תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 14:37
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ספיקר ומוניטור
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (145) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת
  צחיפו  
הודעה פורסם: רביעי 06 פבר',02 21:02   
מה ההבדל ביניהם?
eliya
הודעה פורסם: רביעי 06 פבר',02 21:08   
Monitor - בא מלשון לבקר, ביקורת.
Speaker - רמקול.
אתה שומע מוסיקה מהSpeakerים שלך(רמקולים) אז בעצם דפיקר הוא רמקול.
מוניטור גם משמיע לך מוסיקה. אבל כשאומרים מוניטור מתכוונים לרמקול שדרכו אתה שומע את עצמך כשאתה מקליט לדוגמא. או כשאתה מופיע אתה מבקש שישימו לך את המתופף חזק יותר במוניטור שלך.
בקיצור, אפשר לומר שמוניטור זה עוד שימוש לספיקר.
אני מקווה שהבנת אותי כי קשה לי להתבטא בכתב.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 06 פבר',02 23:59   
אין הבדל בין "ספיקר" למוניטור.
טכנולוגיה היא טכנולוגייה.
זה בערך כמו ההבדל בין פרייבט לג'יפ.
שניהם עובדים לפי אותו עיקרוןבדיוק אבל מיועדים לתפקידים ותיפקודים שונים.
באיזה שהוא שלב החליט מישהו שמתאים לו לדחוף את הג'יפ בכוח דווקא לטריטוריה שמתאימה יותר לפרייבט... וואללה, שיבושם לו.

כאמור, אין הבדל בין "ספיקר" למוניטור". יש הבדלים בין הגברה לשדה קרוב ובין הגברה לשדה רחוק.
ההבדלים הללו שנתחנו עד דק בפורום עושים את ההבדל בתפקיד של המוניטור והרמקול.
אם זה לא הובן, מוניטור, מבחינת הניסוח המקובל, מיועד לנטר עבור האומן את התוצאה המוגשת החוצה.

תגיד, זה לא אתה, שרצית לפני שבועיים לקנות חצי מציוד ההגברה שקיים בתל אביב?
אתה בטוח שלא נחפזת מעט ואולי יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת לפני ששולפים את הארנק????
Insomniac
הודעה פורסם: חמישי 07 פבר',02 05:26   
מעבר לכל הנרשם למעלה (ודרך אגב כל מילה נכונה לחלוטין) מוניטור הוא גם כינוי כמעט "סלנגי" לרמקולים שעובדים איתם באולפן -רמקולים 'סטריליים'. מה הכוונה? רמקול "סטרילי' או יותר נכון אובייקטיבי הוא רמקול שאין לו קיצוניות, או לפחות בעל קיצוניות נמוכה. רמקולים, אוזניות ולצורך העניין כל מכשיר שמע אחר יועד לאיזושהי מטרה ולכן גם הקיצוניות שלו - דגש על באסים, דגש על גבוהים וכו'. רמקולים אובייקטיבים הם רמקולים שלא מדגישים כלום כך שכאשר אתה עובד על מיקסים או מאסטרינג תוכל למלא את התדרים הספציפיים שאתה רוצה למלא ולסמוך על האוזן שלך תוך כדי.
  צחיפו  
הודעה פורסם: חמישי 07 פבר',02 06:42   
קודם כל זה כן אני, ואני עדיין מעוניין לקנות את כל הציוד הזה.
דבר שני, לא הבנתי למה העבירו לפה את השאלה, ודבר שלישי, כנראה לא שאלתי נכון.
אני יודע למה משמש מוניטור ולמה משמש ספיקר, ויש לי נסיון מספיק עם עבודה עם שניהם. מישהו פשוט אמר לי שיש רמקולים מסויימים למוניטור ורמקולים מסויימים לספיקר, אז מעניין אותי אם אכן קיים הבדל, ואם כן אז מה ההבדל. איך במוניטור אין פידבק שיש בספיקר, למשל.
נ.ב. לא שזה לא לכבודי להיות כאן, פשוט השאלה לדעתי מתייחסת לתחום מתקדם יותר ממתחילים...
אנא החזירו אותה למקום הראוי לה
תודה
:smile:
Insomniac
הודעה פורסם: חמישי 07 פבר',02 16:07   
תנסה לחדד את השאלה - אתה מדבר על ספיקר ומוניטור של אולפן או של הגברת PA? אלו שני דברים דומים ועדיין שונים בתכלית
Tone
הודעה פורסם: חמישי 07 פבר',02 16:16   
צחי השאלה שלך באמת של מתחילים ואין בזה כל בושה. המילה ספיקר כבר אומרת משהו. ויורם ענה לך בתשובה שלו לגבי שאין הבדל בין רמקולים ויש הבדל בשימוש. זה שאין פידבקים ועוד דברים שאתה אומר מצביעים על זה שאתה קולט מונחים מהסובבים אותך מבלי ללמוד לעומק שלהם. גם אני מציע לך לפני שאתה קונה ציוד ללמוד מה עושה כל אחד.
ספיקר זה רמקול אגב וגם מוניטור זה רמקול. רק על השימוש במשפט הזה היתי מחפש לך פורום של טרום מתחילים.
וענו לך על זה, אל תחפש תשובה בכוח על מה שאין.
אל תראה אותי עוין. זה שאני עונה זה בשביל לעזור לך.
ואם יש לך שאלה, אז שאל אותה כמו שצריך ובפירוט, כדי שאנשים לא יטרחו שעות לענות לך כדי שבסוף תגיד שהתכונת למשהו אחר.
קצת כבוד!!
  צחיפו  
הודעה פורסם: שישי 08 פבר',02 03:24   
אני מתנצל אם מישהו נפגע...
חידדתי את השאלה, וידוע לי ששניהם רמקולים.
נכון שלא למדתי סאונד באופן מיקצועי, לכן אני שואל שאלות פה. אם לחדד יותר, אז: האם יש הבדל בין המבנה והרכיבים של רמקול המשמש כספיקר, לבין המבנה והרכיבים של רמקול המשמש כמוניטור, או במלים אחרות, האם כל רמקול יכול לשמש גם כספיקר וגם כרמקול.
אני מתייחס כרגע להגברה, ולא לאולפן.
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 פבר',02 04:43   
ספיקר/רמקול/מוניטור: כולם אותה הגברת בשינוי הדרת (אותו דבר רק עם שינוי באופי).

ספיקר כנראה נקלט אצלך מהמילה LOUDSPEAKER שבדרך כלל מיועדת לתאר רמקולים של PA (אלו בהם הקהל שומע)
* בעצם כל רמ-קול (LOUD-SPEAKER :smile: ).

מוניטור - כל דבר הנותן לפקח על דבר מסויים (מסך מחשב, רמקול, לוחות שעונים?). מילה מבלבלת...

באופן כללי אין הבדל בין רמקול לרמקול, בטכניקה הבסיסית (תחפש בפורום או בגליונות של אקט בהם נכנסו לפרטי הדבר באופן הרבה יותר מפורט). יש כמובן הבדל מסויים במבנה כמו מבנה שופרים, דרייברים ועוד כל מיני דברים שכיום אני מתמצא בהם באופן מאוד מאוד מאוד כללי.

ההבדלים המרכזי (וגם זה נמצא בפורום :smile: ) הוא במבנה האקוסטי של כל אחד (החומר ממנו הוא עשוי, כיצד נוצרת התהודה, מיקום וכדומה).
לדוגמא רמקול מרחק-קרוב (מוניטור) אולפני בנוי במטרה מרכזי שהתיבה בה הוא נמצא תשפיע כמה שפחות על הצליל. (זו דוגמא)

ולגבי שאלתך,
יש הבדל בין רמקול למוניטור בהגברה. כידוע לך "פידבקים" החזרת-אות-זהה (נסיון תרגום נואש) הם מלחמה קשה בה נאבק סאונדמן החוץ יומיום. מלבד הפידבקים צריך להיאבק הסאונדמן החביב בנגנים "הרעים" :smile: שלא מסתפקים בלנגן אלא גם חייבים לשמוע את עצמם (הרעים הללו), ואם הם שומעים את עצמם הם מאכילים במיקרופונים שלהם/לידם את מה שהם שומעים (פידבק...). לכן באו המהנדסים "הטובים" ועזרו לסאונדמנים לנצח במלחמת ה"פידבק מרמקול הנגן", הם המציאו רמקולים ייעודיים שנועדו לנגן לפקח / לשמוע (מוניטור) על עצמו כאשר הרמקול "פולט" את גלי הקול בזווית שמנסה להגיע כמה שפחות למיקרופון וכמה שיותר לאוזן הנגן.
רצוי לזכור שמוניטור זה גם פונקציה של מיקום נכון.

ולסיום, ישנם גם מוניטור בפורמט אוזניות שאם אני זוכר נכון במופע של רמי וריטה האחרון (ידע-קול?) השתמשו בטכניקה זו...

צחיפו  
הודעה פורסם: שישי 08 פבר',02 22:45   
כלומר, מוניטור נבדל מספיקר במבנה האקוסטי של הבוקסה בלבד.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון