תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 11:09
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
איך מקליטים הופעה?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (175) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הגברת ותאורת מופעים - PA
  yoramilan  
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 05:50   
וואללה...
22:45, פתאום בא לי רעיון...
יש לי מחר איזה הופעה, דווקא די חשובה (זה לא פורום "קידום עצמי" אני יודע...) ופתאום, בא לי קיק, להקליט אותה....

חשבתי, אולי להביא את המחשב שלי ופשוט לפתוח מולטירקורד, ולהקליט שמאל ימין את כל הקונסולה.
סתם בשביל התיעוד:
ואז אמרתי, יאללה, יש קונסולה? יש אליפות... בשביל מה השקעתי ב-8 גרופים. (32/8/2)
נוריד את כל הגרופים למחשב, נפתח מולטירקורד 8 ערוצים לכרטיס קול (רואים בשביל מה צריך 8 אינפוטים? יחי ההונטק האגדי)...

רגע... זה בכלל אפשרי?

עכשיו, אני כבר מכיר אתכם ויודע שאני הולך להיות מופצץ בתשובות שנוגעות לבלאנס המשקר של קונסולה, הופעה חייה...
יודע, מכיר,
אני שואל מבחינה טכנית...

מבחינת חומרה: פנטיום 3, ASUS CUSL 2, 256RAM, כאמור, הונטק 8 IN 8 OUT.
קיובייס 5.1
על ההרד דיסק יש לפחות 30 ג'יגה פנויים.

ההופעה נמשכת בערך שעה וחצי.

אז זה אפשרי או שקצת נסחפתי?

נגיד, לא 8 ערוצים אבל להקליט רצוף שעה וחצי שמאל/ימין?

בנות, ההופעה מחר בערב אבל אני עף מהבית כבר בצהריים אז תשובות רלוונטיות עד מחר בבוקר. מעבר לזה זה כבר יהיה להשכלה כללית

תודה
VooDoo
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 07:07   
אחי.תעשה חישוב מהיר ופשוט, פתח ערוץ בקיובייס עכשיו
תן בו דקה הקלטה,תראה כמה מקום זה תפס לך על ההארד דיסק קח מחשבון תכפיל את זה בשמונה ערוצים תראה מה יצא..תכפיל את זה במספר הדקות של ההופעה 90 דקות?
תראה כמה מגה זה תפס לך.דבר שני
שמונה ערוצים בו זמנית רצוף ???
תבדוק את העניין הזה טוב לפני.ובכל מקרה תשים מישהו על המחשב בזמן הופעה שישגיח עליו..חשבת על מיני דיסק אולי? או 2 אפילו ..ככה זה יוריד לך מהעומס על המחשב.

האתר שלי
www.mrgreen.us
TamirE
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 07:17   
קודם כל, תמיד כדאי להתייעץ עם הסאונדמנים במקום. בד"כ הם מכירים את המקום הרבה יותר טוב ממך ויודעים איך בערך משתנה הסאונד כשהמקום מתחיל להתמלא באנשים, וחלק מהם בטח כבר ניסו משהו כזה על הציוד שיש במקום ההופעה.
אבל לפי מה שקראתי כרגע שוב, אני מניח שאתה הסאונדמן בהופעה, או שאתה סתם מביא איתך קונסולה מהבית... אז שיהיה :smile:

לגבי הקלטת הופעה "מושקעת" כמו שאמרת - זה נראה לי די מיותר סה"כ. רעיון טוב יותר לדעתי יהיה להפחית את כמות הערוצים שאתה צריך להקליט בו זמנית למינימום כי הקלטת ערוצים זה דבר שדי מעמיס על המחשב סה"כ, ועל הדיסק הקשיח בכלל. תוריד פשוט את כמות הערוצים לכמות הכלים ואולי עוד 2 מיקרופונים אקסטרא לתופים...

נסה להוריד תכנה שקוראים לה the echo reporter ולנסות להבין בערך כמה ערוצים יחד המחשב שלך יוכל להקליט. במחשבים מסוימים לא תוכל להגיע ל 8 ערוצים בו זמנית גם אם הכרטיס שלך תומך בכך (תוכל להשמיע אולי הרבה יותר מ 8 ערוצים, אבל להקליט לא תמיד). במחשבים חדשים וגם חדשים למדי כמעט תמיד תוכל להגיע למהירויות די מרשימות שהן מעבר לצרכי האולפן הביתי הסטנדרטי, אבל זה תלוי מאוד בדיסק הקשיח ובשאר התכנות שרצות ברקע ובעוד ים דברים.

שים לב גם לנפח שהערוצים יתפסו לך על הדיסק... בשביל זה חשוב לחשוב קודם על איך אתה מקליט גם מבחינת הקובץ (16 ביט? 24 ביט? 44קה"ץ? 96 קה"ץ) - יש טבלה חביבה כזו איפשהו בכתבה הענקית שהייתה פעם באקט מוזיקלי על כרטיסי קול, ואתה יכול גם לבדוק את זה לבד (תנסה להקליט 8 ערוצים יחד בבית ותראה כמה נפח דיסק זה מוריד בדקה לדוגמא).

אם הבלאנס טוב והסאונד שלך בהופעה טוב תוכל להשיג תוצאות טובות אפילו עם מינידיסק ומיקרופון שנועד לכך. כדאי לעשות גם הקלטה כזו בכל מקרה כגיבוי למקרה שכל הבלאגן על המחשב לא יסתדר, ולפעמים גם אפשר להעזר בה כ"בסיס" ולהוסיף טיפה ווליום לכלי מסוים ספציפית דרך הערוצים מהקונסולה.

יש מקומות שממש מוכנים להקלטה ומספיק שתבקש מהסאונדמן להקליט ובסוף הערב יהיה לך דיסק אודיו חביב למדי.

ולסיום בהצלחה, אני לא יודע עד כמה עזרתי לך פה כי אתה בטח מבין בהונטק שלך מספיק אם אתה מנסה להרים פרויקט שאפתני כזה. תודיע לנו איך הקלטת בסוף. כדאי שיהיה מישהו ליד המחשב לראות שלא נתקע כל העסק פתאום כמו שמחשבים אוהבים לעשות לפעמים....

לינק לאקו רפורטר:
http://www.west.net/~event/reporter.html

שים לב שיש להם באג מעצבן בכך שהתכנה הזו לא מסוגלת לקלוט נפח חופשי על כונן מעבר ל 2 ג'יגה... (בעיה בהגדרת סוג משתנה בתכנות) אבל אתה יכול פשוט לבדוק מה המצב על שני ג'יגה מבחינת סוג וכמות ערוצים שתרצה להקליט ואז להעזר בזה לחשב כמה זמן תוכל להקליט סה"כ.
VooDoo
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 08:18   
תראה חשבתי על זה עוד
אם אתה רוצה ללכת על הכיוון של המיני דיסק
יש אפשרות למקם אותו כך שתקבל יחסית הקלטה איכותית
לשים את המיני דיסק על כיסא בתוך ארובה בגובה חצי מטר מעץ או קרטון עבה נגיד בשורה השמינית או משהו כזה
מסביב למיקרופון קונדנסר לדאוג שהחלק של הארובה המופנה לבמה ולPA יהיה יותר נמוך מהחלק האחורי שלה
וככה תקבל פחות או יותר את הסאונד הסביל שיש באיכות הקלטה כזאת עם מינימום רעשי רקע..כגון קהל וכו'

האתר שלי
www.mrgreen.us
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 08:33   
או לחבר מיני דיסק (או כל מכשיר הקלטה אחר) לשליחות מוניטור שיש במיקסר. וככה אפשר לסדר באלנס שונה מה-p.a ומתאים להקלטה.
אם אתה ממש רוצה להשקיע אז אפשר להשכיר מכשירי הקלטה רב ערוציים כמו adat או da88 ואחרים.
דרך אגב: איפה אתה מופיע? ומה מנגנים? אולי אני אבוא #clap
JS
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 09:32   
להקלטת שני ערוצים מהמסטר של קונסולת ההגברה הרבה יותר פשוט להקליט לDAT או לצורב עצמאי מאשר לסחוב מחשב שלם לצורך שכזה. הלילה הייתי בהופעה והקלטנו אותה ישירות לצורב שהיה במקום - יותר מתקדם, יותר קל לשאוב למחשב לאחר מכן.
להקלטת אודיו בכמה ערוצים השיטה שעושה שימוש בגרופים היא הפרקטית ביותר. חלק את כל ההרכב לקבוצות אודיו הגיוניות: תופים בסטריאו, גיטרות במונו, בס במונו, קלידים בסטריאו, קולות רקע במונו ושירה = 8 גרופים. גיטרות אפשר (אבל לא תמיד רצוי) להרחיב לסטריאו מדומה בעזרת אפקט בשלב המיקס. שים לב שלא יתבצעו יותר מידי תנועות דינמיות על הפיידרים בזמן ההופעה היות ואלו יופיעו גם בהקלטה. לא תמיד אפשר להימנע מדינמיקה אבל רצוי להשתדל למען התיעוד... לפני שאתה סוחב את המחשב לאתר ההופעה ברר אם יש לך את החיבורים הנכונים ליציאות הקונסולה ואל תיקח כמובן מאליו שום פרט. כל יצרן עושה כרצונו מן הבחינה הזו וסוגי המחברים משתנים מקצה אל הקצהץ לא תמיד החם והקר הם על אותה רגל, ואל תזניח את נושא האדמה. לפני ההקלטה סגור את כל הגרופים בקונסולה והשאר את המחשב במצב input. בדוק שאין רעש (זמזום, המהום) על הערוצים הפתוחים במחשב. שעון עוצמה שמראה פעילות כשכל הגרופים סגורים מעיד על בעיה בקו שאותה יש לפתור לפני ההקלטה!
אם אתה מקליט לקיובייס ב16/44.1, 30 גיגה מספיקים לכל ההופעה. לדעתי אתה הולך לגמור עם משהוא כמו 6-7 גיגה כולל הכל.

בהצלחה (ותחשוב על dat)

הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 15:54   
דבר אחרון לפני שאתה יוצא להרפתקה שקשור לענין התוכנה,
איפוס המערכת לפני הקלטה רב ערוצית לא תמיד ברור לאלו שעובדים באולפן הביתי ומקליטים ערוץ בודד או שניים בכל פעם.
צריך "לכוון" את קיובייס להקליט הקלטה רב ערוצית:
1. לפתוח את VST Inputs ולסמן 4 קבוצות סטריאופוניות
2. לפתוח את Master Panel ולסמן/לפתוח את כל היציאות
3. לשמור ולהתחיל מחדש את התכנה
4. למרות שאולי אתה לא יוצא בשמונה ערוצים המערכת תעבוד "חלק"
5. סמן מולטי רקוקרד
6. תן כניסות נכונות לכל ערוץ במיקסר או בחלון עריכה
7. תן שמות לכל ערוצי ההקלטה לפני ההקלטה כדי שהגלים יקבלו את שמם הנכון בתיק האודיו ולא רק על המסך
8. להקלה על המחשב בטל בזמן הקלטה את הגרפיקה של הגל

פעמים רבות נתקלתי בבעיות שכרוכות באיפוס המערכת ומי יודע שגם אני הייתי אשם בכך יותר מפעם אחת.

הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 16:41   
או...
סוף סוף תשובה.

אז קודם כל תודה, אבל שאלתי בנוגע למחשב ולתוכנה.

הקלטות L/R, GROUPS, INSERT, AUX וכל הטריקים הללו מוכרים.
אין לי ADAT עכשיו ובכלל וזה שהייה לי הקליט יותר בעיות מאשר צלילים. הבעייה שלי כרגע היא לא סוגיות סאונד משום שאני קונטרבסיסט ולא הטכנאי של ההופעה הזו. (ההופעה, למי ששאל, היא באילת וזה קוורטט ג'אז שמארח להופעה מיוחדת שתי זמרות ופרקשוניסט לערב של לאטין מטורף).

מאחר וזה מופע חד פעמי שחשבתי שיהיה נכון לבחון אותו מאוחר יותר בכלים מקצועיים, רציתי שתהייה לי איזה שהיא אפשרות תיקון ועריכה מאוחר יותר. במיוחד של האורחים משום שלא נביא אותם עוד פעם.

זהו... אז חשבתי להקליט אותו לערוצים וזה עלה פתאום בלילה. המפיקה כבר הלכה לישון, הסאונדמן מתפרנס באיחזה חלטורה, אז פניתי לפורום.
כרגע הכל כבר קצת מאוחר.

בכל מקרה יש פיצול על המולטי קאבל ויש שליחה 32 לקונסולה של הרדיו.
הם יושבים בקונטרול ויוציאו סאונד הקלטה טוב (במגבלות טכנאי הרדיו - נושא שנטחן כאן עד דק).

השאלה המרכזית הייתה - האם המחשב שלי, כלומר, זה שהחומרה שלו הוצגה בתחילת השרשרת, יחזיק את הפרוייקט הזה בלי לקרוס, האם ההרד דיסק יספיק, האם התוכנה שברור שהיא מיועדת מבחינת התפיסה שלה להקלטת שיר ולא להחליף סרט הקלטה של שעתיים - האם היא לא תתקע או תקרוס, למרות האיחוי והניקוי וה...?

האם קיובייס 5.1 חוקית ומותקנת כראוי, מסוגלת להחזיק שעה הקלטה בלי לקרוס?
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 06 ינו',02 23:29   

I have recorded a successful live album by connecting 3 x ADATs 2 the console’s direct outs, pre-eq, monitoring levels only, using earphones.

If U’ve got insert points in ur desk, U could connect the I/Os ( I would REALLY consider ADAT(s) instead) 1st @ the insert points, monitor (i.e. mix FOH) through the machines (in input mode) and thus record pre / post FOH eq. U can add ambience and audience mics if U have the channels 2 spare.

Cheap, dirty and efficient.

A crash in this case will kill ur FOH mix, or send a digital scream that will pierce ur fan’s ears. I would REALLY consider the ADAT. They’re cheap 2 rent, and easy 2 use.

As 4 ur Q, simply try the setup @ home. Put 8 channels in record and check after 100 Mins.

Peace,

Zooot.

yoramilan  
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 07 ינו',02 15:52   
בסוף הוצאנו שמאל ימין כמו ילדים ב-CAVERN לפני 40 שנה.
יצא דיסקו:
שורה תחתונה 1: ללמוד לנגן, זה חוסך את הצורך בעריכה.
שורה תחתונה 2: תודה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הגברת ותאורת מופעים - PA

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון