תפריט
שלום אורח ::: Thu, 30 Jun 2022, 07:37
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

H4N Pro Black - מכשיר הקלטה קומפקטי נייד מ-ZOOM

Sunday, 08-11-20, 09:54, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

מיני אולפן נייד להקלטה ברורה ונקיה וקרובה מתמיד - בכל מקום

המקליטים הניידים החדשים מבית Zoom קבעו את הסטנדרט בכל הקשור למכשירי הקלטת שטח ניידים. כעת, החברה מעלה את הרף עם דגם ה-H4n Pro, עם מיקרופוני XY חדשניים, קדם מגברי מיקרופון המעניקים צליל טבעי, ורמת רעש כה נמוכה המאפשרת לכידת צליל בשיא הריאליזם ובדינמיקה מופלאה - מ-רעם של טיל ועד נפילה של סיכה.

עם מחברים ננעלים מסוג XLR/TRS, ה-H4n Pro אידאלי להקלטות עבור סרטי קולנוע/ווידאו, פודקאסטים, הקלטות מופעים וקונצרטים, הקלטת חזרה, דגימות איכות ועוד.

המקליט פועל בסטריאו וגם ב-4 ערוצים, עם מעבר ביניהם בלחיצת כפתור, מה שמאפשר הקלטה מרחבית מדהימה, ועל אלה קיימות אפשרויות של הכפלה על הקלטה (overdubbing) וחדירה להקלטה בפאנץ' מיידי (punch-in), ומעל הכל אפקטים ברמה אולפנית להעשרת הצליל - אולפן רב-ערוצי מלא בכף היד.

החברה ייעדה את תכונות המכשיר לקצה העליון של השוק, ומכאן הרזולוציה הגבוהה של 24 ביט על 96 קה"ץ, ביצועי צליל מבריקים, רמת רעש עבודה אפסית וקדם מגברי מיקרופון מקצועיים - והכל במארז קומפקטי להפליא.

עם ביצועים כאלה ה-H4n Pro מעולה ליישומים הדורשים הקלטה בסביבה דינמית מאוד - מרחשים ועד פיצוצים, כמו סאונד לסרטים, תיעוד חדשות, ראיונות, חדרי ישיבות, אולמות מופעים וגם הקלטות של אפקטים אמינים (SFX).
עם תצורת XY מובנה של המיקרופונים, ניתן להקליט עם תמונת סאריאו מרחבית אמיתית, ויחד עם 3 כניסות משולבות ניתן להשתמש גם במיקרופונים ומקורות צליל אחרים.
בנוסף, קיימת יציאת בקרה לאוזניות/מערכת כך שניתן לנתב את הצליל ישירות למצלמה.


 

סטריאו, M-S ו-4 ערוצים

ה-H4n Pro עמיד בעוצמת סאונד עד 148 דיבי/לחץ קול, מה שעושה אותו מועמד מעולה להקלטות קונצרטים, מהרכבים קטנים ועד לתזמורת מלאה, ללא בעיה של רעש או עיוות בצליל. באופן דומה ניתן להקליט מהרכב אקוסטי ועד להקת רוק כבד ללא חששות אלה. גם הקלטת דיאלוגים, ראיונות ודגימות צליל הדורשות סאונד צלול ביותר.

ניתן לשנות את זוית המיקרופונים המובנים מ-120 ל-90 מעלות להשגת תמונת סטריאו רחבה או מצומצמת יותר כדי להתאים את המיקוד לנושא. בנוסף, המקלט כולל מפענח M/S להקלטות אמצע-צד באמצעות מיקרופונים חיצוניים, מה שמאפשר כיול רוחב הסטריאו בשלבי הפוסט-פרודקשן.
במצב הקלטה של 4 ערוצים ניתן למעשה להקליט בו זמנית דרך שני המיקרופונים המובנים ועוד שני חיצוניים, ובכך להוסיף את האווירה הסביבתית עם מימד מדהים.

Closeup photo of the H4n Pro, dramatically lit.

עבור עיתונאים ושדרני אינטרנט, ה-H4n Pro הינו הכלי לעבודה, וזאת עם ניידות וגמישות עבודה המשולבת עם יכולות אולפן מקצועיות עבור שידור מרשים. בהתאם ליישומים אלה, המכשיר כולל הזנת מתח למיקרופון צוואר למרואיין, מאפשר הקלטת קבצי אודיו חתומי זמן ומסונכרנים לתזמון הסרטה בפוסט פרודקשן, ואפילו הטמעת אודיו איכותי ישירות לתוך הווידאו בזמן אמת ובאמצעות מחבר 1/8" סטריאו.

ה-H4n Pro אף מוכן מיידית להקלטה, גם ברגעים שאסור לפספס! פונקציות ההקלטה החכמות מאפשרות הקלטה-מראש (עוד לפני שהספקת ללחוץ על המתג), גיבוי הקלטה והקלטה אוטומטית, זאת, בהתחשב במציאות הדורשת תגובה מיידית לפני כולם, כי הלא הקלטות שטח מציגות תמיד הפתעות ואירועים שלא ניתן למפות מראש, וכאן ה-H4n Pro הינו ממש מכשיר הצלה!

H4n Pro, in interface mode, connected to a laptop

אולפן מולטי-טראק ידני וממשק אודיו

מעולה להפקות מוזיקה, ה-H4n Pro מאפשר גם להפיק שיר מתחילתו ועד סופו, וזאת עם יכולות חדירה להקלטה קיימת והכפלות, אפקטים ברמה אולפנית ומדמה כלי נגינה. הוא אף מתפקד כממשק USB עם 2 כניסות/יציאות למחשב האישי, כך שניתן לשלבו בתוך תוכנת ההקלטה/הפקה החביבה עליך (או עם הקיובס LE המצורפת לחבילה) ולהתחיל ליצור ישירות מהקופסה.

Michael Mazzaraco playing an acoustic guitar in a living room, recording to an H4n Pro

המכשיר עצמו הופך לאולפן 4-ערוצים עם הכפלות ואפקטים לכל דבר. אפקטים אלה כוללים עיבוד דינמי, ריוורב, דיליי, מסנן תדרים נמוכים ועוד. אפשר למצוא כאן ים של מדמי מגברים ופדלים לגיטרה ובס, כמו גם להריץ השמעה בלופ ולשנות גובה צליל ומהירות! כאן ה-H4n Pro הופך כבר לכלי אימון אפקטיבי... ואם שאלתם, אז כן -  הוא כולל גם טיונר כרומטי ומטרונום - ממש למצבים אלה.

בגרסתו החדשה, ה- Zoom H4N Pro Black מגיע בקופסא עם זוג סוללות AA, תיבת נשיאה קשיחה, מגן רוח, זוג כבלים - RCA-XLR לחיבור לרמקולים או למיקסר, זוג כבלים נוסף - XLR-XLR, זוג מתאמי PL/TRS ל- XLR נקבה,  ורשיונות לתוכנות - Steinberg WaveLab LE software ו- Steinberg Cubase LE software.
ספק כוח חיצוני אופציונאלי (לא כלול בערכה)

עוד תכונות חשובות:

 • מתח פאנטום 24 או 48 וולט
 • שלט ווליום עצמאי ליציאות ולאוזניות
 • רמקול בקרה מובנה
 • הקלטה ישירות לכרטיסיית זיכרון זמינה (עד 32 GB)
 • תמיכה במגוון פורמטים של קבצי אודיו
 • מיקס מ-4 לסטריאו, מסטריאו לשני מונו
 • עד 99 סמני מיקום להקלטה
 • נירמול קבצים (מירב העוצמה) ופיצול קבצי אודיו
 • שינוי מהירות השמעה ללא פגיעה בגובה צליל (50% עד 150%)
 • שינוי גובה צליל ללא שינוי מהירות השמעה
 • ממשק אודיו USB
 • עימוד על חצובה או עמוד מיקרופון, או ישירות ל-DSLR  עם מתאם
 • שלט רחוק אופציונלי
 • פועל על 2 סוללות AA רגילות או נטענות
 • עד 6 שעות עבודה (או 10 שעות במצב Stamina)
 • מגיע עם  Cubase LE8 ו-Wavelab LE8 

 

 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: הערכת עלות בידוד אקוסטי לחדר
  tomerak1: קוראים לזה חוק הקריוקי את צריכה להתקשר למשטרה בדרך כלל אם לא מכירים את החוק אבל יש חוק כזה ואם אתה לא מאים על המשטרה שיב לשרשור המלא אחרון
 • תיאוריה
  RE: סיבליוס - איך כותבים פליפ נוט קטן לפני התו הראשי?
  אייל10: קישור לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: עכבה של כבל לעומת משדר אלחוטי
  Ov: אז זהו תסתכל שוב על המוצר ותבין שזה לא כמו המשדר מקלט הישנים המסורבלים שגם צריך חיבור חשמל זה 2 יחידות קטנות שנטענות עם סוללת לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: אלתור אתני על חמת חלילים מאת חי
  chai050: תודה , :) במקרה הזה מדובר בחמת חלילים גרמנית HÜMMELCHEN , שהמרתי אותה למזרחית .. לשרשור המלא אחרון