופון והכבל לחדר אחר או מעביר את כל המערכת שלך לחדר אחר?
- האם עם מיקרופון אחר, קונדנסר או דינמי, יש את הבעיה הזו ועם אותם כבלים?
- לאיזה ציוד אתה מתחבר, כאשר אתה אומר שהכל כבוי חשמלית ואתה ממשיך בבדיקה והרעש עדיין קיים?
- עם המיקרופון, בתור גשש לאיתור מוקד, זוז בחדר ואתר היכן יש הכי הרבה קרינה/הפרעה/רעשים. נסה להגיע לכדי הצבעה על הפריט או האזור הממוקד ולתאר כאן.
הודעה פורסם: שבת 07 פבר',09 11:41   
ראובן ראשית תודה על העזרה אשתדל להיות יותר ממוקד

1. עם מיקרופונים אחרים אין את אותה הבעיה יש לי נוימן U87 יש לי RODE, SM57
אין בעיה בכלל .

2. הבעיה היא בכל המבנה של האולפן ולא רק בחדר הקלטה כלומר אם אני לוקח את המיקרופון
ומסתובב איתו בחדרים הרעש קיים תמיד והוא עולה וגובר לפי המיקום בחדר
בשום נקודה לא הגעתי למצב שאין רעש בכלל

אתמול היה אצלי חבר עם מיקרופון דומה של חברת בלו זה אותו מהנדס בנה את שניהם
וגם במיקרופון שלו היתה את אותה בעיה , מה שמחזק את הסברה שזה איזשהו רכיב במיקרופון

כאשר אני מחבר את המיקרופון במקום אלר לגמרי אין בעיה בכלל

3. הגעתי למצב שבכיוון מסוים היה רעש חזק מאוד ביום אחד ואחר כך ביום אחר הרעש החזק היה במקום אחר כלומר זה לא מוגדר כתמיד אותו מיקום .

4. הבדיקה שעשיתי עם החשמל זה שניתקתי את כל הארון חשמל והשארתי רק את מקור המתח של הפרה אמפ אני משתמש ב LUNCHBOX עם API ו A-DESGHIN
ואחרי שכל החשמל נותק כולל תאורות הרעש היה קיים עדיין חיברתי את המיקרופון עם כבל ישירות לפרה ושמעתי מהפרה דרך אוזניות כלומר לא מחשב לא פאץ לא כלום .

חשוב לי לציין שיש לי חבר אלקטרונאי הוא בדק את האדמות במיקרופון אמר שהכל בסדר ויש לגוף 0 וזה נראה לו בעית השראה

עוד משהו ששמתי לב אם בן אדם עומד מול המיקרופון הרעש נחלש

ניסינו גם לעטוף את המיקרופון בנייר כסף אבל הרעש עדיין נשאר

זהו מקווה שעזרתי להבין יותר את הבעיה
מה שאני רוצה לדעת זה כיצד ניתן לפתור את הבעיה אם בכלל
תודה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 07 פבר',09 12:57   
אשמח אם תעלה דגימה של רק רעשים.
בינתיים בוא ננתח ונבין את הנושא כדי לעזור בפתרון וגם בבעיות דומות:

עקרונית יש סביבנו קרינה כל הזמן. ממש כמו חיידקים; היא בתוך המבנה, באוויר, ואפילו על הגוף. זה שהיא לא נראית לא אומר שאינה קיימת.
הקרינה/ או השראה/ או הפרעה מתחילה להציק לנו כאשר היא יוצרת תדרים בתחום השמע, אם ישירות (המהום מרשת חשמל ומוצריה) או כהרמוניות-תוצר (תדר רדיו מאופנן בהפרעה אחרת לכדי תדרי אודיו שנשמעים כללית כמו"רעש").
כנגד זה מערכות אודיו והתקניה בנויים כך שהקרינה הזו תישאר מחוץ לציוד, או תונחת משמעותית עד כדי כך שלא תובחן או תיעלם במערכת, או תימנע לגמרי מכניסה להתקנים הדורשים הגברה חזקה, כמו מיקרופון או גיטרה.
המיגון הזה מתחיל בהתקן עצמו, דרך הנתיב (הכבל/חיווט) ועד לרכיב ההגברה, בתור חוליות ראשונות בשרשרת.
אצלך כנראה קיים שילוב בין תכנון רגיש במיקרופון (= אין את הבעיה עם מיקרופונים אחרים), חיווט והתקן הגברה, וכמובן סביבה רועשת למדי מבחינה קרינה. אם הסביבה הייתה מהסוג ה"רגיל", לא היית נתקל בהבדלים גדולים בכל מיקום של המיקרופון.

שכך:
- אפשר שיש תכנון לקוי או רגיש במיקרופון (זה קרה, ונתקלתי בשלשה מקרים בזמן האחרון, רובם היו מסוג תעלומת קורה/לא קורה), אם בשלך ספציפי או בכל הסדרה. במקרה כזה בקש מהיבואן המקומי לבדוק מיקרופון זהה אצלך באולפן.
- אם לצידך אלקטרונאי עם סקופ וכמה רכיבי אלקטרוניקה, הוא יכול לאתר תדר גבוה וגם לבנות מסנן RF על/בתוך מחבר כבל המיקרופון לצורך בדיקה. לחילופין נסה להעביר את המיקרופון דרך שנאי אודיו 1:1 או DI שמציע כניסת XLR - זה עשוי לשמש כמנחת תדר רדיו!
- אפשרות: על פי סוגי הרעש שאתה מדבר עליהם, מערכת ההגנה של מכלול המיקרופון או הקו פרוצות (יכול להיות רכיב או הלחמה לקויה - האם המיקרופון נרכש חדש או יד שניה?!), כאילו "בלי סיכוך", וזה שאתה עובד איתו ללא בעיה במקומות אחרים קשורה לצירוף מסוים. נסה:
בקש מהחבר האלקטרונאי לנתק את הסיכוך במחבר הכבל של המיקרופון ובחנו אם יש הבדל ברעש כאשר זה מנותק או מחובר. אם אין הבדל משמעותי, אנחנו בלי סיכוך היכנשהו ותכנון המיקרופון הספציפי מגביר את המצב. אם יש הבדל גדול, זו לא הבעיה.
- אם יש לך מקלט רדיו AM, הפעל אותו בסביבת האולפן על תדר ריק מתחנה, וזוז ממקום למקום כדי לאתר באמצעותו מוקד קרינה חזק על פי עוצמת הרחש ממנו.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון