תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 16:04
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי
  dushi  
Act Compatible
telefunken חברה ישנה חדשה מי עושה סדר בענין?
הודעה פורסם: שני 27 ספט',10 11:48   
בעקבות התחרות לבחירת שם למיקרופון החדש של טלפנקן אני פותח שירשור בכדי להבין קצת יותר את הרקע ההיסטורי וההווה של החברה.
חברת טלפנקן מייצרת מייצרת משנות העשרים או השלושים של המאה שעברה מוצרי אודיו שונים.העניין העיקרי כאן הוא לא הרדיו,פטיפון וכיוצ"ב שהם ייצרו אלה מיקרופונים וקדם מגברים אשר יוצרו ומיוצרים היום.
אני יודע ותקנו אותי אם אני טועה.... כי החברה התחילה בגרמניה וכיום ממוקמת בארצות הברית.
אז להלן כמה שאלות בכדי להבין את הרצף ההיסטורי ושאלות לגבי דגמים קיימים בשוק כיום.

מתי החברה החלה לייצר? מתי החברה עברה לארה"ב ומדוע? מתי חודש היצור ומי הרים את הכפפה?

לחברה כמה דגמים כגון c-12\u47\u48 הללו הם שמות דגמים מוכרים של נוימן וא-ק-ג בעצם האם הרעיון הוא בניית מיקרופון המקביל באופי והתכנון לרוח אותם מיקרופונים ידועים? מי יוצר קודם? איפה הם שווקו? סקירה קצרה באי-ביכמעט כל הטלפנקנים הישנים באים מארה"ב
באותו ענין האם 251 הוא אורגינאלי שלהם כדגם או שהיה לו מקביל?

לחברה בעבר היו מיקרופונים דינאמים וכיום הם מיצרים דגם דינאמי אחד בלבד (בכמה ורסיאות) האם מתוכננים עוד דינאמים? מישהו התנסה בm-80
באותו עניין האם סנהייזר וטלפאנקן היו שותפות ביצור דגמי מיקרופון דינאמים כגון 421 הלבנים ? וזאת בדומה לחברת אקולט שייצרה דגמים של א-ק-ג וסנהייזר במקביל.

האם הדגם 260elam מהווה מקביל מודרני לסדרת הkm המנורתיים של נוימן? האם יש עוד חברות שמייצרות כרגע מיקרופון שפורפרתי בעל דיאפרגמה קטנה באותן סגנון? (אגב האובראדס היפים ביותר ששמעתי היו מkm מנורתיים...)

נראה כי חברה כנוימן מיצרת פחות ופחות דגמים שפורפרתיים ועוברת לאט למיקרופונים דיגיטאלים וזה בכלל נושא שאפר לפתוח בשירשור נוסף . האם הם מוכיחים את עצמם אותם המיקרופונים.

ברמה הטכנית צמד שאלות ובטח יש כאלה שעוד כדאי לשאול בעניין.
בעבר לא היו קונסולות אם פאנטום ולכן היה צורך בשנאים הגדולים של אותם מיקרופונים השאלה שלי היא מהי ההצדקה לאותם שנאים מסיבים בימנו? עד כמה זה אחראי לסאונד וכדומה ועד כמה זו מסורת ושופוני?
השאלה הטכנית השניה היא ענין שפורפרות nos יש הרבה הילה ומעט מידע אמיתי מה הכוונה מעבר לראשי התיבות ועד כמה ולמה סוג השפורפרת משנה סאונד. מן הסתם גם במגברי גיטרה העסק דומה?

ועכשיו אני עובר לנושא קדם מגברים.
יש לי צמד פרה-אמפים 672 d של טלפנקן והם מסוף שנות השבעים תחילת שמונים. הם נלקחו מקרביים של קונסולה ונארזו לu בודד אם פאנטום מנחת פאזה ופוטנצימטר של gain. אני מאוד אוהב את הסאונד שלהם פתוח למעלה גרעיני ויציב ואם זאת לא טולראנטי לדיסטורשין(רגיש קצת הבחור) זהו דגם צנוע של החברה ולעומתו יש את האחים הגדולים מסדרת הv72-3-4-6 הדגמים הללו הם כבר שפורפרתיים ובנוים לא במעגל מודפס אלה רכיב רכיב בסגנון הישן (תקנו אותי אם אני טועה) הפרא-אמפים הללו נחשקים גם היום והוכיחו את עצמם באינסוף הקלטות השאלה היא למה אין יצור מחודש שלהם ע"י טלפנקן בדומה לua שלקחו דגמים ישנים של urei והחיו אותם? האם מתוכנן ליין כזה? במידה מישהו בארץ משתמש בישנים הללו אשמח לשמוע התרשמות ממנו... או אם למישהו כאן יש mccurdy au 300 אז בכלל אשמח לשמוע אל המפלצת הזו אבל זה כבר קצת גולש לפנטזיה פרטית שלי לפרה היסטורי היסטרי...

#doh זהו מכאן אתם!
הודעה פורסם: שלישי 28 ספט',10 11:39   
ציטוט:
אני יודע ותקנו אותי אם אני טועה.... כי החברה התחילה בגרמניה וכיום ממוקמת בארצות הברית.

ציטוט:
מתי החברה החלה לייצר? מתי החברה עברה לארה"ב ומדוע? מתי חודש היצור ומי הרים את הכפפה?

החברה נוסדה בגרמניה בתחילת המאה הקודמת בבעלות של 2 חברות ענק גרמניות. בשנת 2001 קנה את הזיכיון לשם טלפונקן Tony Fishman האמריקאי בשביל להחיות את פס היצור של המיקרופונים הקלאסיים ששיווקה החברה ושינה את השם ל Telefunken USA,בשנת 2009 שינה שוב את השם ל Telefunken Elektroakustik, החברה ממוקמת בארה"ב.
ציטוט:

לחברה כמה דגמים כגון c-12\u47\u48 הללו הם שמות דגמים מוכרים של נוימן וא-ק-ג בעצם האם הרעיון הוא בניית מיקרופון המקביל באופי והתכנון לרוח אותם מיקרופונים ידועים? מי יוצר קודם? איפה הם שווקו? סקירה קצרה באי-ביכמעט כל הטלפנקנים הישנים באים מארה"ב
באותו ענין האם 251 הוא אורגינאלי שלהם כדגם או שהיה לו מקביל?

טלפונקן מעולם לא יצרה את אף אחד מהמיקרופונים האלה.. ה U47 וה U48 תוכננו ויוצרו ע"י Neumann Berlin וה C12 וה Ela M251 תוכננו ויוצרו ע"י AKG Austria. חברת Telefunken הייתה המשווקת של המיקרופונים האלה מתחילת דרכם. יש לי את ה U47 מספר סידורי 653 שיוצר בשנת 1948, על תווית היצור כתוב Neumann אבל הלוגו שעל המיקרופון הוא של Telefunken. ה C12 וה Ela M251 מיוצרים בערך מאותם רכיבים ע"י AKG, למרות שאלו מיקרופונים עם סאונד שונה לחלוטין הם חולקים את אותה הקפסולה, אותה מנורה ואותו שנאי אודיו. ה Ela M251 כמעט ולא שווק אף פעם ע"י AKG אבל הסיפור המעניין ביותר הוא ה C12 ששווק ע"י 3 חברות שונות, AKG שיווקה את רובם, Telefunken את חלקם והדגם הטוב והמשופר ביותר של ה C12 שווק ע"י חברת Siemens תחת השם SM 204. בדיוק אותו מיקרופון אבל עם שנאי יציאה גדול כפול חמש מה T14 אותו אפשר למצוא בכל ה C12 האחרים ובכל ה Ela M251 שיוצרו בזמנו.. כך שמצחיק להגיד את זה היום אבל ה SM204 הוא מהדורת ה high end של ה C12.
היצור הנוכחי של אותם דגמים נעשה ברוח המקור.. השנאים והקפסולות מיוצרות בצורה "נאמנה למקור" וחלק לא מבוטל מהרכיבים מיובא מגרמניה, אבל מדובר על פס יצור שונה וחדש. אני מחזיק את ה Telefunken USA Ela M251 החדש ומרוצה ממנו מאוד, לעולם לא עשיתי השוואה בזמן אמת מול המקור אבל חברים בארה"ב שכן עשו נדהמו מהקרבה ביניהם.
ציטוט:

לחברה בעבר היו מיקרופונים דינאמים וכיום הם מיצרים דגם דינאמי אחד בלבד (בכמה ורסיאות) האם מתוכננים עוד דינאמים? מישהו התנסה בm-80
באותו עניין האם סנהייזר וטלפאנקן היו שותפות ביצור דגמי מיקרופון דינאמים כגון 421 הלבנים ? וזאת בדומה לחברת אקולט שייצרה דגמים של א-ק-ג וסנהייזר במקביל.

גם כאן אותו סיפור, המיקרופונים יוצרו ע"י Senheiser ושווקו ע"י Telefunken
ציטוט:

האם הדגם 260elam מהווה מקביל מודרני לסדרת הkm המנורתיים של נוימן? האם יש עוד חברות שמייצרות כרגע מיקרופון שפורפרתי בעל דיאפרגמה קטנה באותן סגנון? (אגב האובראדס היפים ביותר ששמעתי היו מkm מנורתיים...)

אני איתך בעניין הסרונד של ה KM54 וה KM56 לאוברהדים.. יש לי זוג כזה וללא ספק מדובר במיקרופונים שהם קסם טהור לכל מה שקשור באוברהדים וכלים אקוסטיים. אין מקבילה מודרנית ל KM54/56 של Neumann מהסיבה שהקפסולה עשויה מניקל ומשנות ה 60 הפסיקו לייצר קפסולות מניקל.. יש עדיין את המכונות ל Geffel אבל הם לא מוכנים ליצר או לתקן בשביל חברות אחרות אז קפסולות מניקל הן היסטוריה. ה Telefunken M260 שהם מיקרופונים מעולים בפני עצמם מבוססים על הדגמים הראשונים של AKG, אני לא זוכר את שם הדגם אבל נראה לי ש C60. אין שום קשר בניהם לבין ה Neumann גם בגלל הסיבה שהמנורות ששימשו ל KM54/56 הם ה Telefunken ac701K כבר לא בהישג יד, אזלו הסטוקים וחבל כי מדובר במנורה המדהימה ביותר למיקרופונים בכל הזמנים ביחד עם ה Telefunken VF14
ציטוט:

נראה כי חברה כנוימן מיצרת פחות ופחות דגמים שפורפרתיים ועוברת לאט למיקרופונים דיגיטאלים וזה בכלל נושא שאפר לפתוח בשירשור נוסף . האם הם מוכיחים את עצמם אותם המיקרופונים.

נוימן נקנתה ע"י סנהייזר לפני כמה שנים ומוצרי המורשת שלה כבר רחוקים מלעניין אותה.. המיקרופונים כבר לא מיוצרים בעבודת יד ומספרי הדגמים (49,50,147,149,184 וכו') הם כמעט נטו כלי שיווק..
ציטוט:

בעבר לא היו קונסולות אם פאנטום ולכן היה צורך בשנאים הגדולים של אותם מיקרופונים השאלה שלי היא מהי ההצדקה לאותם שנאים מסיבים בימנו? עד כמה זה אחראי לסאונד וכדומה ועד כמה זו מסורת ושופוני?

מתח פאנטום לא מתאים למיקרופונים האלה כי אין סטנדרטיזציה, כל מיקרופון עובד על מתח פנימי שונה והשנאי הוא חלק בלתי נפרד מהסאונד.
ציטוט:

השאלה הטכנית השניה היא ענין שפורפרות nos יש הרבה הילה ומעט מידע אמיתי מה הכוונה מעבר לראשי התיבות ועד כמה ולמה סוג השפורפרת משנה סאונד. מן הסתם גם במגברי גיטרה העסק דומה?

NOS הם ראשי תיבות של new old stock, סטוקים ישנים של מנורות טריות שיוצרו לפני עשרות שנים ולא נעשה בהם שימוש

לגבי הפראמפים בפעם אחרת..

יום משובח שיהיה לכולם #thumbsup

http://www.facebook.com/pages/TanTan-Studios/73704855169?ref=stream

http://www.facebook.com/pages/DB-Music-Studios/157025280987856
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 28 ספט',10 12:44   
סקירה יפה
תותח!
  dushi  
Act Compatible
אדון לביא תותח כרגיל!
הודעה פורסם: שלישי 28 ספט',10 15:18   
עשית סדר הוספת אירגנת #thumbsup
שמחתי שענית כי הרגשתי שאני מהיחידים שזה מענין אותם. אישתי חושבת שאני חנון על...
לגבי הkm54-56 פשוט עצוב #sad
חברים תזרימונ עוד מידע...
הודעה פורסם: רביעי 29 ספט',10 12:15   
תודה בכיף גדול !

יש המון מה לספר על טלפונקן ובכלל על ההיסטוריה של האודיו הגרמני..

חג שמח #thumbsup

http://www.facebook.com/pages/TanTan-Studios/73704855169?ref=stream

http://www.facebook.com/pages/DB-Music-Studios/157025280987856
JS
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: חמישי 30 ספט',10 18:11   
ציטוט:

באותו ענין האם 251 הוא אורגינאלי שלהם כדגם או שהיה לו מקביל

טלפונקן אלקטרואקוסטיק היא חברה אמריקאית המבוססת בקונטיקט העוסקת בייצור מיקרופונים אשר רכשה בתחילת העשור את הזכויות לשם, לסמל המסחרי, לקניין הרוחני, לשמות המודל, לתכניות המקוריות וכן הלאה של טלפונקן ההיסטורית. יחד עם הזכויות נרכשו חלפים מקוריים שנשארו "מאחור" כולל ממברנות מסוימות מקוריות. טלפונקן הקודמת היתה חברת שיווק וותיקה ששלחה ידה בתחומים רבים כולל בתחום אולפני הקלטה ורדיו, ציוד מגוון הכולל מיקרופונים, פרה אמפים, מכשירי הקלטה, ומה לא. לצורך ייצור מיקרופונים שכרה טלפונקן את שירותי נוימן שיצרו עבורה סדרת מיקרופונים אגדתיים כגון U47, U48, גוף קצר או ארוך. בשנת 1959 נפרדו דרכיהן של החברות וטלפונקן פנתה לא.ק.ג'. מאוסטריה למלא את החסר. א.ק.ג'. תחת השם טלפונקן יצרה סדרת מיקרופונים שהפכו לשם דבר כולל ELAM251, C12 הנחשבים עד היום לטובים ביותר בתחומם. בסדרה זו יצרה א.ק.ג'. מיקרופון ממברנה קטנה מבוסס שפופרת בשם ELAM260. מיקרופון זה אינו חיקוי או דומה בכל צורה למיקרופונים ממברנה קטנה מתוצרת נוימן אלא עומד בפני עצמו. גם הסאונד אינו מזכיר כלל זה את זה. בעוד שה KM56 של נוימן מבוסס על ממברנת ניקל ושפופרת AC701 מבוסס ה ELAM 260 על ממברנת זהב ושפופרת EF732. מעבר לכך המיקרופון של נוימן משנה קטביות על ידי טבעת בבסיס המקרופון (שינוי קטביות חשמלי) ה ELAM260 הוא בעל מערכת הברגת קפסולות פיזיות - לצורך שינוי מירקם קליטה מחליפים קפסולה! המיקרופון בן זמננו מגיע עם גוף מיקרופון ו 3 קפסולות נפרדות... בקיצור חיות שונות לחלוטין.
כיום מיוצרים כל המיקרופונים בארה"ב ולא באירופה. מרבית החלקים מיוצרים על ידי המפעל בקונטיקט אולם חלקם מיוצרים על ידי שותפים בארה"ב ובעולם. ההרכבה ובקרת האיכות מבוצעות עד אחרון הברגים בקונטיקט.

ציטוט:
באותו עניין האם סנהייזר וטלפאנקן היו שותפות ביצור דגמי מיקרופון דינאמים כגון 421 הלבנים

המיקרופון ELA-M80 הוא מיקרופון מודרני שאינו נשען על מודל קלאסי ישן. במיקרופון זה השתמשו במיטב הטכנולוגיה הקיימת היום להשגת תוצאה עדיפה ומתקדמת - ממברנה גדולה וקלה מאד, סליל ממתכת קלה במיוחד, שנאי אודיו במוצא, גוף מצופה חומר מיוחד. למיטב ידיעתי כרגע לא מתוכנן מודל דינמי נוסף. אלא השלמת מערכת ELA-M80 אלחוטית שיצאה לשוק החודש וביסוס המיקרופונים הקיימים. בעבר הלא רחוק ייצרה טלפונקן אלקטרו (שם קיצור) גם ריבון שנשען על מודל ותיק של אלטק. בעקבות ההחלטה על מיקוד וביסוס קוי מוצר הופסק ייצורו של מיקרופון זה.

ציטוט:
הפרא-אמפים הללו נחשקים גם היום והוכיחו את עצמם באינסוף הקלטות השאלה היא למה אין יצור מחודש שלהם ע"י טלפנקן בדומה לua שלקחו דגמים ישנים של urei והחיו אותם? האם מתוכנן ליין כזה?

טלפונקן אלקטרואקוסטיק היא בראש ובראשונה חברת מיקרופונים ולא חברה "כללית". הרחבת קו המוצרים לכלול פרה אמפים וכדומה דורש הערכות שונה לחלוטין, כוח אדם מקצועי, הקצאת תקציבי פיתוח, ולאחר מכן שיווק, מלאי חלפים ועוד ועוד. למרות שלאדם מהצד קל לתמוהה מדוע אין מייצרים עוד ועוד מוצרים - יש חברות המעדיפות להתמקד בלב העסק שלהן ולא להתפרס על פני תחומים רבים. אין זה מן הנמנע שזה יקרה בעתיד אולם זה לא על הפרק כרגע.

אם יש שאלות נוספות - שוט.

בהצלחה בתחרות
תודה!
הודעה פורסם: חמישי 30 ספט',10 20:12   
תודה תודה זה בהחלט מספיק בשביל שיעורי בית לעכשיו...
הודעה פורסם: חמישי 30 ספט',10 21:00   
ארן יא תותח! #thumbsup #clap

שתף אותנו , פתח שרשראות , בכל הזדמנות.

כיף לקרוא! #read
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון