תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 09:20
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מתחילן - עזרה בתיכנון אולפן
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (225) › תצורת הדפסה
נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  Double G  
מתחילן - עזרה בתיכנון אולפן
הודעה פורסם: חמישי 23 אוג',01 04:45   
שלום קוראים לי גיא אני מעונין לבנות אולפן ביתי שימוקם בממ"ד(חדר ביטחון)
נכנסתי לחניות של מוזיקה וכאלה ושאלתי פרטים אבל אף אחד מאנשים שם שטען שהוא מבין (לפי דעתי אם לא) לא עזר לי אלה רק סיבך אותי יותר ואפילו גרם לי לדאוג לכיס שלי שלא יגמר לי הכסף אז לכן פניתי אלכם אנשים כי ראיתי פה מפגן של ידע ולא ידעתי לאיזו מודעה להכנס קודם כדי לקבל פרטים אני צריך מידע כמו איזה מיקסר או קונסלה כדי לקנות איזה חברה כמה ערוצים איזה מיקרופן וכו הפרט שאולי יעזר לכם לענות לי זה שאני זמר אזאני צריך את זה יותר לשירה כול עזרה תתקבל בברכה אני מודה מראש לכול מי שיקרא אפילו את המודע וינסה לעזור אז בתודע מראש גיא
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 23 אוג',01 08:17   
אם זה ה"אולפן-בית" ראשון שלך אז אני ממליץ לך בחום להתחיל לשחק עם מחשב ותוכנה פשוטים בצירוף כרטיס קול זול (SB למיניהם).

במידה ואתה מעוניין להשקיע ממון מסויים הנה מספר המלצות למערכת - זולה, רכיבים באיכות טובה (כמובן הכל יחסי) ואפשרות להרחיב בכל זמן.

2 שאלות שיש צורך לשאול:
- הקלטה רב ערוצית או מיקס ב"LIVE" כך שהמוזיקה נשמרת כשני ערוצים?
- האם תופים הם חלק מן הכלים (או כל כלי הדורש יותר מערוץ אחד בו זמנית להקלטה עצמה)?

להקלטה בשני ערוצים לאולפן בסיסי אני לפחות ממליץ על מינידיסק כמכשיר הקלטה.
הוא זול, האיכות היא ליגה מעל קלטות (טייפ), המידע ניתן לגישה אקראית (טראקים וכדומה) ועלות מכשיר ומדיה (דיסקים) זולה.

להקלטה רב-ערוצית (2 ומעלה) וגם להקלטה כמו זו המתוארת למעלה מחשב יכול להועיל עוד יותר, האיכות עם כרטיס קול "מקצועי" (עד כמה שאפשר...) עליונה על מינידיסק או הכרטיסי קול ה"ביתיים" ושימוש במחשב מאפשר תמיד להרחיב ולהתקדם (וגם שימוש בפלאגנים (חלקם אפילו FREEWARE) ואפקטים בלי שימוש במכשור "ברזל" ומגבלות אחרות של ציוד פיזי.

תופים או כל כלי הדורש הקלטה רב-ערוצית.
הקלטת תופים (לדוגמא) טובה דורשת הקלטה של מספר ערוצים. המינימום הרצוי הוא 4 ערוצים (בס, סנר ו"האיזור" :smile:, מעל-הראש (OVERHEAD) מכיוון שמאל וימין שקולטים טמטמים ומצילות ובסה"כ זה ההקלטה המינימלית הרצויה (מנסיוני לפחות ואני בטוח שיש אחרים בפורום שישמחו להוסיף או להאיר לך ולי על הקלטת תופים...)
בשימוש מינימלי זה אם נעשה BREAKDOWN נראה שיש צורך ב: 4 מיקרופונים (2דינמיים ו2 קונדנסרים) וכרטיס/מערכת המסוגלת להקליט 4 ערוצים בו-זמנית.
כמובן שרצוי להקליט ביותר... אני לדוגמא (באולפני ה"ביתי"...) מקליט ב8 מיקרופונים (התוספת היא בעיקר HIHAT וטמטמים). למרות ששימוש מוגזם במיקרופונים עלול לבלגן הקלטה אז לפעמים פשטות זה איכות.

(מצטער שאני חייב להוסיף אבל, במידה והכרטיס שלך מוגבל ל2 ערוצים אז ניתן להקליט מן המיקסר MIXDOWN שלא ניתן להפרדה של MIX לתופים... זה פתרון סביר וקל במקרה של מגבלת כניסות לכרטיס/מערכת הקלטה).

מכאן אני אגדיר רכיבים שיש בהם צורך:

מינידיסק: 500-2000ש"ח (ה500 הכוונה למשומשים שהחל מ97 בערך לא שונים בהרבה בשיטת הדחיסה ואיכותם זהה לחדשים ביותר למעט הגודל...) ב1000-1500ש"ח עדיף לשקול כרטיס קול איכותי שמאפשר מגוון רחב יותר של אפשרויות.

מחשב: בלי מסך מחשב מינימלי לסאונד יעלה כ3000ש"ח ולרוב מחשב הבית (במידה וקיבלת את אישור השותפים בו) מספק את הצורך.
כל PENTIUM 3 ומעלה סביר ואני רואה רק 2 דרישות קריטיות:
- 128מ"ב (ומעלה) זיכרון.
- 2 כוננים קשיחים כאשר אחד רץ ב7200RPM (ומעלה) ומתפקד ככונן להקלטה.

כרטיסים: רצוי להסתכל בפורום ולהתעמת בשאלה זו יותר בפורטרוט...
יש רק לשקול ערוצים, איכות ו...מחיר.
ב2000ש"ח ניתן לרכוש כרטיסים נפלאים לשימוש עם תוכנות כמו CUBASE.
הAUDIOWERK לדוגמא נפלא משום שאם אני לא טועה הוא מגיע עם LOGIC וכך אין צורך ברכישת תוכנה... (אבל הוא 2כניסות אם אני לא טועה).

מיקסר: אני בעליו החוקיים של SPIRIT F1, מיקסר קצת להופעות חיות אבל הוא עובד נפלא בעל PHANTOM כמובן ומאפשר הקלטה סבירה. ע"פ דעתי הBHERINGER של ה16 ערוצים גם כן נפלא וכדאי ללכת על גדלים של 16,12ערוצים שהם יחסית בטווח של 1000-2000ש"ח ועונים על כל הצרכים.
נק' חשובה הוא כניסות PREAMP שהן כניסות "מיקרופונים" כמה שיותר ככה תוכל להגביר יותר מיקרופונים (כלים בעלי LEVEL נמוך) בין אם להקליט בערוצים או בסטריאו.
עוד "פיצ'ר" סטנדרטי וחיוני הוא כוח פנטום שניתן להגדירו כ"חובה".

מיקרופונים:
במידה ואתה מקליט נניח שירה, גיטרות ובס הSHURE SM58 מספק. הוא נפוץ ביותר, נשמע סביר וניתן לצפות בדיוק מהו יתן. הוא לא מושלם אבל הוא יספק את הצרכים שלך והוא יחסית בטווח מחירים סביר (100$ או 300ש"ח אני ממש לא זוכר).

במידה ואתה מעוניין בתופים ובקלטת ערוצים יש צורך בכ4 מיקרופונים שמייקרים עלויות:
2 קונדנסרים (טווחים 1000-2000ש"ח לאחד!)
2 דינמיים (SM58 וSM57 או 2 SM58)
הרכב כזה יצא יחסית 2500ש"ח אבל להקליט מספר ערוצים (מעל אחד בו זמנית ובמיוחד אקוסטיים) עולה הרבה. שוב, הפורום הוא המקום להתייעץ בקשר למיקרופונים וכמובן מיקסרים.

כמובן יש גם צורך במוניטורים ומגבר אבל מערכת ביתית תספק בהתחלה... (כסף לא גדל על העצים #cry ).
על-מנת שיהיה לך בראש כיוונים אני אנסה לרשום מחיר גס למערכות:
פשוט (הקלטה רב-ערוצית, ערוץ אחד שתיים כל פעם):
כרטיס AUDIOWERK (נניח), מיקסר F1 וSM58:
1500+1200+400= 3100ש"ח.

מערכת יקרה:
כרטיס רב-ערוצי, מיקסר SX ו2קונד'+2דינ':
2500+2000+3000+800 = 8300ש"ח.

לא זול.. המלצה שלי, תקנה בחלקים (במידה ואין לך כ3000ש"ח לציוד בסיסי).

רצוי להתחיל עם המחשב הביתי, הכרטיס קול הגרוע ופשוט להוסיף מיקסר וSM58 1... זו מערכת בסיסית ש"תעשה" את העבודה במגבלות כמובן... לאחר מכן תוסיף כרטיס איכותי ואז תוסיף מיקרופונים... ככה אני בניתי את אולפן הבית שלי... כמובן, תמיד רצוי לעבוד באולפן שלרוב מכיל ציוד יותר חביב מן הבית (בלי האווירה הביתית :wink:) אבל בבית אפשר לעשות את זה לאט לאט...
כמו בית, בהתחלה משפצים את הסלון ואז את המטבח ואחרי 20שנה הבית נראה כמו שרצית ככה גם פה... (או שתנסה את דוכן הלוטו הקרוב לביתך בתקווה לפתרון מהיר).

(אני מרגיש לא נעים שכל ההודעות של בפורום יוצאות ארוכות אבל אם משהו כאן הוא בזבוז של מקום, דלג עליו ואני מתנצל מראש).
בהצלחה!
  Double G  
הודעה פורסם: חמישי 23 אוג',01 17:50   
קודם כל תודה על העזרה

ועכשיו לשאלות

אוקי נכון זה האולפן הראשון שאני מנסה לבנות אבל כיום אני משתמש בכרטיס קול CREATIVE LIVE VALUE וכמו שכבר קלטתי בעצמי הוא יותר כרטיס שמע שניתן לשמוע איתו סרטי DVD ומשחקים וכ"ו
אז בררתי ואחרי בירורים עוד לא הגעתי למסקנה איזה כרטיס קול כדי לקנות
(אני לא יודע אם מותר לרשום כאן חברות אם אסור שמנהל הפורום ימחוק) הציעו לי את
הE-MU ואת הHOONTECH אתמול שמעתי על הGINA
ומכיון שאני יודע מה הוא הכרטיס הכי טוב לשירה או בכלל להקלטה אין לי מושג מה לקנות ברור שענין הכסף תמיד מגיע אבל השאלה היא על איזה כרטיס לשלם מה טוב

נעבור אלה אני רוצה גם לקנות מיקסר השאלה היא איזה האם אני צרילך לקנות קונסולה של 28 ערוצים הוא מיקסר חביב וידידותי לסביבה משהו בסגנון ברינגר או כאלה שוב אני מזכיר שאני צריך את האולפן יותר לשירה כרגע ומאוחר יותר לדברים אחרים אולי כמו להקלטת גיטרות וכ"ו

מכיון שאני זמר אז אני חייב מיקרופון
שוב ושוב השאלה היא איזה עוד לא קלטתי את ההבדל בין מיקרופון קונדנסר לדינמי מה מהם יותר טוב בשבילי הבנתי שגם החברה הטובה ביותר לקונדנסרים היא RODE אז השאלה אם שווה להשקיה בדבר כזה

ומוניטורים יש לי מושג מזה והכול בסדר השאלה היא כמה וואט כדי לקנות(או שפשוט בוואט אחת D: )

ואז ואז מגעים סוף סוף

לסוף או לשאלה הסופית אני רוצה למקם אולפן זה בממ"ד למי שלא יודע חדר ביטחון
וזאותאומרת (מילה ארוכה מגניב לא? )
שחדר זה עשוי מיקרות בטון ולפי מה שהסבירו לי זה ישמע כמו במקום שירה בציבור שירה בצינור איך מסדרים זאות גם

בתודה מראוש גיא תודה לכל מי שעוזר והיה לו סבלנות לקרוא הודעה זו
אפילו את המודע וינסה לעזור אז בתודע מראש גיא
AmoniaC
הודעה פורסם: חמישי 23 אוג',01 19:22   
מי שאין לו נסיון וודאי שאסור לו להוציא סכומי עתק על ציוד שהוא עדיין לא מודע לו.
מצד שני אתה צריך להבין שמי שכבר מסוגל לענות כאן מתוך נסיון, קשה לו להמליץ על משהו שייראה לו בזבוז כסף, כלומר אולי קשה להיכנס לנעליים של חסרי נסיון כשאתה כבר מלא נסיון, ואז מפחדים להמליץ על משהו שהוא פרש.
אתה צריך להגדיר תקציב ולחלק אותו באחוזים לפי החשיבויות שתקרא פה בפורום ולפי הרשימה היפה שכתב לך למעלה RockArtist וציוני הדרך החשובים שיכתוב msmrodan אחרי הודעה זו. אז אם נאמר החלטת שלרמקולים אתה מקציב %5 מהכסף, אז אל תלך יותר מדי גבוה מזה.
עיצה: אם אין לך נסיון, לפחות לך על הפריטים שהכי פופולריים. אל תעיז לקנות משהו שבקושי קנו אות שניים וחצי אנשים. תיזהר בחנויות שרוצות להיפטר ממשהו ומחפשים את הפרייר התורן. לך על בטוח, ומה שהוא הכי נפוץ הוא בטוח ביותר בשביל מי שמתחיל. ככה תמיד תוכל למצוא עזרה והמוצר שקנית תהיה לו תמיכה.
לגבי הממד:
זו ברירה הכי פחות טובה בבית. סליחה אם ביאסתי אותך, אבל מה שאמרו לך נכון. בגלל הבטון הקירות הם כמו קפיץ ואתה צריך טיפול אקוסטי (חפש כאן בפורום) אבל גם זה לא פתרון מושלם - מראש אני אומר לך. אבל אם אין ברירה זה אפשרי. רוב הממדים הם קטנים באורך וברוחב, וזה גם יכולה להיות בעיה אם תנגן בווליום חק או שתרצה לשמוע בסים. פשוט דע את המיגבלות ואל תצפה שישקרו לך כאן כדי להרגיע אותך.
אפשרי, אבל צריך להבין שזה רחוק ממושלם.

הודעה פורסם: חמישי 23 אוג',01 21:39   
מצטרף להודעה למעלה, לא להוציא כסף מיותר!

הנה דוגמה למשהו שאתה יכול לעשות:

שימוש במחשב להקלטה - מה שנקרא בשפה מקצועית DAW - DIGITAL AUDIO WORKSTATION:

1. שמור את ה LIVE VALUE שלך, הוא *מאד* שימושי כסמפלר וכנגן SOUNDFONTS - זה בעצם דגימות שה LIVE יכול לנגן כמעט ללא ניצול משאבי מערכת.

2. כרטיס קול מקצועי - קנה משהו זול שיחזיק לך בעתיד (זה תקף להכל בעצם).
המלצה: Echo Mia 200$ (!) - כרטיס מעולה עם 2 כניסות ו2 יציאות (כניסותיו ויציאותיו הן BALANCED - כלומר כבר יש לך כאן כניסות מקצועיות שעובדות ב +4 DB , חשוב מאד לעבודה מקצועית).

3. מיקסר - לא לרוץ מיד ולקנות קונסולה 32 ערוצים...סה"כ אתה זמר שרוצה לעשות דמואים בבית, לא להביא הביתה את הפילהרמונית.
המלצה: Mackie 1202 - מיקסר קטן אבל עם קדם-מגברים (מגברים לסיגנל של המיקרופון) מאד מאד איכותיים. (כל כך איכותיים שכמעת כל קדם מגבר שתקנה במחיר של המיקסר לא ישתווה אליהם. מחיר: צריך להיות סביבות 1500 ש"ח, הרבה יותר יקר ממיקסרים קטנים אחרים אבל גם כהשקעה לעתיד זה משתלם - משתמשים בו גם באולפנים גדולים פשוט כדי לעשות מיקס אישי לנגנים בחדר ההקלטות.)

4. מיקרופון - קנה לך SM57 SHURE כהתחלה, הסטנדרד הראשוני להקלטות. זהו מיקרופון דינמי, ולצערי אסתפק בהערה כי דינמי הוא טכנולוגיה שונה מקונדנסור אבל ייתכן שדווקא מיק כזה יתאים לך הכי טוב...על כל פנים הוא מאד ורסטילי והשקעה כדאית.

דוגמאות:
קונדנסורים שווים וזולים:
200$ Studio Projects C1
250$,400$ Rhode Nt1000, NTK

קונדנסורים שווים ויקרים:

Neumann u87 1300$
Neumann TLM 103 700$
Groove Tubes MD2 700$
והיד עוד נטויה

5. מוניטורים:
לדעתי החלק הכי חשוב במערכת - זהו ראש הפירמידה: כאן אתה שומע את מה שהכנסת, ואם המוניטורים משקרים אז חבל על כל הציוד, הכסף והזמן. אל תהסס להוציא כאן עד 1500$ לזוג.
מערכת הסטריאו שלך בבית בהחלט *אינה* מספיק טובה.
המלצות:
Mackie HR824
Event 20/20 Bas
Yamaha MSP10
והרשימה עוד ארוכה..

6. מקלדת שליטה - חשוב שתהיה מקלדת תואמת MIDI (שפה שבה כלים אלקטרוניים יכולים לתקשר אחד עם השני ועם המחשב) טובה באולפן. לך על משהו משומש וטוב כמו YAMAHA DX7 שגם יתן לך סאונדים טובים באותה מכה..

7. בידוד וטיפול אקוסטי - למה להוציא כסף מיד? תכניס את הציוד לחדר ותראה איך זה נשמע.
בעיות של הפרעה לשכנים כנראה לא יהיו לך אז זה הזמן לגשת לענין הטיפול בסאונד של החדר ולנסות קודם כל את הפתרון הזול ביותר: לנסות להכניס חומרים סופגי ומפזרי אנרגיה (קולית) לחדר.
ספה - יופי של דבר, עוזר מאד לספיגה וגם כשעייפים ורוצים לכייף קצת עם הזמרת רקע שהגיעה לSESSION מתיש...אך זה כבר לנושא אחר.
וילונות עבים (מאחורי שני המוניטורים וברחבי החדר)
מדפי ספרים - עוזרים בספיגה של תדרי הבס.
שטיחים עבים על הרצפה

כדאי לנסות ולמצוא את הספוג הגלי שבו עוטפים רכיבי מחשב (חנויות מחשבים וכו') ובצורה מקצועית כמה שאפשר לחתוך אותו לריבועים (אולי להסתיר באמצעות שכבת בד לבנה) ולנסות להציב על קירות החדר.

כדאי אולי להציב את שני המוניטורים בפינה של החדר דווקא כך שהם פונים לפינה המנוגדת:
-------------------
| * |
|* |
| |
| |
| |
| |
| |
|_________________|

תש כוחי מלהסביר למה..

בהצלחה
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 24 אוג',01 03:25   
מיקסר: 16-12 ערוצים (כאשר משהו כמו 6-8 הם למיקרופונים): עלות 1000-1500ש"ח. מיקסר כזה ישרת אותך גם כאשר "תתקדם הלאה" והוא לא "צעצוע" בלי פיידרים או CROSSOVERים איומים בין הערוצים.

מיקרופונים: רצוי לקנות קונדנסר ברמה "סבירה" גם הוא יחזיק איתך בהמשך החיים... מיקרופונים כדוגמאת הAKG C1000 לדוגמא הם התחלה טובה (לטעמי למרות ששמעתי כבר תגובות רעות בפורום אליו). פשוט תקליט שירה עם קונדנסרים עד שתמצא את ההוא שנשמע טוב (לא מושלם) בפני עצמו בלי משחק EQ או תוספות משהו שמתאים לך. מיקרופונים מסויימים מתאימים לאנשים מסויימים חפש את ההוא ש"עושה לך את זה" קיטשי עד כמה שזה נשמע... טווח מחירים 1000-1500 ש"ח.

וכרטיס קול. ע"פ הצרכים את לא צריך מערכת גדולה וכרטיס קול בעל 2כניסות באיכות גבוהה יספק אותך ואת התקציב...
אז נכון, רק תוכל להקליט בו זמנית 2 ערוצים אבל תוכל להגיע ל16 ומעלה (תלוי תוכנה) אם תקליט כל פעם 2...

מה לעשות, מתחת ל3000ש"ח אי אפשר להשיג ציוד.
נ.ב. לגבי הSBLIVE... בגלל הDIGITAL OUT הוא יכול לטפל בסינטים-תוכנה וכדומה באיכות גבוה אבל הכניסות שלו וכל מערכות הAD/DA איומות...
Maorsa
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 24 אוג',01 23:16   
אני רוצה להגיב על כמה דברים:
1. AudioWerk של Emagic (כלי זמר) הוא כרטיס נחמד מאוד לאולפן ביתי (כולל תוכנה), אפשר להקליט דרכו אומנם 2 ערוצים בו זמנית..אבל אני חושב שלצרכים שלך זה מאוד יספיק!
2. מיקסר מעולה שאני משתמש בו הוא ה- MACKIE VLZ1402. הוא מיקסר מעולה לאולפנים קטנים, יש בו 14 ערוצים ואני גיליתי שזה די והותר, ואני מחבר אליו: סינטי ב-4 ערוצים, בס, חשמלית, מיקרופון, יש לו כניסות ערוץ לאקולייזרים (על ערוצי המיקרופון), יציאות למוניטורים, אוזניות מוניטור, רמקולים, אפקטורים וכו'...הוא מכשיר חזק שיש לי 3 שנים ולא עשה בעיה קטנה (הוא גם מאוד שקט)...
3. אם אין לך אקוסטיקה בחדר, ממש אין טעם שתקנה מיקרופון קונדנסר שהוא יקר יחסית לSM58 הדינמי. ההבדל בין דינמי לקונדנסר הוא יותר חדות הקליטה. קונדנסר יקלוט את הכלב שלך מתגרד בסלון אם לא תהיה לך אקוסטיקה טובה, והוא יהיה מושפע מהאקוסטיקה בחדר. דינמי מושפע מעיקר מה צלילים שהוא קולט ופחות מרעשי הרקע...תקרא קצת על זה..זה מעניין וחשוב לדעת!
4. לא הזכירו בהודעות קודמות שבמקום לקנות מוניטורים יקרים (לא כדי לעולם להשתמש במערכת סטריאו כמוניטור, כי כל מערכת מגבירה תדרים מסויימים כדי לתת גוון יחודי לאותה מערכת. מוניטורים משמיעים מה שהקלטת בדיוק!), אתה יכול לקנות אוזניות מוניטור: AKG 240DF בסביבות 600ש"ח והם פשוט מדהימות!

בקיצור, אם יש לך מחשב פנטיום 3 עם 128MB זיכרון לפחות. עדיף שתסיר ממנו את המשחקים ואת התוכנות שאוכלות זיכרון, תשאיר עליו חלונות 98, את התוכנה שתקנה להקלטה, ורק את הדברים הבאמת נחוצים לך...את כל השאר תסיר...
אם תלך לפי התוכניות שלי הכל אמור לעלות לך:
מיקסר : 3000ש"ח
מיקרופון: 650ש"ח (SM58)
כרטיס ותוכנה: 1300ש"ח (EMAGIC)
אוזניות: 600ש"ח
כבלים איכותיים: 250-400ש"ח (חשוב מאוד לקנות כבלים איכותיים, הם הקשר בין המקור למחשב!)
------------
סה"כ: 5900ש"ח

מקווה שעזרתי ,
מאור
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 25 אוג',01 10:39   
1) הAUDIOWERK שהומלץ פה גם לדעתי הוא המכשיר שהכי מתאים לך והוא חוסך עלות תוכנה (מגיע עם גירסה חביבה של LOGIC) וכמובן מדריכים שיעזרו לך להבין את התוכנה...
2) הרבה אנשים פה הזכירו את MACKIE. MACKIE
מעולים... אבל הם עולים לרוב פי 2 וזה נכון שיש להם PREAMPים נפלאים אבל בכל זאת באולפן בממ"ד או כל אולפן ביתי לצורך העניין הMACKIE הם לא כדאיים ברמה של מחיר ביחס לתכונות.
במקומך הייתי שוקל את הBERHINGER MX1602 או משהו כזה של ה16 ערוצים. הPREAMPים של BERHINGER לא כובשים אבל הם ישמעו טוב מספיק לאולפן ביתי וזו קונסולה עם 8 DIRECTOUT שבעתיד יש להם שימוש...
3) ההבדל בין קונדנסר לדינמי הוא בשיטת העבודה שקשורה בדיאפראגמה בפנים וכל מיני דברים טכניים. (גם יש תת-סוגים בשני סוגים אלו..)
ההבדלים מבחינתך הם -
- קונדנסר ידרוש ממך לפתוח PHANTOM או סוללה (הוא דורש מתח חשמלי מבחוץ).
- קונדנסר יקבל תדרים גובהים יותר (זה משפט לא נכון אני לא יודע איך לנסח אותו...) אבל לרוב הצליל יהיה יותר נקי אם יודעים איך.
באולפנים לרוב כאשר מקליטים זמר לדוגמא משתמשים בקונדנסר, בהופעות לרוב יעדיפו דינמי.

תשקול את המיקרופון טוב טוב...
הSM58 הוא בחירה נהדרת לדינמי סטנדרט ואתה תראה אותו בכל מקום בעולם כאשר בכל חברת הגברה הוא קיים. (לי יש כיום קונדנסר וSM58 אחד ועכשיו הזמנתי אחד נוסף כי הוא מיקרופון נפלא ולא יקר).
אם תקנה אותו תמיד תוכל בעתיד להתרחב לקונדנסר והוא עדיין ישאר ידידך הנאמן.
מצד שני להתחיל עם קונדנסר פותח אפשרויות הקלטה גבוהות יותר. עם קונדנסר שמתאים לקול שלך תוכל להשיג צליל נקי שעיקרו מן המיקרופון. דוגמא חביבה לזה היא מיקרופון NEVE ישן מאוד מבוסס מנורות (טוב זה פיסת היסטוריה שעובדת ויקרה) בה משתמשים להקליט את סולנית ג'ארבג'... ע"פ דבריהם הם פשוט מחברים אותו לA/D של הPro Tools (הוא מגיע עם PREAMP מנורות משלו כפי שצויין) וזהו... שום משחקי EQ שום דבר.
מיקרופון טוב עלול להשאיר אותך בלי עבודה אבל בכל זאת זה לא בתקציב שלך ולא בתקציב של האולפנצ'יק הביתי שלי...
  Double G  
הודעה פורסם: שבת 25 אוג',01 18:40   
תודה חברה עזרתם לי המון
אני מקווה שיום יבוא ואני יוכל לעזור לכם
BoazP
הודעה פורסם: רביעי 16 יול',03 21:32   
הכרטיס קול שלך לא כל כך גרוע... כדי לעבור לדרגה הבאה אתה צריך להשקיע בערך 1200-1400 ש"ח על איזה אודיופייל למשל. יותר חשוב מהממיר לדעתי זה הרמקולים, אוזניות והמקרופונים. הממיר כמובן ידפוק אותם אבל יותר משמעותי שהמקור יהיה משהו מספיק טוב קודם. הפקות והקלטות זה דבר עם משמעות מאוד מוזרה ולא מוגדרת כשעובדים במצבים כמו שלך, אתה לא יכול לעשות הכל בצורה האופטימלית אז אתה צריך להגדיר ספציפית מה אתה רוצה לעשות כדי שנוכל להגיד לך מה הכי מתאים.

אם אתה רוצה אולפן שיספק את כל המטרות האפשריות אז אין מה לדבר בכלל בתקציבים האלה...

אני מרגיש שאתה משום מה מקשר בין קונדנסרים (מקרופון) לבין רמקולים... למה? מה? מי? MOO? רמקולים לDJ? איזה מגבר? יהיה טוב באיזה מובן? נסה לתת הגדרות לעצמך ואז לנו שיהיו יותר ברורות.

בועז
נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון