תפריט
שלום אורח ::: Thu, 30 Jun 2022, 08:03
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-H6 All Black - המקליט שעושה הכל, מקצועי, נייד ומודולרי

Wednesday, 28-10-20, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

המקליט הנייד האולטימטיבי, עם קדם-מגברים מתקדמים, קפסולות ניתנות להחלפה וממשק אודיו, ומספק גמישות ללא תחרות ואיכות עטורת פרסים

ה-H6 הינו מקליט ידני נייד המכיל את כל מה שנדרש להקלטה סופר מקצועית, ובכל מקום. ארבע כניסות קומבו (מחברי XLR/TRS משולבים) מנותבים לקדם מגברי מיקרופון, מקנות עמדת הקלטה מהירה למיקרופונים וכלים במהירות שיא.

בנוסף, ה-H6 מציג מודול הקלטה בפורמט XY להקלטה סטריאופונית מרחבית ריאליסטית, ועל כך נוסיף אורך חיי סוללה מרשים, הקלטת איכות בפורמט 24 ביט על 96 קה"ץ, והרי לנו מכשיר כל יכול להקלטות הופעה, הקלטות שטח, הפקות טלוויזיה וקולנוע, דגימות, תיעוד בחדרי חזרות, הקלטות ישיבה ותיעוד עיתונאי ברמה גבוהה.

הגמישות הרבה שמציע ה-Hבשטח, עם ריבוי כניסות/יציאות, הופך אותו למועמד המועדף על יוצרי קולנוע, כתבות וידאו, תיעוד והפקות טלוויזיה הדורשות איכות סאונד וחיבוריות זמינה ומקצועית.

כל אחת מארבעת הכניסות מציגה שליטת עוצמה משלה ומנחת 12- דיבי, ומאפשרות חיבור כל התקן, ממיקרופון מופעל מתח פאנטום ועד כלי בעוצמת קו גבוהה. בנוסף קיימת נישת הרחבה מודולרית המאפשרת חיבור מיקרופונים ייעודיים, כמו קפסולות ה-X-Y הכלולות ועוד קפסולות המוצעות למטרות שונות.

לגבי בקרת צליל, קיימת יציאת אודיו ברמת קו ובנוסף אליה יציאת אוזניות, ואם זה לא מספיק גם רמקול מונו מובנה למטרה זו - מעולה, וחשוב בשטח לבקרת תוצאה עוד בעת התרחשות והפקה.

Product image of H6 All Black

ה-H-6 לא רק נייד, אלא אף מוכן מיידית להקלטה, גם ברגעים שאסור לפספס! פונקציות ההקלטה החכמות מאפשרות הקלטה-מראש (עוד לפני שהספקת ללחוץ על המתג), גיבוי הקלטה והקלטה אוטומטית, זאת, בהתחשב במציאות הדורשת תגובה מיידית לפני כולם, כי הלא הקלטות שטח מציגות תמיד הפתעות ואירועים שלא ניתן למפות מראש, וכאן ה-H-6 ממש מכשיר הצלה!

בעזרת ההקלטה-מראש, המכשיר נמצא במצב הקלטה רצוף על משך מוקצה מראש של 2 שניות, וזה מופיע בכל הקלטה, כך שאם לחצנו על הקלטה באיחור, עדיין המכשיר הספיק להקליט כדי שלא נפספס.בכיוון דומה, מצב גיבוי-הקלטה מקליט מיקס סטריאו נפרד בעוצמה נמוכה בכ-12 דיבי מהכיול שקבעת, כך שבמקרה של פרץ עוצמה, צעקות, פיצוצים ושאר הפתעות ווליום, עדיין יש לרשותך העתק נקי ורגוע שאפשר לעבוד איתו.

לבסוף, מצב הקלטה אוטומטית מאפשר כניסה למצב הקלטה בהינתן עוצמת קול ספציפית בכניסה. כך ניתן להשאיר את המכשיר במצב סרק, והוא יתחיל בהקלטה ברגע שעוצמת הקול תעבור סף מסוים.

עיבוד סאונד למקצוענים
עוד לפני שהגעת לאולפן או לתחנת השידור, ה-H-6 מאפשר הכנה מקצועית של החומר המוקלט באמצעות עיבוד דינמי המשמש לשתי מטרות: ראשית הוא מחליק את הסאונד לכדי תוצאה מלוטשת להפליא, ושנית הוא שומר על העוצמה מפני שיאים ועיוותים, בעייה שעשויה להפריע מאוד בהמשך.

בנוסף לקומפרסיה כללית וקביעות הגבלת עוצמה (לימיטר) המתאימות לרוב המצבים, ה-H-6 מציע קביעות מתקדמות למטרות ספציפיות. הגדרות דחיסה מתקדמות מאפשרות להחליק קולות או לחזק תופים, או התמודדות עם מקורות בעלי טווח דינמי רחב, כמו קונצרטים והופעות חיות. כמו כן, הוא כולל מסנן החותך רעשים סביבתיים, רחשי מגע, רוח ורעידות מבנה.

למוזיקאים שביננו קיים בונוס נוסף בדמות מטרונום, וגם טיונר רב-מצבים - מעולה לנגנים, ועוד שני כלים חזקים במיוחד - הסטת גובה-צליל ( pitch shifting) היעילה מאוד בהמהרה/האטה של חומר מוקלט ויכולות לופ אפקטיביות.

H6 connected to a laptop

מכשיר נייד לא עוזר הרבה אם הסוללה נגמרת תוך כדי הקלטה בזמן הופעה לדוגמה, וכאן ה-H-6 מציע עבודה רצופה של 20 שעות בשימוש עם 4 סוללות AA מסוג NiMH. עוד תמיכה רבה מגיעה מאפשרות ההקלטה על כרטיסיות SD זמינות וזולות מסוג SD, SDHC, ו-SDXC עד ל-128GB, כך שאפילו אם אתה מקליט 6 ערוצים באיכות מלאה, זה יספיק ל-20 שעות אודיו. ראוי לציין שהמקליט יכול להיות מוזן גם באמצעות קו USB.
יכולות השכפול (אוברדאב) המובנות מאפשרות אף יותר שטח הקלטה, ואם זה לא מספיק, ניתן לעבור להקלטת MP3 סטריאו חסכנית יותר ועדיין איכותית מאוד ב-320kbps.

ממשק אודיו גמיש

ניתן לעבור ממכשיר הקלטה נייד לממשק אודיו 6X2 באמצעות כבל אחד; ה-H-6 אינו רק מקליט מקצועי נייד, אלא גם ממשק אודיו בפורמט USB. מה עוד אפשר לבקש? ניתן פשוט לחבר אותו לכל מחשב מק או פיסי או אפילו לאייפאד ולזכות בממשק 6 כניסות ו-2 יציאות.

H6 set up for podcasting

אם אתה כבר מצויד ועובד עם מחשב, החברה הוסיפה את גרסת LE של תוכנת ההפקה הפופולרית Cubase. רגע - כל כלי העיבוד הקיימים במכשיר ניתנים לשימוש גם כאשר הוא משמק כממשק הקלטה למחשב, עם אפס שיהוי (לטנסי) בבקרת צליל הכניסה, וכולל הזנה חוזרת למכשיר למטרות מיקס. חזק, אה?!

לגבי הקפסולות בשימוש: קפסולת XYH-6 מציעה סטריאו בתצורת X/Y, באמצעות זוג קונדנסרים כיווניים במכלול בולם זעזועים. כאן קיימת אפשרות כיוון בין זווית של 90 מעלות ל-120 מעלות סטריאו, וזאת על ידי סיבוב המיקרופונים.
 
SSH-6 S shotgun מעולה ליוצרי קולנוע/ווידאו
 
קפסולת MSH-6 משלבת מיקרופון כיווני עם מיקרופון דו-כיווני בתצורת Mid-Side. מעולה להקלטות Mid-Side-Decoding עם שליטה מלאה על תמונת הסטריאו ישירות מהמכשיר, וזאת תוך שמירת תאימות Mono מלאה, גם כאן על מכלולל מונע זעזועים.
כאמור, קיימות 6 קפסולות שונות התואמות למקליט, כל אחת למטרה ייעודית אחרת.
 
FEATURES OF THE H6
 • Interchangeable input capsules
 • Six-track simultaneous recording
 • Four mic/line inputs with XLR/TRS combo connectors
 • Gain control knobs and -20dB pads for each input
 • Supplied XYH-6 X/Y capsule provides secondary input via a stereo ⅛” Mic/Line In mini phone jack
 • Phantom power for all main inputs: +12/+24/+48V
 • Large full-color, angled LCD display
 • Records directly to SD, SDHC and SDXC cards up to 128GB
 • Up to 24-bit /96kHz audio in BWF-compliant WAV or a variety of MP3 formats
 • Auto-record, Pre-record and Backup-record functions mean that you'll never miss that perfect take
 • Built-in effects, including low-cut filtering, compression, and limiting
 • Multichannel and stereo USB audio interface for PC/Mac/iPad
 • Accepts standard AA alkaline or NiMH rechargeable batteries
 • Over 20 hours of operation with 4 AA alkaline batteries
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: הערכת עלות בידוד אקוסטי לחדר
  tomerak1: קוראים לזה חוק הקריוקי את צריכה להתקשר למשטרה בדרך כלל אם לא מכירים את החוק אבל יש חוק כזה ואם אתה לא מאים על המשטרה שיב לשרשור המלא אחרון
 • תיאוריה
  RE: סיבליוס - איך כותבים פליפ נוט קטן לפני התו הראשי?
  אייל10: קישור לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: עכבה של כבל לעומת משדר אלחוטי
  Ov: אז זהו תסתכל שוב על המוצר ותבין שזה לא כמו המשדר מקלט הישנים המסורבלים שגם צריך חיבור חשמל זה 2 יחידות קטנות שנטענות עם סוללת לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: אלתור אתני על חמת חלילים מאת חי
  chai050: תודה , :) במקרה הזה מדובר בחמת חלילים גרמנית HÜMMELCHEN , שהמרתי אותה למזרחית .. לשרשור המלא אחרון