תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 17:21
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
סקר: אילו ספרים אתם מחזיקים על המדף?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (100) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  oh-babie  
S.Supporter
סקר: אילו ספרים אתם מחזיקים על המדף?
הודעה פורסם: שבת 14 ינו',06 17:25   
טוב,

היום עשיתי סדר במדפי הספרים המתמוטטים וחשבתי לעצמי שיהיה נחמד לדעת מהם הספרים האהובים על חברי הפורום.

הכוונה היא לספרים מקצועיים \ ספרי רפרנס ולא כמובן לספר הטוב בכל הזמנים "מעשה בשלושה בלונים".

הנה ה-Top 5 שלי:

1. Introduction to Sound Recording \ Geoff Martin
2. Master Handbook of Acoustics \ F. Alton Everest
3. Recording Studio Design \ Phillip Newell
4. Sound Recording Handbook \ John Woram
5. DAFX \ Udu Zolzer

והמספר הנוסף (לא נכנס לחמשת המנצחים, למרות שאני לעיתים נעזר בו): Handbook for Sound Engineers \ Glen Ballou.

בתקווה שהשרשרת תעורר דיון פורה ומסעיר על ספרים מקצועיים מומלצים ולא מומלצים (ויש הרבה כאלה).

מה אצלכם?
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 14 ינו',06 18:02   
האמת מאז מהפכת האינטרנט אני כמעט לא רואה צורך לקנות ספרים.

שתי הכרכים שאני בכל זאת מחזיק הם handbook for sound engineers, של גלן בלו, principles of digital audio,by ken c pohlmann.

אגב הרבה מהכותבים הפופולארים בנושא האודיו כתבו פרקים באינצקלופדיה לאודיו, כך שתמיד שאני מעיין ברשימות הספרים אני תוהה אם אני לא קונה מה שכבר יש לי, עד כמה המדריך של פלטון אוורסט יותר מעמיק ממה שכבר כתוב באינצקלופדיה לאודיו?
  oh-babie  
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 14 ינו',06 18:25   
shem_tov :
אגב הרבה מהכותבים הפופולארים בנושא האודיו כתבו פרקים באינצקלופדיה לאודיו, כך שתמיד שאני מעיין ברשימות הספרים אני תוהה אם אני לא קונה מה שכבר יש לי, עד כמה המדריך של פלטון אוורסט יותר מעמיק ממה שכבר כתוב באינצקלופדיה לאודיו?

אין מה להשוות.
האנציקלופדיה כשמה כן היא. ספר רפרנס טוב מאוד, אבל נטול הסברים ברורים, שלא לדבר על צורת הכתיבה המאוד לא ידידותית.

אני פותח את הספר הזה רק לעיתים נדירות, כאשר אני מחפש נוסחה או מנסה לאמת מקור כלשהו.

הספר של אוורסט (שאגב נפטר השנה בגיל מופלג של 96 שנים), לעומת זאת, מלא בהסברים מקיפים, כתוב באופן שנוח לקרוא (בעיקר בשירותים #lol ) ומקיף הרבה יותר מה"מידע היבש" הידוע לכולם בכל מקרה...

יש יותר התייחסות לאקוסטיקה "בכללי", ופחות לבניית אולפני הקלטה, בניגוד לספר המצויין של Newell.
בסה"כ מומלץ בחום.

ציטוט:
האמת מאז מהפכת האינטרנט אני כמעט לא רואה צורך לקנות ספרים.

יש לי אישית כמה בעיות עם מידע באינטרנט:

א. לרוב אין לך מושג מי כתב אותו, והאם הוא נכון. אני יכול להביא המון דוגמאות של שטויות שנכתבו ברשת ונהפכו ל"מיתוסים" מכיוון שהוצגו לכל בצורה "רצינית".
שלא תבין אותי לא נכון. גם ספרים גרועים יש בשפע. אבל השפע ברשת הרבה יותר גדול, והרבה יותר קשה לנפות את השטויות החוצה.

ב. בהרבה מקרים עד שאני מוצא משהו, כבר אין לי כוח לקרוא אותו. בספר אני פשוט פותח בפרק הרלוונטי וקורא.

ג. קשה לקרוא "אינטרנט" תוך התמודדות עם עצירות, או לפני השינה, למשל...

ד. Alt-Tab הוא הדבר הגרוע ביותר שקרה לי.
אישית קשה לי ממש להתרכז במידע תוך הודעות "קופצות" על "תגובה לשאלתך בפורום", או "בוא נבדוק רגע מה חדש בתחום" או אלף ואחת פיתויים אחרים.

אבל זו רק דעתי...
efi86
תומך
הודעה פורסם: שבת 14 ינו',06 21:27   
ספר טוב לקיובייס למרות שהוא ישן
יש בו המון המון ידע ותוספות מעבר לחומר היבש
Mixing & Mastering /Craig Anderson, Christian Deinhardt (Steinberg Press)

ספר ענק לתיאוריה!
Harmony & Voice Leading 3rd Edition / Edward Aldwell & Carl Schachter (Yell UV)

אלה הרציניים שלי...
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שבת 14 ינו',06 22:39   
הספר ה"אמיתי" של פראנק זאפה(ספר לימוד מבחינתי שאני משנן בו באופן יומיומי כבר כמה שנים).
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
hitphy
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 14 ינו',06 22:47   
קראתי מספר מצומצם מאוד של ספרים , אבל אני מסכים עם oh-babie שאין תחליף לספר , גם לא ברשת.
"אקוסטיקה ומוסיקה" של דליה כהן לימד אותי הרבה דברים , אם כי אני לא בטוח עד כמה הספר הזה מעודכן ו/או מעמיק.
SAR
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 15 ינו',06 01:04   
ציטוט:
"אקוסטיקה ומוסיקה" של דליה כהן

אישה נדירה.קשה למצוא אנשים מסוגה,אשת תרבות אמיתית,מלאת ידע ומעמיקה,ובנוסף בן-אדם מקסים.מלכה אמיתית.
הספר עצמו ישן ומעט טרחני,אך הוא מקיף את כל התחומים,גם אם לא בצורה המעמיקה ביותר.
MrSoundMan
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 15 ינו',06 05:02   
הספר על מאסטרינג של בוב קץ. (ששכחתי את שמו כרגע).
eyal-gr
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 15 ינו',06 08:33   
למישהו יש את האוטוביוגרפיה של מיילס דייויס?
ועוד שאלה אולי קצת מפגרת, האם יש לאוטוביוגרפיה של מיילס דייויס תרגום לעברית? #ugh

הספר נקרא "Miles"

תודה אייל.
עדי זילברברג
הודעה פורסם: ראשון 15 ינו',06 11:11   
אני מתקשה עם אנגלית. לא שאני לא קורא, אבל תמיד אני מרגיש שאני מפספס הרבה מאוד, ובמקרים רבים ספר יהיה כתוב ברמה שגם מילון לא ממש יעזור לי להבין את כוונת המחבר. גם בעברית יש לי נטייה לקרוא בדקדקנות (אני אלוף בהגהה), והרבה פעמים (כמו בספר של דליה כהן) הטרחנות וחוסר הבהירות זועקים בעיניי.

אז קראתי כמה ספרים - הרבה אנציקלופדיות לתולדות המוזיקה, ומאמרים שונים - גם באינטרנט. הרבה ביוגרפיות, חומרים על כלים, כיוונים, מנואלים של תוכנות. חלק מהם באנגלית - אם מפני שאין להשיג בעברית, אינטרנט, תקופת לימודים בחו"ל וכיו"ב. לא לגמרי רלוונטי מה יש לי בבית - אני לא קורא ת'דברים האלה על בסיס יומי, אבל בכל זאת - אני מחשיב את כל המנואלים במחשב והאינטרנט לא פחות מאשר את הכמה אנציקלופדיות וביוגרפיות שאשכרה על המדף. אין לי 5 המלצות מופתיות לתת לכם - אולי בעתיד. אני כן יכול לומר שה"חורים" שלי כוללים בעיקר כל מיני ספרי הדרכה של מאסטרים ישנים מאוד - ק.פ.ע באך, לאופולד מוצארט, ראמו, הוטטר, ואן אייק, מאתסון ושאר החבר'ה - מישהו קרא? (או מכיר?#smile
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון