תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 18:05
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
המכס לא נותן לנשום בארץ,, וגם המוכרים
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (100) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » שדה התעופה
  avi arbel  
Act Compatible
המכס לא נותן לנשום בארץ,, וגם המוכרים
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 17:38   
בזמנו, כשרכשתי את המוניטורים שלי נאמר לי על ידי סוכן רשת "לא נזכיר איזו"
שעל הגברה כגון מוניטורים ישנו מכס ומע"מ מעל ל50 אחוז ואף יותר, איך הוא אמר

ציטוט:
על הגברה קורעים במכס

במקום אחר אמרו שמכס על הגברה משתולל ויכול להגיע ל60 או 70 אחוז.

והינה, מנסיעה קטנה לנמל התעופה בן גוריון ובירור במשרד המכס, המכס להגברה כולל מע"מ הוא 30 אחוז.. זה הכל..

אז תסבירו לי למה אני שמעוניין בזוג מוניטורים נוסף כגון ה Dynaudio Acoustics BM6A
שתג מחירו בחול הוא 1700 דולר, דהיינו 7000 שקל, צריך לשלם סכום של 12600 בארץ!

כאילו, אם תעשו את החשבון שבחול הם נמכרים לצרכן ב 1700 דולר, כמובן שלספק זה עולה זול בהרבה, בהרבההה...

אז אחרי כל חישוב הרווח וה30 אחוז מכס ומע"מ המחיר עדיין לא מוצדק
yoavcohen
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 17:58   
מצויין, אז תקנה בחו"ל ואני לא ציני.
זה מה שרבים אחרים עושים וחוסכים כסף רב.
רק אל תשכח להוסיף את עלויות המשלוח והעמלות שיכולות להוות סכום משמעותי.
תוסיף את הכאב ראש שיש לך ואת חוסר היכולת להחזיר את זה במקרה של אי-שביעות רצון אם אתה מזמין מחו"ל וחוסר של אחריות בין-לאומית במקרים מסויימים. כמת את זה לשקלים - ותראה כמה זה עולה לך.
אם אתה רואה שאתה מרוויח, נסה שוב לדבר עם היבואן ולומר לו מה המקסימום שאתה מוכן לשלם. אם הוא יסכים, תקנה, אם הוא לא יסכים - יש לך את האלטרנטיבה של חו"ל.

אם זה משתלם לכולם להביא את זה מחו"ל בייבוא אישי מאשר לקנות מהיבואן, סימן שהמחיר של היבואן יקר מדי ובסוף הוא יוריד את המחיר או יגמור כמו ידע (יבואנית אפל שמסיימת בקרוב את תפקידה).

Logic Pro 8, FF800
Tomer Iserovitch
Supporter
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 18:04   
קח בחשבון שמדובר ב45.5 אחוזים=30% מס+15.5% מע"מ
stern
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 19:41   
אם אתה מרגיש בטוח ויש לך עם מי להתייעץ, שקול קניה באי ביי. לי יש נסיון טוב עם קניה כזו של מקלדת שכמעט בלתי אפשרי להשיג כמותה משומשת בארץ. עלה לי כולל מיסים והובלה כמחצית המחיר מזה שהחנות הציעה לי על מקלדת חדשה (חצי המחיר כלל גם קייס קשיח של גייטור בשווי של 200 $...). נעזרתי בחבר שמבין בכל הסיפור הזה יותר ממני. קניתי את המקלדת המשומשת מחנות (לא מבן אדם פרטי), עלה לי טיפה יותר אבל ישנתי בשקט (יחסית) בלילה. לעומת זאת, במקרים אחרים הפרשי המחיר לא מצדיקים את כאב הראש (ויש קצת).
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 19:46   
כמו שנאמר, בדוק היטב מה המחיר ה"אמיתי" שתשלם על ההזמנה.

מכס
מע"מ
אחריות
משלוח
דמי שיחרור חבילה והובלה (מסתבר שב-FEDEX לא חושבים שזה כלול במשלוח ... חבורה של ז!נ!ות)
שירות
עצבים ודאגה

מצד שני, כשאתה מסתכל על השירות בארץ בא לך לבכות לפעמים ... יש חנויות ספציפיות שאני מרגיש שזה ממש קודש להזמין מחו"ל במקום לשלשל לכיסן ולו שקל אחד.

בקיצור כל אחד והשיקולים שלו.
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 20:42   
אני יכול לספק את התמונה משני הכיוונים. אנחנו כחברה יבואנים של ציוד הקלטה מקצועי מאד (מאד).
כטכנאי הקלטה ומנהל אולפן אני לקוח של כל היבואנים האחרים ומפרנס אותם בכבוד.

אחת הטעויות הנפוצות שגם כאן נפלו בה היא דרך חישוב שער מטבע החוץ. הקונה הישראלי סבור משום מה שאת אזרחי מדינות הנכר מעניין השער היציג בישראל. ובכן אל תתפלאו אם תיכון לכם הפתעה, אין זה מעניין אותם כקליפת השום. הם רוצים את המטבע שלהם ומייד. שער הקניה למטבע חוץ בישראל אינו השער היציג ויש לחשב לפי שער גבוה ועוד עלויות העברה. ההבדל יכול להיות כמה אחוזים בריאים בחישוב.

לכל יבואן דרכי חישוב ותמחור משלו. אלו הם סודות מקצועים פנימיים. אני יכול להגיד שיש מקרים בהם המחיר בישראל זול יותר ממחיר היבוא העצמי. שוב - לא זול ממחיר המוצר בחו"ל, זול ממחיר היבוא העצמי. משיחות עם לקוחות אפשר לגלות עד כמה הם אופטימיים לפני התהליך ועד כמה פסימיים אחריו. רק מי שנחשף לטריקים ותכסיסים שונים במכס, בחברות ההובלה, עמילי המכס ושאר ירקות שאותם מגלים רק כשהסחורה תקועה במחסני המכס למדים את עוגמת הנפש של תהליך היבוא לישראל.
על שאר הנקודות החשובות עמדו כבר בהודעות אחרות בשרשרת ויש בהן נקודות חשובות מאד.
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 21:12   
יואב (לא אני#smile),

אין כאן תמונה מלאה ולא מלאה.

אני לא חושב שזה וויכוח מוסרי שמישהו צריך להצדיק מישהו אחר.

לא סביר שהעלות של יבואן תהיה גבוהה יותר מעלות הייבוא האישי בפערים כל כך משמעותיים כמו שלפעמים קורה:
1. ההנחה של הצרכנים היא שהעלות הבסיסית של המוצר ליבואן נמוכה יותר מהעלות של המוצר לצרכן.
2. שערי ההמרה ליבואן לא גבוהים יותר מאשר שערי ההמרה לצרכן. אם יש הבדל אז הפער לטובת היבואן.
3. עלות המשלוח נמוכה ליבואן היא בין זהה לבין נמוכה לאין-ערוך לטובת היבואן כי הוא יכול להזמין משלוח דרך הים.
4. עלות הכאב ראש נמוכה יותר ליבואן - כי הוא מטפל בהרבה פריטים בבת אחת כך שהכאב ראש מתחלק על כמה פריטים.

הדבר היחיד שיקר יותר אצל הייבואן היא אחזקת המלאי והשירות שהוא אמור להעניק ללקוח. בזה צריך להסתכם פער העלות אחרי שמחסרים את כל ההפרשים בארבעת הסעיפים שלמעלה.
על העלות הזאת הוא צריך להרוויח משהו וכאן השאלה הגדולה.

אם היבואן רוצה להרוויח סכום שגורם לצרכנים להעדיף את כל הכאב ראש והסיכון שבהזמנה מחו"ל - בבקשה, זאת זכותו המלאה. אבל זאת גם זכותם של הצרכנים לעשות את השיקול הכלכלי ולהחליט שלא משתלם להם להשתמש בשירותיו כיבואן.

אולי הבעיה שהיבואנים חושבים באחוזים והצרכנים חושבים במונחים אבסולוטים.
מחיר הכאב ראש להביא משהו מחו"ל תלוי במשקל החבילה + איזשהו קבוע.
מחיר האחריות הוא משהו כמו לכל היותר 5% מערך המוצר (אפשר בד"כ במחיר הזה לבטח אותו בחברת ביטוח כללית).
את הרווח הצרכנים מצפים שהיבואן יעשה מההנחה שהוא מקבל מהיצרן.

אני לא בטוח שאני לגמרי ברור אז אני אתן דוגמה (מהחיים):
נניח מחשב נייד MacbookPro עולה בחנות באינטרנט 2000$.
ונניח שהעלות שלי להביא אותו ארצה כולל מיסים משלוח ועמלות היא 2300 שקל (מה שאגב נבדק ונמצא נכון בפועל).
נניח שהדולר היום 4.06 ונניח ששער ההמרה הוא 4.2 (אני בטוח שהוא הרבה פחות ליבואן, אבל נניח).
סה"כ יעלה לי לייבא את המחשב בעצמי 8400 + 2200 = 10600.
לא כולל: הזמן שלקח לי להבין איך מזמינים את זה מחו"ל - אבל זה קבוע, פעם הבאה שאני אזמין משהו מחו"ל אני כבר יודע איך לעשות את זה.

עכשיו, בוא נניח שידע כזכיין של אפל, קונה את אותו מחשב מאפל בהרבה פחות מ-1999$. קשה להעריך בדיוק בכמה אבל לפי המתנות שחנויות באינטרנט מוכרות את המחשב נותנות אני מעריך את זה לכל היותר ב-1800$ (רק לצורך החישוב הגס, תכל'ס אני מעריך שזה הרבה פחות).
בוא נגיד שלא עולה לידע לייבא את המחשב יותר מאשר לי, וגם שער ההמרה שלה לא יותר גבוה.
בכמה ידע יכולה למכור את המחשב לכל היותר? 10600 + קצת. וכמה היא תרוויח? 200$ על כל מחשב לפחות. אני ועוד רבים אחרים חושבים ש-1400 שקל זה לא קצת וזה מספיק כסף בשביל שיהיה כדאי להזמין מחו"ל (המחיר בידע 12,000 שקל).

אם היא רוצה להרוויח יותר, בבקשה (המחיר שם הוא - כנראה שיש מספיק פרייארים ישראליים כדי שהיא תצליח להתקיים עד היום.

אה, ולא ספרנו בכלל את אלה שמביאים את זה עם חברים ולא צריכים לשלם 200$ ל-UPS על המשלוח....

Logic Pro 8, FF800
  avi arbel  
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 21:12   
ציטוט:
קח בחשבון שמדובר ב45.5 אחוזים=30% מס+15.5% מע"מ

מה פתאום, שאלתי מפורשות, וכששאלתי, שאלתי לאט, ברור, שאלתי פעמיים..
מדובר ב 12 אחוז מס והשאר מע"מ וזה יוצא בסביבות
ה30 אחוז. אז איך הגעת ל45 אחוז?

למי שאומר שזה בלגאן זה לא נכון, אחד מחבריי כבר הביא כמה מוצרים מח"ול
וזה דווקא לא כזה סיפור

ציטוט:

1. ההנחה של הצרכנים היא שהעלות הבסיסית של המוצר ליבואן נמוכה יותר מהעלות של המוצר לצרכן.
2. שערי ההמרה ליבואן לא גבוהים יותר מאשר שערי ההמרה לצרכן. אם יש הבדל אז הפער לטובת היבואן.
3. עלות המשלוח נמוכה ליבואן היא בין זהה לבין נמוכה לאין-ערוך לטובת היבואן כי הוא יכול להזמין משלוח דרך הים.
4. עלות הכאב ראש נמוכה יותר ליבואן - כי הוא מטפל בהרבה פריטים בבת אחת כך שהכאב ראש מתחלק על כמה פריטים.

אמרת יפה
ועם כל זה הם גובים כמה שמתחשק להם
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 21:22   
בפעם האחרונה שבדקתי (זה לא היה מזמן), מכס על מגברים \ רמקולים היה 36% ועל זה מתווסף כאמור מע"מ.
  avi arbel  
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 ספט',07 21:35   
אז מה קורה כאן?

יושבים אנשים שם ולכל אחד הם נותנים שיעורי מכס אחרים?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » שדה התעופה

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון