תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 20:24
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
תמחור עבודות אולפן - פלייבק
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (60) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
  נועם אס פי  
תמחור עבודות אולפן - פלייבק
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 09:50   
שלום.

תהיתי, מהו טווח המחירים הסטנדרטי להפקת פלייבק מא' ועד ת'. כלומר - תזמור, נגינה, הקלטה, הרמון שונה וכו'?

לא מזמן קיבלתי על עצמי הפקה מקומית שנזדקקה ל7 פלייבקים (ללא שירה). לא ידעתי אם האולפנון יעמוד במעמסה או ברמה הנדרשת ולכן הסכמתי להצעה הראשונה שהם הגישו לי (120 ש"ח לכל שיר).
לבסוף, רמת הפלייבקים שיצרתי היתה גבוהה מאוד ובוודאי שווה יותר מהסכום הפעוט שקיבלתי עבור יצירתם.

להבא, הייתי רוצה לדעת מהו התעריף שבאפשרותי לגבות מבלי להחשב לפראייר או לגנב.

מצ"ב קישורים לשניים מתוך הפלייבקים להתרשמותכם.
http://sofpasuk.tripod.com/playback1.mp3
http://sofpasuk.tripod.com/playback2.mp3
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 11:19   
אל תיםגע ממה שאני הולך להגיד, אבל...

מה שאתה מספר זו בדיוק הסיבה שבגללה אולפנים נסגרים.
120 ש"ח, להפקה של פלייבק ?! ככה אתה פשוט שובר את השוק.
מבחינתך זה אולי משתלם, כי אתה רואה את זה כ... "אוי, איזה כיף, נכנסו לי 840 ש"ח סתם ככה.", אבל אולפן שצריך לגבות מע"מ, לשלם לטכנאי ולשלם מס הכנסה רואה את זה כך:

120 ש"ח להפקה, שלוקחת 3 שעות (ואני מגזים, כי זה תמיד לוקח יותר זמן), אז קודם כל מע"מ - 120ש"ח = 117% , אז בעצם מה שנכנס לכיס זה - 102.5 ש"ח.
עכשיו הטכנאי שלי לוקח 30 ש"ח לשעה (טכנאי שיכול לתקתק עבודה ב-3 שעות, בדר"כ לוקח יותר), אז כרגע נשאר לי בכיס 22.5 ש"ח.
אחרי מס הכנסה זה כבר יהיה 12 ש"ח.
אם תוסיף את עלות החשמל, שכר-דירה ואיזה כוס קפה. מה שנשאר בכיס זה חור אחד גדול.
(בכל החישוב הזה לא לקחנו בחשבון את העלות של הציוד שבאולפן רציני מגיעה למאות אלפי שקלים)

אני מצטער שנפלתי עלייך ככה, ובסך הכל בשוק חופשי אתה יכול לבקש כמה שמתאים לך. פשוט אותי מרגיז המצב הזה שאולפן רציני לא יכול היום להתקיים בכבוד, ולקוחות לא מעריכים איכות ומוכנים לקחת את מי שהכי זול.
(חשוב שתבין - אני לא אומר שום דבר על האיכות של מה שאתה מוציא, יכול להיות שאתה מוציא דברים מיקצועיים לחלוטין. אבל יש הרבה אנשים שמתפארים באולפן הביתי שלהם, ובתוצאות המדהימות, בלי בושה, ובעצם הם אפילו לא ברמה של חובבן ממוצע)

ועכשיו כדי שלא תישאר בלי תשובה - אני שונא את החלטורות האלו, ובגלל זה אני לא מוכן לעבוד במחיר זול. אבל אם אני והשותף שלי כבר נסכים לקבל כזו חלטורה, זה לא יהיה בפחות מ - 1000 ש"ח לפלייבק.
(מצד שני לנו אין עבודה בתחום הזה, אז יכול להיות שתצטרך לחפש מחיר יותר קרוב ל- 120 ש"ח).

חוץ מזה, אם הלקוחות היו מרוצים, הם יחזרו. וכשהם יחזרו, תמיד תוכל להגיד להם שהמחיר ה"ישן" היה "מחיר היכרות", ובגלל שהאולפן נמצא באופן מתמיד בשידרוגים, אתה נאלץ לגבות יותר כסף.
rockem
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 14:02   
אם זו הפקה שלמה ולא פלייבק בודד
אני הייתי אומר ש 300 שקל זה מחיר טוב

ולתגובה שקיבלת,
אני אישית לא מחזיק נר לאולפנים גדולים אם יש משהו זול שמספיק
אז אנשים לוקחים
עדיין פלייבק ברמת אולפן לא ייצא מאולפן ביתי
ואנשים שמקליטים תמורת כסף באולפן ביתי באופן קבוע בסופו של דבר
יצתרכו לשלם מס

זה כמו שתגיד שנגר שעושה עבודות מזדמנות שובר את שוק הרהיטים כי הוא עושה דברים בזול
ולא משלם על זה מעמ
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 14:16   
rockem :
זה כמו שתגיד שנגר שעושה עבודות מזדמנות שובר את שוק הרהיטים כי הוא עושה דברים בזול
ולא משלם על זה מעמ

יש הבדל אחד קטן... ברהיטים הקהל הרחב שם לב להבדל באיכות, ומוכן לשלם עבור ההבדל הזה.

בנוסף לכך:
יותר מידי חאפרים חובבנים מציגים את עצמם כמיקצוענים (גם בפורומים השונים פה לא חסרים כאלו), ואח"כ אנשים מיקצועיים צריכים להשוות מחירים, ולעבוד בתעריפים של זונה מתל-ברוך.

אל תשכח שכשמיקצוען עובד יש ערך מוסף מעבר לזמן העבודה ולציוד שמושקע באולפן.
מדובר בבן-אדם שרכש כישורים, שיש מאחוריו שעות על גבי שעות של נסיון, והרבה מאד ידע.
הדברים האלו אמורים להיות שווים כסף.

אז שיהיה ברור -
אם הציבור הרחב היה מבין את ההבדל באיכות, ואנשים באופן מודע היו בוחרים ללכת למישהו זול, למרות שהם יודעים שמה שהם מקבלים זה חרא בפורמט דיגיטלי, צרוב על דיסק. זה לא היה מפריע לי.
הבעיה היא, שאיכות, תרבות, מיקצוענות וכל הערכים האלו הפכו למשהו שבזים לו. ומה שמשחק תפקיד זה רק קצת כסף וקומבינה. ופה נכנסים כל החלטוריסטים לתמונה.
במצב כזה אין מקום למיקצוענים ולאומנים.

נ.ב

אני חוזר ואומר לבחור ששאל את השאלה המקורית. אני לא רוצה שתחשוב שאני מדבר אלייך אישית (כמו שאמרתי קודם, יכול להיות שאתה מקצוען אמיתי), אני מדבר על תופעה מרגיזה, שחבל שמקבלת לגיטימציה על ידי יותר מידי אנשים בעסק.
Cezar
אורח
Word Up 1eyedbitch
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 14:18   
......ken irbu camocha ba'aretz..........

Someone needs to respect the art right? i totally agree with every word that you said and respect your attitude.

Welcome back!

#guitarist #guitarist #guitarist #guitarist
kedar
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 14:30   
יא נועם אתה בסרטים, 120 ש"ח לפלייבק??? זונה לוקחת יותר...
אני לא יודע לאיזה רמת פלייבק הגעת כי הלינקים שלך לא פעילים, בכל מקרה אסור לך "לעשות טובות" במחירים כאלה, אלא אם כן זה לקליפ של האחות לבת מיצווה...

rockem כתב:
ציטוט:

מאיפה אתה יודע את זה rockem. אל תכליל, יש אנשים שיש להם בבית אולפן ביתי בן-זונה, וכשרון בן-זונה (ראה ארקדי דוכין).
בקיצור, גם אם אתה מתחיל בתחום ואלו עבודות ראשונות שלך, אל תסכים לפחות מ-700 ש"ח לפלייבק טוב. אם אתה עושה כמה, אז אתה יכול לעשות הנחה. אבל לפלייבק בודד למחיר היכרות זה בהחלט סביר (ולא 300 ש"ח כמו שכתבו כאן)
יאללה, דחוף תעלה להם את המחיר.
  נועם אס פי  
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 15:17   
תודה על התגובות (על כולם). אל תתייאשו אם הלינק לא עובד, ונסו שוב. בבקשה.

ציטוט:

מה שאתה מספר זו בדיוק הסיבה שבגללה אולפנים נסגרים.
120 ש"ח, להפקה של פלייבק ?! ככה אתה פשוט שובר את השוק

אולפן מתחיל לא יכול להכנס לעניינים ולצבור לקוחות בלי הנחות דרסטיות בהתחלה. איזו סיבה יהיה ללקוח להכנס אלי ולא לכל אולפן אחר עם מוניטין כל שהוא? רק המחיר.
אבל,
תקרא את ההודעה שלי שוב. אני לא מרוצה מהמחיר שלקחתי. ההפך! אני מתוסכל, בגלל שאני יודע שהרמה של הפלייבקים שיצרתי שווה הרבה יותר מהסכום הפעוט הזה.

נועם.
rockem
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 22:24   
kedar :
יא נועם אתה בסרטים, 120 ש"ח לפלייבק??? ...... לוקחת יותר...
אני לא יודע לאיזה רמת פלייבק הגעת כי הלינקים שלך לא פעילים, בכל מקרה אסור לך "לעשות טובות" במחירים כאלה, אלא אם כן זה לקליפ של האחות לבת מיצווה...

rockem כתב:
ציטוט:

מאיפה אתה יודע את זה rockem. אל תכליל, יש אנשים שיש להם בבית אולפן ביתי בן-......, וכשרון בן-...... (ראה ארקדי דוכין).
בקיצור, גם אם אתה מתחיל בתחום ואלו עבודות ראשונות שלך, אל תסכים לפחות מ-700 ש"ח לפלייבק טוב. אם אתה עושה כמה, אז אתה יכול לעשות הנחה. אבל לפלייבק בודד למחיר היכרות זה בהחלט סביר (ולא 300 ש"ח כמו שכתבו כאן)
יאללה, דחוף תעלה להם את המחיר.

אני פשוט מאמין שיש איזה שלב שאולפן ביתי אפילו שהוא בבית כבר לא יכול להיקרא "ביתי"
גם האולפן של "מובי" נמצא בבית שלו, אבל זה כבר אולפן מיקצועי לכל דבר

כשאני אומר ביתי זה אומר ציוד ביתי לא הציוד שתימצא באולפנים
אבל זה נתון לפרשנויות לפה ולשם ולכל אחד יש את ההגדרות
שלו
kedar
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 22:54   
מה שבטוח הוא שהגבולות בין "ביתי" ל"מקצועי" מיטשטשים עם הזמן בשנים האחרונותמבחינת הציוד.
מה שעוד בטוח, שהכי חשוב כאן בעצם זה הגורם האנושי...
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 25 אוג',03 23:44   
לא רוצה להיכנס לויכוך , וגם לא ממש מתמצא בתעריפים אבל, לגבי פליבקים ואולפנים
אני רוצה להעיד שכבר ראיתי הרבה יוצריי פלייבקים להופעות בתי ספר מקהלות (גם מכובדות למדי)וכו.., שיוצרים את כל הפלייבקים שלהם על איזה סינטי עם סיקוונסר פנימי, ובאים לאולפן רק להקליט שירה.

אולפן? אולפן ביתי? טכנאים? הצחקתם אותם.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון