תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:43
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
טארקים = כסף ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
GCmusic
בטרנס
הודעה פורסם: ראשון 31 מאי,09 16:14   
כמו בשאר העולם המוזיקלי, הכסף הגדול מגיע מ:
אוספים
הופעות חיות
מסיבות פרטיות וגיגים

שמישהו ישנה הכותרת זה מציק לעיניים...

http://www.giladchatsav.com
shtik
תומך
הודעה פורסם: ראשון 31 מאי,09 17:53   
תודה, די סידרתם את העניינים.. אז זה באמת עובד בשונה ממוזיקה בכללי, איפה שבכל השמעה השיר מייצר כסף למישהו שהוא בעל הזכויות. אז בעצם שטרק יוצא לאור הוא חופשי לכל דורש בעצם..

ציטוט:
מתוך מה תקבל תמלוגים? השמעות ברדיו?

אני חושב שיש גם למוזיקה הזאת השמעות ברדיו, אולי לא כמו פופ אבל יש.. ואם קיימים תמלוגים גם מדובר בהופעות (מסיבות המוניות וכו'), פסי קול וכו'.

ציטוט:
תמלוגים מאקו"ם על מכירות תקבל רק אם הלייבל רשום שם כמוציא לאור "כשר" (או אצל גוף מקביל בחו"ל.
אם לא, מה שסגרת מראש, זה מה שתקבל.

ז"א שיש מקרים שבהם כן מקבלים תמלוגים על מכירות? ובעצם ברוב המקרים באמת מדובר בתשלום חד פעמי על הטרק?

ד"א אני לא יוצר טראנס אבל שמעתי על הדרך הזאת והיה לי קשה להאמין שככה זה עובד ,ז"א שלטרק של טראנס אין קניין רוחני כלשהו, שבאמת הכסף בא רק מהופעות, ואז בעצם מי ש"כותב שירים" ולא מבצע (מופיע) מסיבות כאלה ואחרות לא יהיה מתוגמל על כך כראוי כמו בסגנונות ה"רגילים".

ציטוט:
כמו בשאר העולם המוזיקלי, הכסף הגדול מגיע מ:
אוספים

זה אומר בעצם שאם הטרק מופיע באוסף, מי שיצר אותו מתוגמל על כך? או שגם כאן יש אוספים ויש אוספים?
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 31 מאי,09 18:33   
זה לא שונה מ"מוזיקה בכללי", זה לגמרי אותו הדבר.

ציטוט:
אני חושב שיש גם למוזיקה הזאת השמעות ברדיו, אולי לא כמו פופ אבל יש.. ואם קיימים תמלוגים גם מדובר בהופעות (מסיבות המוניות וכו'), פסי קול וכו'.

שים לב באיזה רדיו, באיזה מדינות וכו'.
אם זה בתוכנית ברדיו האיזורי פעם אחת בחיים, עדיף לחכות לדולרים שיפלו ממטוס.
בחיים שלי לא ראיתי מועדון או מארגן מסיבות טראנס עם רשיון מאקו"ם... אולי המועדונים הגדולים והמתוקשרים, אבל אני גם בספק אם מי מהדיג'ייז שם איי פעם חשבו לשלוח לאקו"ם רשימת השמעה #search

פסי קול של מה? זה כבר עולם אחר.

ציטוט:
ז"א שיש מקרים שבהם כן מקבלים תמלוגים על מכירות? ובעצם ברוב המקרים באמת מדובר בתשלום חד פעמי על הטרק?

כן, אם כאמור הלייבל הוא מוציא לאור רשום. יש חברות שכפול דיסקים שדורשות אישור אקו"ם, יש כאלה שלא. אם אתה הולך ללייבל של יוסי בום-בולונאט, תבדוק איתו לפני אם הוא רשום.

ציטוט:
לטרק של טראנס אין קניין רוחני כלשהו, שבאמת הכסף בא רק מהופעות,

על כל יצירה יש קניין רוחני, גם על ההודעות שאנחנו כותבים כאן. השאלה היא איך מתעלים את זה לתשלום

ציטוט:
זה אומר בעצם שאם הטרק מופיע באוסף, מי שיצר אותו מתוגמל על כך? או שגם כאן יש אוספים ויש אוספים?

יותר נכון, יש חוזים ויש חוזים.
כשאתה חותם עם חברת תקליטים אתה חותם איצתם על כמה דברים, אחד מהם הוא על הזכות לLICENSING.
מה שזה אומר בגדול זה, שאם "שיחררת" את הזכות הזו עבור הלייבל (ואל תעשה את זה בלי להיות מתוגמל כראוי, במיוחד אם אתה הוא הבעלים של המאסטר של היצירה, ואם לא מימנו לך את ההפקה, אתה אכן הבעלים) הלייבל יכול ללכת ולהעביר את הזכות להדפסת השיר שלך הלאה כמה וכמה פעמים שהוא רק רוצה. ואם נניח מחר סוני מוציאה דיסק טראנס ורוצה את הקטע שלך, ואתה בתמימותך העברת את הזכות ללייבל, הלייבל יקבל מסוני סכום כסף מזומן עבור ההחתמה, ואתה תקבל רק תמלוגים ממכירות, אם בכלל יהיו.
ולכן כדאי לעגן את העניין הזה.
Manny Zagri
תומך
הודעה פורסם: שני 01 יונ',09 07:12   
רק שתהיה בעניינים התותחים הכבדים למעשה
היו אלה Astral שהקימו לייבל עצמאי בשם Trust in trance
והם ביצעו את כל העבודה בעצמם.
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 01 יונ',09 10:51   
וגם מדונה ופרינס. ביזנס זה ביזנס.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
עמוד 3 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון