תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:39
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  godfather  
מישהו רציני שיסכם את העניין - איך מתחילים?
הודעה פורסם: חמישי 27 ינו',05 20:05   
תראו אני מקליט דיסק באולפן הקלטות שאני הולך אליו וכל פעם שאני נכנס אני רואה את כל המכשור שיש שם ואני מקבל חום ואני מת לדעת מה זה כל דבר ומה עושה כל מכשיר והכי חשוב מה נחוץ לאולפן מקצועי והן לאולפן ביתי...

אם מישהו מכן יוכל לתת לי איור או רשימה של דברים בשפה הכי פשוטה שצריך שיהיה באולפן בכל נושא מהאקוסטיקה עד למחשב עד למכשור החיצוני ועד לתוכנות והפלאגינים כי אני רוצה לדעת איך לתכנן בעתיד את האולפן שיהיה לי. ובראש שלי הכל מבולבל מכרטיסי קול ורכיבי מחשב מסובכים...

אני יודה לכם אם מישהו יסכם לי את כל ההודעות בפורומים שעוסקים בכל נושא כי אני מסתכל בפורומים וקורא הודעות אבל זה עדיין מבלבל כי לכל אחד יש משהו שונה להגיד וככה קשה לבסס לך תמונה של איך צריך להראות אולפן ביתי קודם כל ואולפן מקצועי

תודה רבה בציפייה לתגובות :question:
מי שרוצה שיפנה אלי
Ram Sofer
S.Supporter
Re: מישהו רציני שיסכם את העניין
הודעה פורסם: חמישי 27 ינו',05 20:51   
godfather :
אם מישהו מכן יוכל לתת לי איור או רשימה של דברים בשפה הכי פשוטה שצריך שיהיה באולפן בכל נושא מהאקוסטיקה עד למחשב עד למכשור החיצוני ועד לתוכנות והפלאגינים כי אני רוצה לדעת איך לתכנן בעתיד את האולפן שיהיה לי. ובראש שלי הכל מבולבל מכרטיסי קול ורכיבי מחשב מסובכים...

אני לא מצליח להעלות על דעתי שום פריט שחייב להיות בכל אולפן, פרט לאחד-
טכנאי עם התכונות הבאות:
א. זוג אוזניים בריא
ב. רצון לשבת על התחת ללמוד ולשפר ע"י ניסוי ותעיה כמו גם ע"י קריאה של חומר מקצועי - כל החיים!

כל השאר בהחלט נזיל, גם 4TRACK ואוזניות יכולים להוות אחלה אולפן למי שעובד איתם נכון, כמובן כתלות באופי ההפקה. שום דבר הוא לא "חובה"!

אם להיות פחות מתחכם, מה שכדאי שיהיה מתחלק באופן כללי ל-4 קבוצות-
1. כלים שיספקו אות לערוצים (מקרופונים, כלי נגינה בחיבור ישיר, כלים וירטואליים).
2. איזשהו כלי סיקוונסר שיאפשר הקלטה ועריכה של ערוצי האודיו המוקלטים (כיום, לרוב מחשב ותוכנת סיקוונסר).
3. כלים למניפולציה על החומר המוקלט (כל מה שקרוי אפקטים, ועוד כמה שלא קרויים ככה, אבל זה בדיוק מה שהם).
4. אמצעי השמעה ואקוסטיקה (לצורך העניין כל רמקול/אוזניות עם היענות רחבה לקשת התדרים הנשמעת ע"י האוזן האנושית, ושהטכנאי מכיר כל נטייה שלהם "לשקר", להבליט או להחסיר תחום מסויים. השאיפה היא כמובן לעבוד עם מקור שמע שרמת העיוות של המקור שואפת בו לאפס, תוך דגש על התאמת החדר כך שלא יהיו החזרים של תדרים מסויימים, ע"ע אקוסטיקה).

godfather :
אני יודה לכם אם מישהו יסכם לי את כל ההודעות בפורומים שעוסקים בכל נושא...

#lol

אל תעשה לעצמך חיים קלים. ע"ע תכונה ב' הדרושה למקצוען בתשובה הקודמת.
פה עוזרים למי שמוכן להתאמץ.
שב ותחרוש את הפורומים הרלוונטיים מצאת החמה עד צאת הנשמה. אם אתה לא מבין מושג מסויים חפש במנוע החיפוש של האתר. אם לא מצאת תשאל נקודתית ותמיד ישמחו לעזור לך פה.

בהצלחה!
#thumbsup
  godfather  
הודעה פורסם: חמישי 27 ינו',05 23:26   
או קיי אפשר תמיד לחרוש וללמוד
אבל אני לא מבין דבר אחד ממה שאמרת כי אם יש באפשרותך לעשות לעצמך ולאחרים חשוב לציין חיים יותר קלים אז למה לא?
ודבר שני אני לא חושב שהבנת את שאלתי
כששאלתי מה צריך להיות באולפן התכוונתי לאילו דברים ספציפים כמו כרטיסי קול שזה הדבר היחיד שהבנתי מהאולפן הקלטות שאני הולך אליו
מה שאתה הסברת לי הוא שצריך מכשירים שיספקו יציאות לככה וככה אלמנטים אני שואל אילו מכשירים הם כרטיסי קול מאיצים גרפים מגברים אני לא מבין בזה לכן שאלתי
ולרוב ההודעות שמוצגות כאן בפורום הם מושגי מתקדמים ומושגים שהם כבר עמווווק בתוך היצירה אז לאחר שקראתי חלק גדול מהם חשבתי לעצמי אם אני לא יודע את הבסיס של העניינים אז למה לי לבנות בניינים באויר?<

ואני מודה למי שעשה את ההודעה הזאת דביקה ואני חושב שזה יועיל עם הזמן ועם השקעה להמון משתמשים ויקל עליהם את החשיבה
לגבי קריאת חומר מקצועי זה כמובן לכל החיים וזה תמיד טוב

לשיקולכם תגובות יתקבלו בברכה
מי שרוצה שיפנה אלי
מרדכי
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 28 ינו',05 02:07   
זה לא פרקטי מה שאתה מבקש. יש הרבה נושאים לכסות וכל נושא מחלק לתת-נושאים שעל כל אחד אפשר לכתוב ספר. לסכם את הכל זה המון עבודה שלא מצדיקה את התועלת. הרי הכל כבר כתוב! רק צריך, כמו שאמר ידידנו רם, לשבת ולקרוא.
אל תיבהל מכמות החומר. כל מסע כומתה מתחיל בצעד אחד.

ואם תרצה קח דוגמא אישית ממני. אני חורש על הפורומים פה בערך שנה (אל תשאל אותי למה, אני גם לא יודע) ורק לאחרונה קניתי ציוד פשוט מאוד והתחלתי ליישם באופן פקטי כל מיני דברים. אז למדתי דבר או שניים ומיום ליום כל הידע התיאורטי קורם עור וגידים.

כל תחום או נושא מואר באור אחר משרשרת לשרשרת. אתה קורא שרשרת אחת ולא מבין - אל תדאג המוח ספג איזה חלק מפזל - שבקריאה של שרשראות אחרות יתחבר לאט לאט לתמונה שלמה.

ככה זה היה אצלי בכל אופן. ושלא תבין לא נכון - אני עדיין (באמת) בור ועם הארץ. אבל אני מבין לפחות קצת מה מדברים איתי...
הודעה פורסם: שישי 28 ינו',05 09:31   
רצית לדעת מה צריך במילים הכי פשוטות שאפשר (לא בהכרח בסדר הזה):

1. כלי נגינה ואנשים שייצרו צלילים
2. מכשיר שיקליט את הצלילים (מכונת הקלטה או מחשב) ואולי גם מיקרופונים שיקלטו את הצליל.
3. רמקולים שישמיעו לך את הצליל
4. חדר מספיק גדול כדי שיהיה מקום להכל
5. לפחות בן אדם אחד שיודע לתפעל את כל הציוד
6. עוד כמה מכשירים שהבן-אדם מסעיף 5 צריך בשביל להגיע לתוצאה שהוא רוצה
7. קפה

ועכשיו קצת יותר בהרחבה על כל אחד:

1. כלי נגינה אקוסטיים (שיוקלטו באמצעות מיקרופונים, לדוגמא: תופים), כלי נגינה אלקטרוניים (אפשר לחבר ישירות עם כבל למכשיר ההקלטה, לדוגמא: אורגן), כלים וירטואליים (תוכנות מחשב ש"מייצרות צליל")

2. מכונת הקלטה אנלוגית (הקלטה על סליל), מחשב עם תוכנת הקלטה, מכשיר הקלטה דיגיטלי (נראה כמו מכונת הקלטה, אבל מתנהג בפנים כמו מחשב)

3. אם תחפש בפורום חומר על מוניטורים תוכל לקרוא הרבה שטויות (וכמה דברים עניניים :razz: ) בנושא.

4. קודם כל שיהיה מקום, אח"כ אפשר לטפל בחלל מכמה בחינות: תכנון (אולי כמה חדרים), אקוסטיקה ועיצוב (אווירה זה דבר חשוב).

5. אתה מקליט באולפן, בטוח יש שם מישהו כזה

6. השמיים הם הגבול: אפקטים, מעבדים דינמיים, אנלייזרים, פלייסטישן, תמונה של עכברוש בשמלה ועוד. אם אי פעם יצא לך להקליט משהו ותגיע למצב שתאמר לעצמך "הלוואי והייתי יכול לעשות ..." אז תוכל להתחיל לקרוא ולהבין קצת יותר על הכלים האלו, כרגע אני לא חושב שיש מה לפרט.

7. סוכר וחלב (לא עמיד).

לסיכום:
רשמתי לך תשובה בשפה הכי פשוטה שיכלתי, מבלי להכנס למונחים טכניים. מצד אחד זה אמור להיות פשוט ומובן, מצד שני זה לא כל כך מדויק, אז בבקשה לא לתפוס אותי במילה.

רוב המכשירים שיש באולפן באים לענות על איזשהו צורך, אם אין לך את הצורך במכשיר אז קצת קשה להסביר מה הוא בדיוק (אני יכול להסביר לך עד מחר מה עושה קומפרסור בתאוריה, אבל עד שלא תתקל בצורך למכשיר הזה אתה לא תבין על מה אני מדבר)

מקווה שעזרתי במשהו,
בהצלחה עם הדיסק
skiper
הודעה פורסם: שישי 28 ינו',05 11:23   
אני גם חדש
שחטף די הרבה מחיקות כי גם כמוך רציתי לדעת כל מיני דברים שכתובים בפורום רק בקצרה..

ואז אתה מתחיל לחפש ואתה באמת מוצא ..

שתבין הגברה אי אפשר לסכם גם ב500 מילים בוא אני יהיה לארג' איתך גם לא ב5000 מילים..
על כל פריט מהXLR הכי קטן ועד לקונסולה הכי קטנה יש
המון המון המון פריטים בהגברה הקלטה תקלטנות ומה לא...

בכל אופן כמו שאמרו תחפש תמצא תבין לא הבנת תחפש עוד קצת לא מצאת
תשאל..

בהצלחה
  godfather  
הודעה פורסם: שישי 28 ינו',05 15:02   
הבנתי תודה רבה שהקדשתם מזמנכם לעזור לי אני באמת אשב ואחפש כל מיני דברים בפורומים #headphones
מי שרוצה שיפנה אלי
NiTRoX
הודעה פורסם: שישי 28 ינו',05 15:21   
איך שאני רואה את זה, אפשר לתת לך רשימות על רשימות, ואף רשימת ציוד ספציפית שאם תרכוש את כולה יהיה לך אולפן משוכלל למדיי.
אבל כל עוד תצטרך לקבל את הרשימה ממישהו, לא תדע להפעיל את הכל בעצמך.
לעומת זאת, כשתדע להפעיל את הכל לבד, לא תזדקק לרשימה, כי תדע לבד מה אתה צריך.

הייתי מציע שתשב עם מחשב ביתי ותתחיל להקליט לבד סקיצות. כשתרגיש צורך לשפר משהו ספציפי בהקלטה, תדע מה אתה צריך ותרכוש. לאט לאט, בסוף תמצא את עצמך באולפן.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון