תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 20:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
איך עושים אוטומציה בלי לצייר נקודות בקיובייס SX3
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  erancen  
איך עושים אוטומציה בלי לצייר נקודות בקיובייס SX3
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 19:24   
אהלן, הקלטתי מישהו שר והבחור לא ממש יודע לשלוט על מיקרופון (או על הקול שלו) אבל הכל היה ברוח טובה.

בכל מקרה, אני רוצה לעשות באלאנס בסיסי ביותר והבעיה היא שיש לו עליות וירידות בווליום שהוא שר ולכן כשאני שומע אותו שר זה נשמע כאילו הוא מתרחק ומתקרב למיקרופון בתדירות כזו שאפילו קיימים הפרשי ווליום בהברות של המילים #doh

יש איזה טריק מהיר יותר מאשר לעבוד כמו נמלה ולסמן את הנקודות באוטומציה של קיובייס?
איזה פלאג? איזה פרוסס? משהו?

תודה רבה!
  erancen  
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 19:25   
אופס... פיספסתי מה רציתי להשיג:

אני רוצה את כל השירה שלו בווליום אחיד (בממוצע).
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 19:27   
קומפרסור, יש ים מידע פה בפורום על איך להשתמש
  erancen  
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:02   
#stop
וואי באמת שניסיתי (וקראתי בחיפוש שעשיתי). לקחתי איזה מקטע קטן של שתי שניות מההקלטה וניסיתי לשנות את כל הפרמטרים האפשריים בקומפרסור עם כל האפשרויות וכל הוריאציות האפשריות.

לא עוזר כלום, הקול שלו עדיין מתרומם בווליום פתאום.ויורד פתאום.

איך אני קובע את הערכים נכון? ואילו ערכים? על מה אני צריך להתסכל (בגרפים, בגלים)?

SOS - ממש צריך עזרה כאן.
8finger
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:16   
קודם כדאי שתנסה שוב בקופרסור. זה בטוח לא יעבוד אם תשחק עם הפרמטרים אלא אם תתאים את הקומפרסור לצרכים שלך, ככה שתגביל את העלייה בעוצמה שבזה אתה חפץ. תשים לב כמובן שההקלטה עצמה תקינה כלומר שלא נוצר לך עיווט בחלק מהטרק.

בכל מקרה אוטומציה גם יכולה לעזור לך. אתה לא חייב לצייר נקודות אתה יכול לחמש את הערוץ לאוטומציה (אני עובד עם לוג'יק 7 ככה שאני לא הכתובת לקיובייס אבל אותו עיקרון) ולהריץ את הפלייבק ובעצם להוריד את הפיידר בקטעים שתה רוצה ולהקליט אוטומציה בעצם. אני בטוח שיש המון שירשורים על האוטומציה ובטח בקיובייס. תנסה לשחק, אבל נכון.

facebook
  erancen  
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:19   
דווקא עם האוטומציה אין לי בעיה. ואני מכיר את השיטות של הקלטת אוטומציה באון-ליין (Write/Read).

הבעיה היא, שהעליות והירידות של הווליום הוא לא בין מילים אלא בין ההברות במילים. זה ממש מקרה חריף ובעייתי.

אם אני אשתמש באוטומציה, אז זו עבודת נמלים (הקלטה של שינויים הפיידר לא תהיה מדוייקת כי הוא שר יותר מהר מהמהירות תגובה שלי) ולסמן נקודות זו משימת התאבדות שתיקח שעה לסמפל בודד של שירה.

לפי השרשורים הבנתי שהקומפרסור הוא הישועה שלי - אבל אני מצליח להשיג איתו את התוצאות. (ההקלטה תקינה והכל בסדר גמור - שום דבר לא נדפק)
8finger
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:25   
הנה כאן אני מאמין שתקבל את התשובה הטובה ביותר ממורנו ורבינו ראובן שיחיה

facebook
  erancen  
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:33   
כן ראיתי את השרשור הזה.... #redface
אני מתנצל אבל המושגים שם שראובן משתמש בהם הם קצת מתקדמים בשבילי.
אולי בדוגמאות אני אבין יותר מה תפקידו של threshhold, ratio, attack, release, make-up?

מה הגרף האדום של attention אומר?

יש הבדל בין אנלוג לדיגיטל?
פיק ו-RMS?

את ההסברים קראתי אבל לא כל כך הבנתי.... אתם יכולים לעזור בדוגמאות (Study Case)?

תודה!
ds-sound
תומך
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:48   
יש לי בדיוק את המאמר בשבילך!

נפלאות הקומפרסור

הסבר מסודר בעברית פשוטה וקלה, בליווי הדגמות, תרשימים ותצלומי מסך.
תתחיל משם, והדיונים המצויינים שאליהם קישרו אותך יהפכו למובנים הרבה יותר.

בהצלחה! #thumbsup
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 16 ינו',07 21:49   
make-up - הכוונה לפיצוי של גיין כלומר פיצוי עוצמה על זו שאיבדת בשימוש בקומפרסור כמנחית עוצמה.
release - קובע זמן שיחרור פעולת הקומפרסור. תלוי בתפקיד כלומר אם תקבע שיחרור ארוך למשל (נקבע במילי שניות) הקומפרסור ישחרר פעולתו בזמן ארוך יחסית.. מתאים למשל לתפקידים נמרחים כמו פסנתר או שירה מסויימת.. שוב תלוי ברצונות שלך במיקס.
attack - קובע כמה זמן יקח לקומפרסור להגיב. נגיד תפקיד מהיר כמו סלאפ של בס נקבע לו זמן קצר לתגובה שנקבע גם הוא במילי שניות.
ratio - קובע את היחס כניסה מול יחס יציאה. כלומר יחס בין מה נכנס לקומפרסור למה שיוצא ממנו כמו יחס 1:2
threshhold - קובע מאיזה עוצמה ינחית הקומפרסור כלומר מאיזה עוצמה יפעל. במקרה שלך תוריד אותו במורד המינוסים כלפי מטה עד שתהיה לך קימפרוס בעוצמה מתאימה.
יש הבדל באנלוג לדיגיטל עם יתרונות וחסרונות כמו בכל דבר וכמובן תלויה האיכות של הפלאגין או המכשיר.

למעשה יש גרף שמראה את כל הפעולות הנ"ל ומסביר אותם אפילו יותר טוב.. אני אנסה להעלות לכאן אחד כזה.

בכל מקרה הכלל הכי הכי חשוב זה להקליט נכון ולהקפיד על דינמיקה נכונה בהקלטה עצמה, על לוול תקין בלי עיווטים וכדומה. אחרי הכל לא יעזור לך הקומפרסור אם הזמר שלך שר מטר פה מטר שם או כמו ילד בבר מצווה עם קול מתחלף #biggrin
בהצלחה

facebook
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון