תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:49
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
500$ הבדל בין דגמי פנדר - למה ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (740) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  mandela  
תומך
500$ הבדל בין דגמי פנדר - למה ?
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 00:06   
אני מניח שנושאים דומים נידונו בעבר (או אולי נושא זה ממש, אבל החיפוש לא צלח, אז אני מתנצל מראש אם זה המקרה), אבל בכל זאת.
אני מדבר ספציפית (לשם הדוגמה) על סדרת ה American series לעומת American Vintage, עם 500 ירקרקים לטובת ה vintage (או לרעת, תלוי איך מסתכלים על זה...). (ולמען הקיצור אקרא להם להלן S ו V)
אני מניח שלא משתמשים בעץ פחות איכותי או פחות ישן ל S, כלומר צוואר מייפל בשני הדגמים הוא אותו צוואר. ברור לי שהפיקאפים שונים, אבל רק כי ב V מנסים לשחזר דגם ספציפי, ולכן כנראה הסאונד יהיה שונה, אבל לא האיכות.
מכאן המסקנה היא שמתקבלות 2 גיטרות עם סאונד שונה, אך הגיטרות עצמן (חומרי גלם וגימור) באיכות דומה, ולהחליט באיזו לבחור זה עניין של טעם.
כעת לשאלתי, והיא מה מהאפשרויות הבאות נכונה\הגיונית:
1. משלמים יותר על ה V פשוט כי הושקעה בה יותר עבודה (פיתוח,תכנון בנייה וכו') .
2. משלמים יותר על ה V מאותה סיבה שמשלמים יותר על ג'ינס ליוויס - אופנה.
מה דעתכם ?
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 14:48   
1. הכל שטויות שיווקיות. פנדר לא המציאה את הגלגל ואפילו לא שכללה אותו. באותה מידה, אני בכלל יכול לשאול מדוע לקנות פנדר ולא AMR שמיוצרות באותן הידיים, ע"י אותם הבנאים ובאותם המפעלים רק ללא לייבל וללא מותג ונמכרות ב-כמעט חצי מחיר..
2. "Series" כידוע זה "סדרה". בסדרה יש דברים כאלה ואחרים.
3. כל גיטרה לגופה. אתה קונה גיטרה, לא שם ולא מותג. אם יש מבחן VS ספציפי שאתה רוצה לעשות בין שני דגמים ספציפיים (לא סדרה שלמה) אני אשמח לעזור (במידה ואני שמעתי את הדגמים או שיש הבדל עקרוני במיפרט).
4. ישן לא אומר בהכרח טוב. "עץ ישן" (כמעט בהכרח גורף ומוכלל) אומר פחות טוב. לגבי "יבש" מיושן" "קלאסי" וכ"ו, אני יכול להסכים אם כי לא באופן גורף - שוב, כל מקרה לגופו.
5. זה ששני צווארים משתמשים במייפל, (או איזה קומפוננט אחר) לחלוטין לא אומר שהם נשמעים, מתומחרים, שווים אותו דבר ומאליו, לא אומר שהם צריכים לעלות אותו המחיר.
ערכים כמו אורך, שדרה אקוסטית, חיבור וצורת החיבור לגוף, עיוות וכ"ו משמעותיים הרבה יותר.
6. גם לנוחות יש מרכיב חשוב בתהליך, וזה לא אמור לשנות במחיר אבל כן אמור לשנות בהתייחסות של הלקוח.

מה למדנו???
#sleep
מרדכי
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 14:56   
לקנות AMR #clap
השאלה שלי כללית יותר
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 15:06   
לא רציתי להשוות בין שני דגמים ספציפיים, זה היה רק לצורך הדוגמה. נכון שבכל סידרה יש כמה דגמים ברמות שונות, אבל באופן כללי הדגמים מהסידרה שפנדר מכנים american vintage יקרים יותר מהסידרה שהם מכנים american series (אני יודע ש series פירושו 'סידרה' אבל טענות למחלקת השיווק של פנדר, הם המציאו את השם המטופש הזה, על משקל ''המלך קינג ג'ורג'...)
מה שאני רוצה לדעת הוא האם הם דורשים מחיר גבוה יותר בצדק, כי הם השקיעו בסדרה הנ"ל יותר עבודה, או שזה לא בצדק, אלא "שטות שיווקית" כדבריך. ברור שבסופו של דבר כל גיטרה לגופה ומה שקובע זה הסאונד, נוחות הנגינה, התאמה לסיגנון הנגינה וכו' ולא שם המותג (למרות החינוך שכלי זמר מנסים להקנות)
ובנוגע לעץ, ברור לי ש'ישן' לא אומר בהכרח יותר טוב, אבל אי אפשר להתעלם מגורם אחוזי הלחות בעץ. אני יכול להגיד שמנסיוני הלא-כל-כך-רב-בשנים, שמעתי כמה גיטרות ישנות שנשמעו טוב יותר בצורה משמעותית, כך שנראה לי שכל עניין העץ הישן והיבש אינו קישקוש גמור. יש לי גם גיטרה קלאסית שקניתי לפני כ 12 שנה, והצליל שלה, לאוזני (הסובייקטיבית כנראה, יש להוסיף) השתנה לטובה במשך הזמן.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 17:22   
לגבי "ישן" וחדש אני מפנה אותך לשרשרת ישנה שפירטטי די בהרחבה כל מני פרמטרים שקשורים למצב העץ.
השרשרת נמצאת בפורום גיטרות והיא עוסקת בתהליכים של דפורמציות ועיוותים בעץ.
אני מאמין שתמצא אותה.

אמרתי ש"יבש" הוא פרמטר חשוב וקביל.
אין בינו ובין ישן שום קשר.
יכול להיות חדש יבש וישן רטוב.
ייתרה מזו - אני לא יודע מה שמעת אבל יש רטוב מעולה ויבש מזעזע ולהיפך.

בגיטרות פס יצור, בכל מקרה, אתה שופט תוצאה גימורית משום שבפלאטה נתונה של מייפל יש אזורים יבשים ורטובים, צפופים ופרופים, מיושרים ומפותלים ואיש לא יושב וזורק שני שלישים של פלטה רק בגלל שהוא בדק ומצא שאזור מסויים בפלאטה נמצא ברמת יובש או לחות מסוימת.
קל וחומר על משלוח שלם.
חותכים וזהו.
(ביקור במפעל לייצור גיטרות הוא תחנת חובה בדרכו של גיטריסט מקצועי. הרבה מיתוסים נשברים ובמקרה שלי במקסיקו, הרבה פרות נשחטות {מיושנות ומונחות על הגריל})
כמובן שבגיטרות קאסטום, וגם, לא תמיד, המצב שונה.

כל זה אינו רלוונטי לדיון שלפנינו אלא רק למצב האקדמאי.
פנדר מתמודדים בשנים האחרונות מול שני אתגרים שיווקיים:
כל העולם (הראשון והשני) יודע שהגיטרות של פנדר (בלי יוצא מן הכלל) מיוצרות במדינות עולם שלישי (אני מתנצל בפני המקסיקאנים, אבל לצורך הדיון המוכלל הם נכנסים תחת הקטגוריה הזו).
וכל העולם הולך שבי אחר מונחי וינטאג' למיניהם.
עם האתגרים הללו מחלקת השיווק של פנדר מתמודדת (וכמובן שבהצלחה).

מה זה american series ?
זה להגיד, אנחנו יודעים שאתם יודעים שהגיטרות הללו מיוצרות בקוריאה אבל ישבו אנשים ודאגו שהן תראינה, תישמנה, תורכבנה וכ"ו, בדיוק כפי שזה קרה בשנות ה-80 שאז באמת היתה מחלקת הרכבה בארה"ב ומחלקת הרכבה ביפאן וכל תינוק ידע מייד לזהות את ההבדלים (שהיו ומדכאים בקיצוניותם).
מאחר והמסורת מתפקדת כמסורת, גם היום אתה יכול להיכנס לכלי זמר ועמוס יראה לך שכתוב Made in USA שזה אומר שהגיטרה נחתכה, הורכבה, בוקרה איכותית, ונארזה בסין אבל עברה בדרך דרך ארה"ב ושם הרכיבו עליה את כפתורי הרצועות.
מבחינת הדין הבין לאומי, הגיטרה יוצרה מבחינת הרישום בתחנה האחרונה או בתחנת הייצור (הבחירה של פנדר ברורה).
כלומר, מישהו בפנדר זיהה ולא בקושי רב, שהשוק מחפש אמריקה.
מה זה אומר? מה זה גיטרה אמריקאית? למה היא דומה?

ומה זה american vintage?
אותו עיקרון.

אז עם לא הייתי ברור - לא שטות שיווקית אלא בולשיט שיווקי שגובל בהונאתו של מי שאוכל אותו.

לשורת המחץ - האם ההבדל במחיר מוצדק.
כאמור - הבחינה במקרה דנן היא לא בין סדרה לסדרה, אלא בין דגם לדגם והמהדרין אומרין "בין גיטרה לגיטרה".
חשוב לי לציין שזה לא כך תמיד, ויש בפרוש סדרות שיווק שמפולחות באופן ברור כך שניתן לומר "הסדרה הזו נחותה".
בין הסדרות הללו - זה לא המצב בהכרח.

כדי שלא תצא בהרגשה שהולכים איתך סחור וסחור: אומר זאת כך (יונית וגדי):
בדקתי שלוש גיטרות, 2 מסידרת הוינטאג ואחת מסדרת ה-אמריקן, והן היו שוות כל דולר שביקשו עבורן (מחיר לדילר, אני לא לוקח אחריות על מחירים לצרכן ופערי משלוח ותיווך). (תודה אמנון)
מקבילותיהן הבלתי ממותגות ע"ע תגענה בקרוב לארץ
tomski
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 20:38   
ציטוט:
. אני בכלל יכול לשאול מדוע לקנות פנדר ולא AMR שמיוצרות באותן הידיים, ע"י אותם הבנאים ובאותם המפעלים רק ללא לייבל וללא מותג ונמכרות ב-כמעט חצי מחיר..

AMR ? אחרי שכתבת את זה חיפשתי מידע על זה במאגר של Harmony-Central ולא מצאתי.
בMusic123 רשמתי את זה בחיפוש ולהפתעתי הופיעה סדרת Tribute של G&L ..

אז תגיד לנו יורם, מה הטריק השיווקי פה ? מוצר זהה חברות שונות, מוצרים שונים חברה אחת ?? מה הקשר ומה הבדל בין שלושת השמות הוזכרו.. ?

#guitarist
  mandela  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 22:58   
תודה yoramilan על ההתיחסות והתשובה המפורטת.
לצורך הדיון, לא מעניין אותי האם המחיר אובייקטיבית מוצדק. מבחינתי אם גיטרה פורטת לי על המקומות הנכונים (וכדי לשמור על כבוד הפורום לא אפרט בנושא :rol: ) אז המחיר, אם אני יכול להרשות אותו לעצמי, מבחינתי מוצדק, ומצידי שהגיטרה תיוצר במטולה. השאלה האם זה מוצדק מצידם לקחת יותר כסף, ואני מבין מדבריך שממש לא.
אז מה, פנדר מאכילים את הצרכנים קש ? אז למה הם לא עושים כך עם כל הגיטרות שלהם? במקום שיהיה made in mexico ובמקום שיהיה squier שמיוצר במזרח (אם אני לא טועה) שיעבירו את כל הגיטרות דרך אמריקה, ישימו את הבורג האחרון, ויקחו יותר כסף. אז אולי תגיד שהם רוצים לפנות גם לצרכן המאותגר כלכלית ? אז שיעשו ליין squier usa... וירויחו גם מכאן וגם משם.
אוף, קשה להיות צרכן....
  mandela  
תומך
מתנצל על 2 הודעות ברצף
הודעה פורסם: שלישי 17 אוג',04 23:26   
אבל מה שאמרת (יורם) על הגיטרות שהן made in usa כביכול, גרם לי לכתת את רגלי (טוב, נו, המיקלדת) עד לאתר של פנדר, שם נכתב באנגלית צחה כך:
" Initially, Fender imported their guitars from offshore manufacturers who had proven their ability to produce affordable, viable instruments. But the quest for even more control over quality soon led to the construction of Fender's flagship domestic factory in Corona, California.
ועוד בהמשך:
But the biggest event for Fender in 1998 was the opening of its new state-of-the-art manufacturing facility in Corona. The 177,000 square-foot facility was built on a nineteen acre site, with over half of that space set aside for future growth, and is the culmination of a vision that at times seemed almost impossible. The entire line of American-made Fender guitars are built at the Corona factory, which is capable of making over 350 guitars each day."
כלומר, מעל 16,000 מ"ר רק כדי לשים בורג לרצועה ?
זה כבר נשמע כמו הונאה. (איפה רפי גינת?).
אתה יכול לומר מאיפה המידע לגבי זה שהגיטרה מיוצרת כולה (כמעט) בסין ? (למעט כמובן אותו בורג חשוב)
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 18 אוג',04 00:01   
1. למיטב הבנתי חיפשת גיטרה, לא שערוריות.
2. לפני שחס וחלילה אני מתחיל להיכנס למאבקים עם בעלי חנויות שמסתובבים כאן בפורום, אפשר בהחלט לדייק ולהזכיר שגיטרת פס ייצור מורכבת מכמה חלקים.
מה מיוצר בקוריאה, מה מיוצר בסין ומה מיוצר או מורכב בארה"ב זה גם דינאמי וגם פחות חשוב.
חשובה השורה התחתונה.
3. לצערי, מידת הידע שלי בנושא לא מבוססת על מה ראיתי (עוד לא רכשתי לעצמי מעמד על שמאפשר לי להיכנס למפעל בקליפורניה, ומן הסתם, עם הודעות חתרניות מסוג אלה, אני גם לא אכנס לשם) אלא על מה שלא ראיתי במפעלים שבהם כן ביקרתי.
לא הייתי שם אתמול (גם לא מתחילת השנה, אז אני לא מתחייב בראשי על שום דבר) אבל הייתי גם הייתי כמה פעמים, וראיתי והבנתי והכל סבבה.
4. עכשיו, פנדר כותבים שהם העבירו חזרה את פסי היצור לאמריקה? אז כותבים
המפעל בקורונה מייצר כמעט רק את הקאסטום ואלי כמה פסים. מה כתוב על הפסים האלה זה פחות חשוב וגם אם הם היחידים אני לא בטוח.
המפעל בנאשוויל למיטב ידיעתי כמעט כולו מייצר את GUILD (שהיום תחת פנדר) ויש את המפעל בלונג איילנד שגם שם וגם בסקוטסדייל מייצרים את ה-בנדאטו.
אם ממש בא לך לעשות על זה תחקיר.... אני כבר לא בעיסק מספיק שנים בשביל לעקוב אחרי השינויים כצד שלישי.

5. העיסק לי לכשעצמי דווקא נראה ונתפס כשר והגיוני לחלוטין (עם כל הצער על תנאי העבודה והשכר המחפירים).
זו גלובליזציה וזה מחירה.
כשאמרתי כפתור רצועה, יכולתי לומר בקאליט, מכסה מיתוג, כפתורי פוטנציומטר ופה ושם גם גריף.
לי זה ממש לא משנה. אני מודה שהרבה יותר משנה לי המחיר, ותראה בעצמך - אפילו אתה נופל לאותה המלכודת.
מה זה כל כך משנה איפה מיוצרת הגיטרה ואם אדם שאתה סומך עליו טס למקסיקו לעשות בקרת איכות או שהגיטרה טסה לאמריקה לאותו הבן אדם ואתה משלם את הבלדרות?
בעצם, מה כל כך משנה מה כתוב עליה. (כל פעם מחדש אני מוצא עצמי נבוך ששואלים אותי איזה גיטרה יש לי ואני אומר כל מיני שמות שאף אחד לא ראה או שמע, ולצערי, לפעמים אפילו אין לי שם לתת...נגיד... Sandberg שמעת על גיטרה כזו פעם? לא.... אז מה?)

במילים אחרות, גיטרה, מוסיקה ואומנות זה עסק לאנשים רומנטים.
אנחנו מייחסים כל מיני דברים לאלמנטים מופשטים, אבל זה באמת לא משנה.
כל העולם, לא רק גיטרות, גם טקסטיל והלבשה, מחשבים, אלקטרוניקה, תעשיות זעירות, ביוכימייה, תכשיטים, אופטיקה - הכל כולל הכל עבר לייצור במזרח.
למה אתה נתקע עם הגיטרות?
הדבר כמעט היחידי שמיוצר במערב באופן בלעדי זה נשק ומערכות לוחמה.
מה זה אומר עלינו? (אולי שאנחנו אלה שמשתמשים בזה בסוף...)

מכל מקום, אל תבין אותי לא נכון.
אני מת על פנדר ועל הגיטרות שלהם.
אלה שכתוב עליהן פנדר ואלה שלא.
ליאו איש ענק ועשה בחייו היסטוריה בהתפתחות תרבות ההמונים ומוסיקה בכלל.
תפקיד האנשים שלו הוא לשווק ומצידי הם יכולים גם לכתוב על הגיטרה "מילקי". זו זכותם.
מהשרשרת הזו אני מבין שהם מצליחים לא רע יחסית...
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 18 אוג',04 00:17   
mandela :
מצידי שהגיטרה תיוצר במטולה. השאלה האם זה מוצדק מצידם לקחת יותר כסף, ואני מבין מדבריך שממש לא....

אתה מבין את ההיפך הגמור.
מוצדק מבחינתם לקחת כמה כסף שהם רוצים על מה שהם רוצים.
גיטרה זה לא סוכר ולא לחם.
אין חוק פיקוח מחירים ואין רשות להגנת הצרכן.
הדבר היחידי שיש זה היצע וביקוש וכל עוד פנדר יזהו ביקוש לגיטרות שכתוב עליהן American או USA הן ישווקו אותן בכמה כסף שהם יירצו.

mandela :
אז מה, פנדר מאכילים את הצרכנים קש ? אז למה הם לא עושים כך עם כל הגיטרות שלהם? במקום שיהיה made in mexico ובמקום שיהיה squier שמיוצר במזרח (אם אני לא טועה) שיעבירו את כל הגיטרות דרך אמריקה, ישימו את הבורג האחרון, ויקחו יותר כסף. אז אולי תגיד שהם רוצים לפנות גם לצרכן המאותגר כלכלית ? אז שיעשו ליין squier usa... וירויחו גם מכאן וגם משם.....

אני משוכנע שהנהלת פנדר העולמית תיקח לתשומת ליבה את כל ההצעות.
בשורה התחתונה, לא כל הגיטרות של פנדר עוברות דרך ארה"ב. יש לזה מחיר ולא תמיד מוצדק.
לא כל ילד שמחפש גיטרה ב600 ש"ח כבר מאומן לסובב את הגיטרה ולחפש את הלוגו הקטנטן.Made in u.s.a
כנ"ל לגבי סקווייר.

תגיד, ברצינות...
מה, קנית פעם טלוויזיה?
אוטו?

למה אתה כל כך מופתע?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
עמוד 1 מתוך 6

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון