תפריט
שלום אורח ::: Fri, 01 Jul 2022, 09:51
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

הוירוס הוא לא הבעיה. כאן זה ייגמר

Saturday, 21-03-20, 12:15, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: חירום

סרט הבלהות הטוב ביותר נוצר על ידינו. כך שבידינו גם לקבוע מתי יסתיים. בניגוד לקודמת, כתבה זו כן לבעלי לב חלש. נשלח אתכם עם סל של אופטימיות, שרק נותר לאמץ, ויש נימוקים.

warming global environment free photo

כן. הוירוס הוא לא הבעיה. וירוסים היו ויישארו, ועליהם יתווספו עוד הרבה. יתרה מזאת, אני מאמין שהוא ברכה. לעולם בכלל ולאנושות בפרט.

מערכת החיסון שלנו היא בעיה, והיא נחלשת. ולזה קשורה איכות הסביבה והטבע שאנו חלק ממנו, אפילו אם שכחנו - אנחנו לא הבעלים שלו.

אלפי שנים חיינו בטבע שליווה אותנו במזון, תרופה וחוויה. לאט לאט האמנו שאנו יכולים לאלף אותו, ולכאורה היה נדמה שאנו מצליחים: כאשר המזון לא היה זמין, הינדסנו וריססנו אותו, גם זיהמנו את הכדור בלי הכר, וזה השפיע על כל מי שחי בטבע - על בעלי החיים, הצומח ועל בני האדם.

כל הזמן הזה, מערכת החיסון הייתה רומזת מדי פעם שיש מצוקה, ואז החלטנו שגם אותה נשתיק או נרמה. כל עוד היא יכלה, המערכת שמרה עלינו ואיזנה את הגוף, וכשהיא מופתעת, היא יכולה להיות בלתי צפויה. השאיפה של האנושות לדגדג את קצה היכולת ולחשוב שהיא מעל לטבע, גרמה למערכת החיסון להתחנן שוב ושוב ולבסוף להיות מותשת. 

אם חשבנו שנוכל לגדל ירקות דיגיטליים תוך ישיבה מול מחשב נייד בסלון ומערכת החיסון תוזרק עם גופות של אויבים, במקום שהיא תתמודד מול אחיהם החיים, או שנדכא כל איתות ממנה באמצעים מלאכותיים - רק הסתרנו את הפצע - הוא לא נרפא.
(לא, אני לא ממתנגדי החיסונים. דווקא יש להם הגיון, רק אין להם יחסי ציבור נכונים).

דור שלם מסתובב עם פתיתי פלסטיק בגוף ("בגודל של קופסת גפרורים"), ובני אנוש מזלזלים. אנחנו אוכלים הרבה זבל מתועש שמתיש את המערכת בקביעות, ונושמים זיהום במקום חמצן טרי שזקוק לו הגוף. הטבע הוא דבר ששואף לאיזון, ואסור לחסום אותו מכך. כן, כן, עוד קשקשן על איכות הסביבה...
(לא, אני לא פעיל ירוק)

עכשיו חטפנו סטירה. מערכת החיסון של האדם זועקת: "עד כאן! לעצור הכל או שאני פורשת."
אם העולם היה מחליט שדואגים לטבע וחוזרים לבריא והגיוני, זה בטח היה לוקח שנים ועוד מלחמות מטופשות ודתות מטורפות, ועוד ויכוחים מול אלה שחושבים שלא בוער והכל בעצם בסדר.

בטבע, כאשר בעל חיים או צמח חש בסכנה סביבו, הוא מתכנס במהירות למבצר. ראו את הצב, הקונכיה והאלמוג בתור דוגמה. כך הם שורדים בסביבה השייכת לכל, כך הם שומרים על עצמם (בין השאר) בעת צרה.
כיצד הם מצליחים?! עירנות לסביבה. והאדם איבד עירנות לסביבה. ניצל וריסק אותה, וזיהם את הטבע לכל החיים בו.

ואז בא וירוס הקורונה וגרם לכל העולם - בבת אחת - להשתנות.


מקור: 
jacksonville.com

תוך ימים השגנו מה שבדרך כלל לוקח שנים!

והנה הסימן, זוכרים מה קורה בטבע בעת סכנה: אנשים בורחים למבצרם. תושבים נמלטים למולדתם, התחילו לקלוט שהטבע הוא החזק.

זה שלב ראשון וסימן של ממש. תוך שעות וימים התחלנו לראות שמיים וכוכבים, מחדש.

ועל הדרך זכינו לבונוסים, בוא נמנה כמה:

 • מבט אל הרחוב ונדמה שחזרנו 1000 שנה אחורה. שקט, אין צפיפות, אין אש ואין עשן.

  כך נראית תל אביב בזמן מגיפת הקורונה

  קרדיט : נדב צופי Nadav Zofi
   
 • זיהום האוויר ירד ב-70%, תחבורה האטה רק למה שבאמת צריך
 • הים והנהרות חוזרים למיטבם
 • פחות משאבים נזללים בשימוש פזרני, פחות זבל נזרק. בהקשר הזה - ניירות הטואלט ובקבוקוני האלכוג'ל הם זיהום סביבתי! טונות של פלסטיק ונייר יושלכו אל הטבע בעקבות זאת. באסיה משתמשים כבר דורות במים במקום נייר.
 • מערכות הבריאות עוברות מהפכה בזמן אמת, במקום שנים. נוספות מחלקות ואיתם ציוד, נהלי עבודה מוטבעים, ציוד מתפתח תוך יום, ועוד. בנוסף, רובוטים מחליפים צוותים רפואיים, וגם משמשים בשליחויות, ואחיהם מרחפים בין הבתים לשאול לשלום אזרחים.
 • בריאותו של כל אדם תנוטר בזמן אמת, ומעכשיו נקבל איתות עוד לפני שיתחיל כאב הבטן. וזה קורה!
 • הורים נמצאים עם הילדים רוב הזמן. וזה לא מטרד. גדל פה דור שלם שחי במשרד. הם לא מפסידים בית ספר בכלל - עכשיו הם מקבלים את בית הספר של החיים. הבסיס האמיתי שהכי היה חסר להם. הורה חכם ישקיע בילד ממש עכשיו, הוא גם פנוי לכך, וגם לא בטוח שלילד יהיה למי לחזור, לפחות זמנית.
 • הנה מה קיבלנו בתוצאה: ילדים מתאמנים לתפקד כחברה, למדים בבית שפות, ציור, אילתור והישרדות, בישול ואפיה (האמת שגם חלק מההורים נאלצים ללמוד כעת), כמו כן חינוך מיד-ראשונה להגיינה בסיסית להפליא אך יעילה בהרבה, ובדימיון עולות עוד עשרות אפשרויות לבונוס הזה. דור שלם יזכה לשיעור על החיים, והישרדות בתוכם, כמו שבטבע החיות מאמנות את הצאצאים לעולם.
 • האנושות עברה לאונליין תוך שעות. כעת ייאלצו לטפל בתשתיות סופר-מהירות והגדלת רוחב הפס, וזה ייעשה מיידית.
 • מגישי תוכניות יהפכו וירטואליים, כי גם כך הטלוויזיה כפי שהכרנו גמרה, ואיתה השדרנים שייכנסו לבידוד. (אם לא דאגו לארגן עמדות שידור ביתיות ותפאורות וירטואליות, נקבל שיקופית במקרה הרע או רובוט שמחליף תוכניות בלופ בלי קשר). בכל מקרה כל הבידור ואמנות טסים לאונליין.
 • במקביל, אחרי טראומה כה קשה והסגר חברתי, האנושות תלמד להעריך את החופש ותצא בהמוניה לזלול תרבות ובידור, וטיולים מסביב לעולם.
 • אין צריכת יתר. למדים להעריך ולמצות את הנמצא. גם אתרי מסחר למותרות שוממים עכשיו. הוירוס עצר גם אותם מהטיפשות של צריכת ההמונים. כעת מזון-קיום ותרופות זה הנדרש.
 • בהקשר הזה, שטרות ומטבעות הכסף הפרימיטיביים נעלמים מהשטח והופכים לנגע רע. למי שהיה לו קשה עד עכשיו, הוירוס יעזור לו בכך.
 • פתאום אפשר להתחתן בלי חתונה ראוותנית. חתונה מול אלפי משתתפים אונליין עולה כ-25 ש"ח.
 • הופעה של אמן מתוך המטבח לפתע נראית יותר הגיונית מתמיד.
 • צריכה של יצור מקומי -  הטראומה עצרה או צמצמה משאבים מבחוץ. כעת זה המבחן של כל מדינה לעמידות במצב של חסר. החקלאות והתעשייה המקומית יקבלו זריקת עידוד מטורפת וגם תהיה פחות חזירה.
 • נפסיק לצרוך חלבון מהחי (לא, אני לא צמחוני לגמרי). אם פרה מסוגלת ליצור בשר מצמחים, גם אנחנו יכולים. בשביל מה התיווך הבעייתי הזה? התעסקות בגופות של בעלי חיים הוכחה כלא תקינה, יהירה, מזמינה צרות וצבועה.
 • אנחנו נכנסים לעידן של שלום. "השלום" הכל כך מיוחל, קורה! פתאום כל המלחמות נראות מטופשות. מדינה אחת עוזרת לשניה. היא חייבת, גם כדי להציל את עצמה! אחד הסימנים המובהקים לימי שלום הוא שחיילים עובדים בעורף ואילו הרופאים נלחמים בחזית.
 • כל הדתות הופכות לא רלבנטיות. שיטחו אותן בצו והסכמה. בחלום הורדרד ביותר זה היה קורה, אולי, עוד 20 שנה.
 • שירותים ממשלתיים ובריאותיים לאזרח, כולל הצלה ומיגון, נעשו משוכללים בכמה ימים. התנהלויות אונליין מעיפות לכל הרוחות את הביוקרטיה. ככה זה כשלא מפריעים למחשב בזמן עבודה.
 • מערכת השלטון עוברת מהפיכה. אנו קרובים, בזכות השעון המעורר, לעולם שבו הציבור יהיה המחליט בזמן אמת, דרך הרשת, ומנגנונים חכמים יחליפו פוליטיקאים טפשים מהדור הישן.
 • ......
  אתם יכול להמשיך ולמלא את הרשימה, היא ממש מול העיניים של כולם.

 

בנקודה זו אתם כבר זועקים: "נראה ששכחת את המתים!"
בכלל לא! חשבתם לרגע שלקפיצה עשר שנים קדימה אין מחיר?!  רגע, כמה מתים בעולם ב-10 שנים? 
(ראו מאמר קודם: "הוירוס מכריח את האנושות לקפוץ 10 שנים קדימה, לזמן אמת")
את כל זה יכולנו לקבל בחינם, ואף לחיות הרבה יותר טוב, אבל העדפנו להתעלם מהסביבה הטבעית של האדם.
כבר קיבלנו איתותים מבני הדודים של הוירוס הזה, אחד ביקר כאן רק לפני כמה חודשים. והמשכנו להתעלם. "על הזין העולם, יש מסך מתקפל בכיס, האנושות הגיעה רחוק."     אבל לאן?
פתאום התכנסות בבית והסתפקות במועט נראית הגיונית כדי בכלל... להיות. גם סטרימינג של 480Mbps נראה צלול כמעין.

אופטימיות... אז איך זה ייגמר?
הוירוס לא ייעלם, אנחנו נצטרך ללמוד לחיות איתו, ובשביל כך יש להשלים ולהקפיד על רשימת הישגים שכבר נרשמו, קשה ככל שמשפט זה נשמע, ולהתקדם לקראת איכות הסביבה, הגיינה בסיסית במודע, ומזון נכון. מספיק לראות כיצד מתנהלים במדינות אסיאתיות שכבר חוו על בשרן בדורות קודמים. בתקווה שנגיע לשם, היכן שנקיון הוא כבר בדם, ומסיכות, רק מי שחולה שִׂם.
לשמחתי, הרבה אנשים חושבים ממש כך, ומאמינים שזו הדרך. אנחנו בכיוון טוב, והוא לא בחינם. בואו ניכנס לפרופורציות.

העתיד כבר כאן, רק שהאנושות מפגרת אחריו ב-10 שנים.
ב-31/12 נזיז את השעון שנה אחת אחורה.

person holding green crystal ball, nature, earth, sustainability, HD wallpaper


ראובן מנשרוף

 [התמונות להמחשה ובהרשאת שימוש. ניתן לפנות אלינו ונסיר אם יש הפרה]

 

 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: היתיעצות לקניית כרטיס קול
  acidhead: אחלה כרטיס, אם הוא עובד טוב ואין לך צורך במשהו עם יותר כניסות ויציאות לקנות משהו אחר לא יהיה שדרוג, זה נשמע מיותר ואולי רק י לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: הערכת עלות בידוד אקוסטי לחדר
  tomerak1: קוראים לזה חוק הקריוקי את צריכה להתקשר למשטרה בדרך כלל אם לא מכירים את החוק אבל יש חוק כזה ואם אתה לא מאים על המשטרה שיב לשרשור המלא אחרון
 • תיאוריה
  RE: סיבליוס - איך כותבים פליפ נוט קטן לפני התו הראשי?
  אייל10: קישור לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: עכבה של כבל לעומת משדר אלחוטי
  Ov: אז זהו תסתכל שוב על המוצר ותבין שזה לא כמו המשדר מקלט הישנים המסורבלים שגם צריך חיבור חשמל זה 2 יחידות קטנות שנטענות עם סוללת לשרשור המלא אחרון