The Future of Sound Production: Exploring the Latest Innovations in Audio Technology
תפריט
שלום אורח ::: Tue, 23 Apr 2024, 15:01
musical act magazine AI המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine AI

זה מטורף! מערכת DAW מלאה מבוססת דפדפן עם AI מובנה לעזרה בהפקה.

Saturday, 03-06-23, 13:30, מקור: Reuven Mansharoff ::: ::: נושא: תוכנות ותוספים @ 319842

לקחת את פרוטולס, לוגי׳ק, קיובס... להכניס להן מפיק, מלחין, מתזמר, פלגינים בהזמנה, טכנאי ויועץ אמנותי באמצעות בינה מלאכותית

זה מטורף! מערכת DAW מלאה מבוססת דפדפן עם AI מובנה לעזרה בהפקה.

WavTool
היא תחנת עבודה אודיו דיגיטלית (DAW) המאפשרת למשתמשים להקליט, לערוך ולעבד נתוני אודיו ו-MIDI בערוצים נפרדים. היא מציגה כלים לעיבוד סאונד ויצירת אודיו כפלט, ביניהם סינתיסייזרים וקליפים המכילים הוראות לביצוע מוזיקלי. התמהיל הסופי יוצא ל-Master Bus לפני שנשלח לרמקולים. ממשק המשתמש של WavTool כולל פאנל עורך MIDI ופאנלים ופריסות אחרות כדי לעזור למשתמשים לנווט בתוכנה.


אכן, מדובר בפלטפורמת יצירת מוזיקה המציעה כלים שהכרנו מכל מערכות ההפקה הפופולריות, כולל דחיסת side-chain, סינתזה מתקדמת, ניתוב אותות גמיש ועוד.
עד כאן הדימיון למערכות DAW נפוצות...

פה מתחיל השינוי הדרמטי:

ה-Conductor AI, מנוע בינה מלאכותית מרובה משימות המובנה במערכת, יכול להדריך מתחילים בתהליך יצירת המוזיקה, לספק המלצות ולבצע שינויים ישירות בהפקה כדי לשפר את הסאונד של המוזיקה הנוצרת. ה״מוח״ יכול גם לעזור למשתמשים ליצור קצבים, להציע אקורדים או ליצור מנגינות כדי להתחיל בהפקה.
ניתן להשתמש בתכונות ניתוב האותות ועריכת הפלאגין של WavTool ליצירת חזון מוזיקלי מדויק של המשתמש, מה שאומר פחות גורמים מתווכים בין ההשראה לתוצר, התוצאה קרובה מתמיד לרעיון.


אם לא קלטתם עד כאן, מדובר בשילוב AI המשמש כמפיק, מלחין, מתזמר, טכנאי סאונד... המשתמש פשוט כותב לו מה הוא מחפש או רוצה ביצירת הקטע. אם לא מדובר בהגשמת חלום למיליוני יוצרים ברחבי העולם, אז רק חיבור ישיר למוח יסגור את הפינה...

עוד: הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים להקליט, להלחין, להפיק, למקסס, לשלוט ולייצא הכל בתוך הדפדפן, ללא צורך בהתקנות או עדכונים. עוד כיוון מבורך לשם הולכות כל התוכנות, והמשתמש זוכה תמיד לגרסה הכי מעודכנת.


אפשר לחשוב על WavTool כעל תחנת עבודה דיגיטלית של טקסט-למוזיקה המופעלת על ידי AI -  הראשונה בעולם המשתמשת ב-GPT-4.
ה-DAW כולל עוזר צ'אט אשר באמצעות ההוראות שלך יכול להרכיב ערוצי MIDI, ליצור כלי נגינה (instruments), לשלוט באפקטים ולבצע פעילויות אחרות בתחנת העבודה.

זה מטורף! מערכת DAW מלאה מבוססת דפדפן עם AI מובנה לעזרה בהפקה.

הצ'אטבוט יכול ליצור תווי MIDI, ליצור ערוצי כלי נגינה חדשים, להגדיר עיבוד אות ועוד. ראוי לציין את התכונות הייחודיות שלו כגון  Wavetables מותאמים אישית, פאנל התקנים ותמיכה בשלטי QWERTY (מקלדת מחשב) ו-MIDI, איך לא.

ממש כפי שקרה בגרפיקה, גם כאן שולט ה״פרומפט״ (הנחיה) בערך יצירתי והקשר שלו לתוצאה, ובנוסף, מי שיוצר הנחיות המניבות תוצאות מדהימות או כאלה שעוזרות לאחרים, יכול להציע הנחיות אלה בחינם או בתשלום. הכירו את הדרך החדשה להכנסה מבינה מלאכותית ומוזיקה - מכור את הידע והנסיון שלך למעוניינים!

כמה מהר ניתן להגיע ליצירת קטע חדש WavTool?

ממשק המשתמש של WavTool עשוי מפאנלים. לכל פאנל יש פונקציה ספציפית - הנה כמה דוגמאות:
 • מניפולציה של ערוצים בציר זמן (סידור)
 • עריכת קטעי MIDI (עורך קליפים)
 • ניתוב מכשירים ואפקטים זה לתוך זה (עורך שרשורים)
 • עריכת קוד המקור של מכשירים (עורך טקסט)
כאשר אתה פותח את WavTool בפעם הראשונה, תהיה במצב פריסה אוטומטית (auto-layout). המשמעות היא ש-WavTool יקבל את ההחלטה באיזה פאנל לפתוח ויציג לך על סמך מה שבחרת.
 
המערכת כבר מתחיל במצב שבו אתה יכול מיד להתחיל לנגן תווים עם מקלדת מחוברת - ערוץ ה-MIDI הראשון חמוש ובעל סינתי Wavetable - הכל מוגדר! למידע נוסף, תוכל ללחוץ על כותרת הערוץ (Track Header) כדי לפתוח את החלונית Chain Editor (עורך שרשור/חיבורים).

אם מדלגים על סרטוני הדרכה או מדריכי העזרה של האתר, אפשר שתתקלו בנסיונות כושלים או מאכזבים כדי לנסות להבין מה עושים. שכך, מומלץ להתעמק ולהתאמן קצת במהלך בסיסי של בניית שיר כדי להכיר משהו אחר שעוד לא הורגלתם אליו בכל מהלכי עבודה שאי פעם היו לכם.
זה מטורף! מערכת DAW מלאה מבוססת דפדפן עם AI מובנה לעזרה בהפקה.

מלחין מוזיקה מבוסס בינה מלאכותית

מלחין המוזיקה AI של WavTool, המנצח (קונדקטור), ממנף את האינטליגנציה של GPT-4 כדי לנהל איתך שיחות עמוקות וניואנסיות בכל נושא מוזיקלי, אך הכישרון האמיתי שלו היא היכולת לעזוב לרגע את השיח ולנקוט פעולה בתוך -DAW, בהתבסס על פקודות מ-GPT. תכונת טקסט-לפעולות בתוך תוכנת הפקה היא משהו שמעולם לא ראינו בעבר, כאשר הוא יוצא ממצב של שיחת טקסט ועובר למעשים, כאילו יש לך עוזר בסמוך למחשב.
 
יש דבר אחד מאוד מרגש ב-Conductor המבדיל את מערכת ההפקה הזו משאר האפליקציות העיקריות של מחוללי AI MIDI. בניגוד למחוללי ה-MIDI של גוגל לדוגמא, הוא יודע מדוע הוא יצר MIDI בצורה מסוימת ומסביר לכם את ההיגיון שלו בפירוט מדהים. רק צריך לשאול!
מכאן שה-AI Conductor של WavTool נותן לך גישה ישירה למוח של מלחין ה-AI שכאן. יושב לידך מוסיקאי-על ועתיר נסיון, ומסביר מדוע מהלך האקורדים שבחרת הוא פשטני מדי, או היכן ההגיון מאחורי הקומפוזיציה.
 

5 תכונות חזקות וייחודיות של WavTool:

 1. AI Conductor: מנוע AI המסוגל להדריך אותך בתהליך יצירת המוזיקה. הוא יכול לגעת בכל חלק של תוכנת ההפקה, לנהל שיחות עמוקות על מוזיקה, וליצור MIDI.
 2. פועל מתוך דפדפן - אין צורך להתקין את WavTool באופן מקומי במחשב. הוא פועל בצורה חלקה בדפדפנים מודרניים בעלי חיבור מהיר לאינטרנט. 
 3. Wavetables מותאמים אישית - בנה Wavetables מותאמים אישית מאפס. משתמשים יכולים לסנתז כלי נגינה חדשים.
 4. פאנל התקנים - הפאנל של WavTool מאפשר לך להגדיר מכשירים חזותיים השולטים ב-EQ, ריוורב, דיליי, דינמיקה, דיסטורשן, LFOs ודחיסה כולל שרשרת שליטה צידית ועוד. שלא כמו Ableton Max (כלי דומה), AI Conductor יכול ליצור ולערוך מכשירים מהנחיות הטקסט שלך בלבד.
 5. תמיכה בשלטי QWERTY ו-MIDI - מקלדת הפסנתר של WavTool מראה לך את התווים שאתה מנגן. אתה יכול לנגן על מקלדת מחשב QWERTY או להשתמש בכל שלט MIDI רגיל.

להלן כמה הנחיות לקונדקטור כדי לחלץ ממנו יכולות לדוגמה. החליפו את הטקסט שב[סוגריים] במילים שלכם.
 1. ״האם אתה מכיר את [הז'אנר, האמן או כל שיר המועדף עליך]?״ נקודת פתיחה להשראה ממוקדת.
 2.  ״אני רוצה שתיצור [תיאור של מה שאתה רוצה] . בצע זאת עם ערוץ MIDI כאן ב-WavTool״
 3.  ״אוקיי, כעת צור את זה על שלושה ערוצי כלי נגינה״.
 4. ״צור וריאציה חדשה עם [שינויים מצטברים קטנים שברצונך לבצע] .״ רצוי להשתמש בהנחיה זו שוב ושוב כדי לכוונן את פלט ה-MIDI למשהו שבאמת שמיש.
 5. ״צור קטע עם מתח שהולך ומתעצם, עם ערוצי בס, פסנתר וטרומבון באורך 28 שניות בטמפו 86 עד 140״
שימו לב: כל התחום בכלל, ובפרט מוזיקה, מסתגל כעת לקשר שבין שפה רגילה לבין הכשרון של מנוע AI להבין ולבצע. מדובר בתהליכי למידה נמשכים ועוד כיוונונים עדינים, ועל כל אלה קיים ההבדל בין מה שהיוצר חושב בראש לבין כיצד הוא מביע את זה בהנחייה (ממש כמו לנסות לתאר למישהו אחר את כוונתך). מכאן שנדרשת סבלנות והתמדה בהבנת דרך הביטוי (ההנחיה) הכי מתאימה כדי שהבינה המלאכותית תבצע את הנדרש בהתאמה למה שרץ לך במוח.

יש מסלול מתומחר ל-WavTool, וגם מסלול חינמי המאפשר להתנסות היטב בכלי המדהים הזה. עצם ההתנסות שלכם, וגם ערוץ הדיסקורד של המתכנתים (שם ניתן לשאול ולבקש בצורה פעילה), עוזרים לתוכנה הזו להתפתח בכיוונים מדהימים.

מה שבטוח, אם תשתמשו בכלי הזה או לא (תלוי גם בגיל והמוכנות ללמוד דבר חדש), מה שמעודד היא העובדה שכלי היצירה עוברים מהפכה, מקצרים את הדרך מההשראה לתוצר, וזמינים ברמת דפדפן אינטרנט. יש עוד כברת דרך באימוץ הבינה המלאכותית, רק שהפעם הצעדים מהירים להפליא.
אנו מתקרבים...
מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים במחירים הזולים ביותר, אספקה מהירה - כמו לרכוש בארץ
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: עזרה בבקשה \ רעש מהקירות
  avruch: שלום טל, קראתי את כל השרשור הזה כמה פעמים, ויש לנו מקרה דומה מאד,... לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: את מי עדיף להרים level של הערוץ או המאסטר הראשי
  ReuvenM: נכתב על זה כאן לא אחת.. שים את המסטר על 0 שים כל ערוץ על 0 וכוון את... לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: שימוש במולטי כבל לpa הראשי
  nimrod: מי אמר שהסיכוך חייב להיות גם מנחושת?..(אולי זה אכן נחושת מסוגסגת או... לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: VST ARSENAL 2023-4
  mixtrim: DAW תוכנות אודיו פופולריות ומיקצועיות, המאפשרות עבודה (כמעט)... לשרשור המלא אחרון