תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 11:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
האם גיטרה יכולה לשרוף מחשב???
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (5) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  eliya  
הודעה פורסם: שני 29 אוק',01 22:27   
אני רוצה לדעת אם כשאני מקליט גיטרה באס בדיירקט למחשב בלי שום פרה אמפ או DI bOx בינהם, אני יכול לשרוף אותו(את המחשב)? ואם אני עושה זאת ע"י חיבור של Line Out של מגבר לתוך ה Mic או ה Line In של המחשב, האם גם כך הוא יכול להשרף?

FunkMan
e_psyc
הודעה פורסם: שלישי 30 אוק',01 00:21   
עד כמה שאני יודע אתה לא יכול לשרוף כלום... הLEVEL יציאה של גיטרה בס הוא יחסית נמוך, (זה תלוי לגבי אקטיביות)
לכן משתמשים בDI או מגבר .
קודם כל שים לב לווליום כניסה שלך כי החלק שרגיש הם הרמקולים.
הכי מומלץ בעיני זה להשתמש בקימפרוס עדין מאוד כדי לא להגיע לPEAK .
בהצלחה!!
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 30 אוק',01 01:25   
גיטרה לא יכולה לשרוף מחשב, אלא אם תחבר לה מצית ותעטוף את המחשב בנייר עיתון.
כל עוד מדובר על חיבור ישיר.
מה שכן יכול לשרוף מחשב, או כפי שהבנתי את חששך - כניסות כרטיס הקול - זה כל מה שמהווה פוטנציאל חשמלי מסוכן.
הנה דוגמאות מהסביבה שלנו:
1. חשמל סטטי (אפילו ממגע יד ביום יבש או כשאתה על שטיח סינטטי).
2. מתח גבוה הרוכב על אות האודיו שמגיע לכניסה. מהיכן?? גיטרה מחושמלת (קיבלת פעם זרם?); יציאת Line לא תקנית ממגבר מנורות (כאשר היא למעשה יציאת הרמקול מונחתת קצת, ולא יציאה אחרי הפרה-אמפ); אות המגיע ממכשיר הפועל על 110 וולט דרך שנאי לא נכון(!); חיבור אחד ממעבדי הצליל של הגיטרה לרשת החשמל בפזה הפוכה...
3. מתח שמגיע לגוף המחשב (אדמה, הארקה)מעצם החיבור להתקן חיצוני, המחובר לחשמל בצורה לקויה. במקרה ומותקן בבית מכשיר "זרם-פחת" הוא יכול לקפוץ ולהציל במקרה זה. אבל לא לסמוך עליו. לדוגמא: קומפרסור שמחובר לא נכון לחשמל, בצירוף האומלל שגם היצרן לא הבדיל בין הארקה חשמלית ל'אדמה' של האודיו. תוצאה: מתח גבוה רוכב על ה'אדמה' של אות האודיו. הוא עדיין לא מזיק ומחכה בסבלנות לרגע שבו תלך יחף; תיגע באדמה תקנית; או תחבר את זה לאחת הכניסות בכרטיס הקול.
4. מתח יתר (עוצמה) של אות אודיו בכניסת מיקרופון. לא תמיד, אבל תכנון לקוי של כניסה זו יביא לקריסת הרכיבים שעומדים בחזית הראשונה מול האות, במקרה והמשרעת שלו רחבה מזו שמסוגלים אליה אותם רכיבים.
תופעה זו מתרחשת לרוב במיקסרים, כאשר כניסות המיקרופון שבהן אינן מוגנות דיין. הגנה שכזו יכולה להיות מאוד פשוטה ויעילה, כדי שתי דיודות שמגינות ישירות בחזית.
------
במקרה של עוצמת יתר בכניסה, זה דבר שניתן לשמוע ולהימנע ממנו. היום כבר נדיר שחוץ מדיסטורשן יקרהה משהו.
במקרה של חישמול, קופסת ה-DI היא קרש ההצלה גם במקרה כזה, הואי תמנע תופעות הקשורות לעצם ההתחברות בין גופים שונים, במיוחד הקופסות שיש עליהן מתג חשוב המכונה: Ground Lift (מנתק קשר אדמה בין המכשירים).

אני מצטער אם הפכתי את היום השגרתי שלכם לעתיר פחדים. אולי היה עדיף שלא תקראו את השורות מעלה.
בכל מקרה, בפעם הבאה שכניסה (כל כניסה) פתאום לא עובדת, תיזכרו במה שאמר ראובן, ואם תגידו את זה לטכנאי, אפשר שהוא ייזהר מכם ויחשבן רק את הרכיב שבאמת צריך.
VooDoo
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 30 אוק',01 01:36   
ראובן

לפי מה שאני מבין מדברייך,אתה אומר שאני חייב להוסיף לרשימת קניות שלי מיקסר כי אם לא אני לוקח סיכון בכך שאפגע במחשב שלי או בכרטיס קול???
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 30 אוק',01 02:14   
לא אמרתי ולא רמזתי. אבל אולי כדאי לשקול.
RockArtist ענה לך בהקשר של המיקסר ו"כדאיותו", וגם הצורך בקדם מגבר/התאמה בין הגיטרה לכניסת הקו או המיקרופון בכרטיס הקול.
בכרטיסי אודיו מתקדמים חשבו על הצורך הזה והכילו קדם מגבר מיקרופון בכניסת הכרטיס או כאופציה באחת הכניסות.
בקיצור: אפשר לחבר גיטרה ישירות לכרטיס הקול.
אם למישהו זה נשמע בסדר מבחינת סאונד, אז יש לו מן הסתם התאמה טובה בין עכבת הגיטרה/פיקאפים לכניסת כרטיס הקול שלו.
אם הצליל משתנה או נשמע חנוק או חלש בכניסת קו line, אז הגיטרה צריכה קדם-הגברה (כלשהי), ואם הצליל נשמע דיסטורשן מוקדם מדי בכל פריטה בכניסת מיקרופון, אז עוצמת היגטרה חזקה מדי, ולפעמים ניתן לפתור את זה עם הווליום בגיטרה (למרות שזה לא נכון), או בעזרת מנחת/קופסת DI בדרך.
כניסת מיקרופון מכילה הגברה גבוהה כי היא מצפה לאות חלש שמגיע מ-מתמר בעל יציאה חלשה. גם לפיק אפ יש יציאה חלשה, אבל לא לכולם! בטח לא מגיטרה מוגברת פנימית.
כניסת קו מצפה לאות חזק יותר, כמו זה המגיע ממערכת סטריאו או מכשיר/אפקט/מיקסר אלקטרוני שאינו זקוק להגברה ראשונית כדי להגיע לרמת קו.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון