תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 00:49
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הכלים לסאונד מושלם
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מוסיקה אלקטרונית
  joystop  
הכלים לסאונד מושלם
הודעה פורסם: רביעי 25 אפר',07 01:39   
שלום
אני יוצר מוזיקה אלקטרונית מתחיל .
אני שומע קטעים של אומנים גדולים וכל צליל שלהם בטראק נשמ טוב
אני מתכנן להגיד לרמת סאונד גבוהה של הצלילים האלקטרונים.
מהם הגורמים המשפיעים העיקריים על הסאונד של הטראק
והכל ללא הקלטות חיצוניות .
הכוונה יותר נכון עם איזה כלים עליי להשתמש בכדי להגיע לסאונד טוב?
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 25 אפר',07 02:00   
מפיק, טכנאי, מסנטז. אלה הכלים שמשפיעים הכי הרבה על התוצאה.
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 25 אפר',07 03:19   
קודם כל - הדועות כאלו בבקשה לשים בפורום מתחילים.

דבר שני - מה ש MrSoundman אמר לך זו האמת, אין פה ניסיון להתחכם.
יש לי חבר שכל פעם אומר "זה לא האקדח זה האקדחן", אז אם נתעלם לרגע מהאלימות באנלוגיה הזו היא נכונה מאוד.

זה נכון שיש סינטים שנשמעים יותר טוב מאחרים (וגם זה רק במעט מיקרים, לרוב הם פשוט נשמעים שונה), אבל בן-אדם יצירתי עם אוזן טובה, חוש מוסיקלי (סאונד מתאים, עם תפקיד מתאים, במקום מתאים בשיר) וניסיון יכול להוציא תוצאות טובות מכלים בינוניים; לעומת זאת, בן-אדם עם אוזן מנוונת, בלי חוש וחסר ניסיון לחלוטין יוציא חרא של תוצאות גם מהציוד הכי מדהים בעולם.

ועכשיו שלא תגיד שיצאת מפה בלי כלום אז הנה העיצה של היום -
תקשיב למוסיקה שאתה אוהב, ותנסה לעשות שני דברים:
1. לחקות אותה - מבחינת סאונד, מבחינת סגנון וכו'. זה אחלה אימון, ואתה תהיה מופתע כמה שונה התוצאה שלך תהיה. כשאני אומר לחקות, אל תנסה להקליט את אותו הקטע מחדש, תנסה להקליט קטע שלך שמנסה להיות מאוד דומה למה שאתה שומע.
2. לנתח אותה - גם אם אין לך השכלה מוסיקלית (ואולי יש לך ואני לא יודע) אתה יכול לנסות לנתח מה הולך שם. למה אתה אוהב את המוסיקה? למה בקטעים מסויימים יש כל כך הרבה אנרגיה (רמז: הכל יחסי בחיים חביבי, אין רעש בלי שקט)? למה בקטעים מסויימים הקצב כל-כך מקפיץ שאתה לא יכול לשבת במקום? תנסה להקשיב לכל הערוצים השונים. במיוחד במוסיקה אלקטרונית יש בדר"כ המון תפקידים קטנים ברקע, תנסה לזהות אותם ולהבין במה הם עוזרים לשיר (או מה הם הורסים בשיר).

ועיצה אחרונה ... אם אין לך השכלה מוסיקלית אז לך לנמלה עצל (לא שאני רומז שאתה עצל או משהו #smile ). אני לא אומר שכל אחד צריך ללמוד מוסיקה קלאסית ולנתח פרטיטורות של באך, אבל עם אפס ידע אתה מאוד מוגבל.
תנסה להשתפר בכלי שאתה מנגן עליו ותוך כדי ללמוד לנגן על עוד כלי (אני מניח שאתה מנגן על קלידים), זה ייתן לך נקודת מבט נוספת על המוסיקה שאתה יוצר.
אני חושב שפעם הזכרת חלק מהיוצרים שאתה אוהב וברשימה היו אינפקטד (שלהם יש רקע מוסיקלי כלשהו) וvoid (שמהיכרות אישית עם חצי מהצמד אני יודע שלאורן יש המון השפעות מוסיקליות, ולמרות שאולי אין לו המון ידע תיאורתי הוא מגיע עם מיצבור די רציני של השפעות והוא מנגן על מספר לא קטן של כלים מוסיקליים), ככה שהנה לך דוגמאות טובות.
הודעה פורסם: רביעי 25 אפר',07 08:11   
בוא נשים רגע את המוזיקה בצד למרות שגם לה חלק עצום בנושא.
ישנה גם חשיבות רבה לבחירת הסאונדים
על מנת שהמיקס\הטראק "יצליח" יש לבחור בקפידה את הסאונדים שיעבדו ,זה... בעיקר דורש ניסיון ואוזניים חדות (שפיציות וגדולות).
אם בחירת הסאונדים לתפקידי הסינטים והתופים האלקטרונים לא מתאימה (תופעת הMasking יכולה בהחלט להתרחש לא רק במוזיקה אקוסטית אלה גם אלקטרונית) הטראק לעולם לא ישמע כמקשה אחת נפלאה ויציב לפנינו כאב ראש עצום בשלב המיקס.
  joystop  
הודעה פורסם: רביעי 25 אפר',07 16:24   
חברה אני מניח שהבנתי פחות או יותר את הכיוון
אני יתרגל קצת את הנושא הזה 1eyedbitch
יש לך אחלה מוזיקה אהבתי.....
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 25 אפר',07 19:40   
תודה רבה.

ועוד דבר קטן ... כשאתה מסיים קטע תנסה להשוות את הסאונד לדברים שאתה הכי אוהב ותנסה להבין למה הדברים שלך נשמעים פחות טוב מהם, ובקטע הבא שאתה עובד עליו תנסה לטפל בבעיות במצאת.

מה שתומר אמר נכון מאוד, בחירת סאונדים זה חלק מהעניין (גם במוסיקה לא אלקטרונית, לדוגמא אני בדקתי 15 פדאלים בערך בחנות לפני שבחרתי את האוברדרייב שלי), והגישה היא אותה גישה - לא לחפף, לנסות להוציא סאונד שנשמע לך הכי טוב, כשאתה מסיים את העבודה לעזוב אותה לכמה ימים ואז לחזור אלייה ולהקשיב באופן ביקורתי.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מוסיקה אלקטרונית

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון