תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:01
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ALLPASS FILTER
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (145) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 16 ספט',11 13:49   
לא. פונקצית ה-Linear Phase מעידה על כך שהפילטר שה-EQ מפעיל משפיע על הפאזה של האודיו בצורה לינארית, כלומר מוסיף פאזה שהולכת וגדלה באופן לינארי עם התדר (). כאמור, כשאתה מסתכל על גרף היענות של EQ בסיסי מה שאתה בדרך כלל רואה הוא ה-Absolute mode: אתה רואה אילו תדרים מונחתים ומוגברים, אך לא מקבל שום מידע לגבי שינויי הפאזה של התדרים השונים. חלק גדול מה-EQ-ים משנה את הפאזה באופן לא לינארי, אבל אפשר לתכנן גם EQ-ים שמנחיתים\מגבירים תדרים מסוימים ומשנים את הפאזה של הספקטרום בצורה לינארית - זה מה שהכפתור Linear Phase בדרך כלל כופה. הפאזה היא עוד אספקט שתורם ל"צבע" של כל אקולייזר.

מצאתי מאמר נחמד שמרחיב בנושא אם תמצא כמה דקות פנויות.
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 16 ספט',11 14:25   
ברוך הבא לדיון, אסף #smile חסרת לנו כאן...

אני חושב שמה שמבלבל הרבה אנשי אודיו זה חוסר ידיעה\הבנה כי כל מסנן, כברירת מחדל, יוצר שינוי פאזה שהוא תלוי תדר. ז"א, רצית לשנות היענות תדר? שינית גם את ההיענות הפאזה!

ככה זה עובד בטבע...

(כן. כן. אני יודע. #smile כאשר מדברים על אותות דיגיטאליים ועל עיבוד שאינו בזמן-אמת, אפשר גם לייצר מסנן עם 0 שינוי פאזה. אבל זה בהחלט לא מצב טיפוסי).

השוני המהותי בין מכשירי EQ נובע מהמימוש של המסננים השונים, ולכן מימוש יש השפעות שונות על היענות הפאזה (וגם על היענות התדר באזור נקודות החיתוך ומעבר להן).

אין כאן כל קשר לשימוש במסנני AP (למרות שבהחלט ניתן להשתמש ב-AP בשרשרת העיבוד כדי לאלץ תגובת פאזה מסויימת).
agurvitz
הודעה פורסם: שני 26 ספט',11 21:40   
היבנתי.. תודה רבה #smile
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
עמוד 3 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון