תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:34
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
כיצד לנסות להציל CD
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
  ReuvenM  
Administrator
כיצד לנסות להציל CD
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 09:13   
מדריך והסברים כיצד להציל דיסקים שרוטים

הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 10:03   
מה עושים עם דיסק שאין עליו שום שריטה אבל הכונן לא מצליח לקרוא אותו?
ניסיתי עם כמה כוננים.
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 10:17   
תקרא מה מציעים שם, לפחות שני כלים.
הנה מדריך מפורט לאחד הכלים המוזכרים.
ריבת מישמש
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 10:23   
שתי ההמלצות הטובות ביותר במאמר הן: קנה מדיה מאיכות טובה ושמור היטב על הדיסקים שלך. לאחר מכן כל מה שנותר הוא הנאמר בפסקה האחרונה הממליץ על הדרך הטובה לשימוש בדיסקים שרוטים כתחתיות לספלים באולפן...

היות וכיליתי מרפק וכתף משיוף דיסקים בכל חומר אפשרי כל השאר הוא בבחינת המלצות לשיפור הכושר הגופני בלבד...
שמעתי שריבת מישמשים המכילה שאריות חרצנים טובה לשיוף דיסקים - אבל לא הספקתי לנסות. מעניין איך דלפור בתחום (אבל צריך את הפריחה מהפרסומת...)

הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 10:32   
ניסיתי את ההמלצות שלהם על דיסק חשוב שאני לא מצליח לשחזר ולא עזר כלום.
ההמלצה שלהם ללכת על מדייה איכותית מזכירה לי אימרה פולנית שנאמרת לאדם שנדרס ושוכב עם גבס על כל הגוף:
למה לא הסתכלת שמאלה וימינה כשחצית את הכביש.....?
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 10:41   
וזה מזכיר לי בדיחה
שלד אחד בא לרופא, אז הרופא אומר לו: "עכשיו באים?"

בכל מקרה, לגבי דיסקים בעייתים שלא נקראים במערכת/מחשב,
הרבה פעמים עזר לי להכניס אותם לפריזר לחצי שעה או משהו
והפלא ופלא כשהוצאתי אותם הם עבדו.
מוזר...
JS
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 10:43   
יעקב,
בעולם המקצועי יש סטנדרטים טכניים גבוהים גם לתחום מדיה לצריבה שהמקפידים אינם סוטים מהם. אנחנו ממליצים על מדיה איכותית כבר שנים וגם עושים מעשים. הבעיה היא שהנזקקים מקשיבים רק כשמאוחר. ראה זאת כהמלצה.
אולי הגיע הזמן
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 14:05   
לרענן את שרשרת המדיות הייעודיות לצריבת מקצועית (לאודיו ווידאו לצורך העניין)
אני זוכר לטובה את MITSUI GOLD ו tiyo כמדומני.

היש כוכבים חדשים בשוק?
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 16:01   
כמובן שאין כמו מדיה איכותית, אך כמו בסאונד, זה יהיה כמו החוליה הדפוקה בשרשרת, ודיסק יכול להיות בעייתי בקריאה כתוצאה מלכלוך (לעתים כמעט בלתי נראה), רפלקטור פגום, שריטות (על חלקן כן ניתן להתגבר), תוכנת צריבת ותהליך הצריבה עצמו, וכמובן הצורב עצמו כהתקן צריבה.
מכאן שיש הרבה גורמים שמעבר למדיה,ולמזלי, בשני מקרים, הצלחתי להציל חלק מהקבצים באמצעות תוכנה שקוראת RAW מה-CD, בדומה לתוכנה שמוזכרת שם.
במקרים של דיסק שאינו נטען, זה יכול להיות ברמת ה-CD עצמו, הכונן, ומערכת ההפעלה.

אם נצטמצם ל-CD עצמו (למרות שהיו לי מקרים רבים, כולל כעת, שהכונן הוא הבעייתי, יום כן יום לא, היום לא, ומחר מאוד איטי), יש לזה שלשה כיוונים נוספים:
האם לעולם לא הצליח להיטען, או שזה קרה פתאום, והאם הוא צרוב.
גם דיסקים המשוכפלים המונית (עדכוני תוכנה, לרוב לא אודיו מסחרי) יכולים להתגלות בחלקם כ'רגישים' לטעינה, ועל כונן אחד יעלו ואחר לא.
אם מדובר בצריבה והדיסק ממאן לעלות כבר מהפעם הראשונה, יש לברר אם מדובר במדיה בעייתית, צורב בררני או מהלך צריבה/תוכנת צריבה בעייתיים (או יישומי רקע גזלניים).
כל אלה ניתנים לבידוד הגורם בצורה הגיונית.
אם מדובר בדיסק שעלה כבר על אותו כונן, ומראה סימני סירוב, יש לבחון אותו מקרוב ובהשתקפות על פניו (לכלוך, שריטות?!) או כנגד אור חזק (חורים ברפלקטור).
יש להבין שמדובר בסך הכל בקרן לייזר החוצה את הפלסטיק ופוגעת בבליטות נתונים וחוזרת דרך מראה (ציפוי על הדיסק). אם השריטה בעייתית, היא תשבור את הקרן ותגרום לגודש שגיאות שמעבר ליכולת הכונן לתקן/לגשר, ואם היא במיקום רגיש (תוכן הענינים של ה-CD לדוגמא) כל הדיסק יכול להיחשב מת, ואז תוכנות שמדלגות על שלבי קריאה 'מוסכמים', או מנסות להשלים נתונים ומציגות פלחים של מידע הניתן להצלה, הן די חיוניות.
שריטה היא עדיין בעומק שטחי לרוב, ועל המשטח החיצוני של הדיסק.

מכאן שלא הייתי מזלזל בנסיון לשטח שריטה, לתקן החזר-קרן, לשנות תוכנת צריבה או צורב, ובמקרה חירום לנסות תוכנת שחזור - כאשר אתה בסדר מבחינתך.
הודעה פורסם: שני 29 דצמ',08 19:38   
אני יכול לדווח על הצלחה מסויימת עם חומר יעודי שקניתי באופיס דיפו, בקבוקון קטן עם שפריצר, מטלית וכמה "קוביות לטש" קטנטנות.

כנראה שאני הטמבל פה ולא הצלחתי להבין איך להשתמש בקוביות האלה (עשרות נסיונות הביאו רק להחמרה במצב, כמובן שאין הוראות מעבר ל"לטש איפה שצריך"), אבל החומר עצמו בשילוב עם המטלית מצויין למי שיש דיסקים ישנים ו"עייפים" עם שפשופים קלים.

2-3 השפרצות על פני השטח, פיזור החומר באמצעות המטלית, המתנה של דקה שתיים (אולי גם יותר, לי אין סבלנות בד"כ) וניגוב ויבוש של החומר שוב ע"י המטלית גורמים לדיסק להיות שוב מבריק כמו חדש, השפשופים נראים כאילו הם שטחיים יותר, וחשוב מהכל, זה עובד*

אני משכיר סרטי DVD בתדירות גבוהה יחסית, ולצערי רובם מגיעים במצב קשה, ונתקעים אפילו על הכונן "סוס עבודה" של המחשב, שימוש בחומר פתר לי הרבה בעיות ותסכולים עם כאלה סרטים. נדמה לי באיזור ה30-50 ש"ח, שווה שיהיה במגרה, אפילו סתם כדי "לרענן" דיסקים ישנים.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון