תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:43
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
בניית מגבר ביתי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 16:38   
היי,

אחרי הרבה זמן שלא השקעתי בנושא הבניה (בניתי 5 סוגים של פדלים ואני נהנה מהם כמו שהגיטרה שלי נהנית מתשומת הלב...)
אני רוצה להוציא סאונד כללי טוב יותר בהקלטות מהקלטה דרך המיקסר. אני רוצה להגביר עם המיקרופון שלי מגבר חמוד שיתן סאונד יותר מלא, יותר חזק, יותר גיטרה...(בניגוד לסאונד דרך המיקסר..)

האם מבחינה כלכלית, כדאי לבנות מגבר ביתי שיתן לי רק CLEAN?
האם ניתן, ברמה של מתחיל + בכלל לבנות כזה מגבר?
או שכדאי שאני אבנה עוד כמה פדלים על מנת להשתפשף?

תודה,
מאור #thumbsup
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 18:45   
מגבר לגיטרה (שיחובר לרמקול) או קדם מגבר לגיטרה, שיחובר (גם) למיקסר או כרטיס קול?

שניהם אפשריים, ואפשר לתת תוכניות והדרכה לכל צורה (שפופרות, טרנזיסטורי וכו'), אבל אם זו הולכת להיות הדרכה ברמה בסיסית של רכיבים זה יכול להתיש (את כל הצדדים).
ושוב, לא לשכוח שלרוב זול יותר לרכוש, אלא אם מדובר בתכנון מסוים שקשה להשיג בצורה מסחרית או משהו וינטאג' (PulTec לדוגמא) שנחטפים ע"י אספנים.
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 23:26   
אני מדבר על בוקסה (די גדולה) שמחוברת לחשמל ומגבירה את הסאונד של הגיטרה בנוסף לאיפיונים נפרדים של הצליל (איקולייזר פרמטרי..)
אני לא רוצה להכנס יותר מדי לדברים כמו: DISTORTION של מגבר וכו'...
רק בעיקרון לבנות בוקסה שתגביר את הגיטרה, ובעזרת מיקרופון להעביר את הסאונד לכרטיס קול..

או שכדאי לי למצוא דרך אחרת לקבל סאונד טוב של הגיטרה?

אני פשוט לא מרוצה מהדרך שהגיטרה נשמעת דרך המיקסר, ולא משנה כמה פדלים יש לי בדרך (ניסיתי גם בלי פדלים..), לעומת זאת, הגיטרה נשמעת ממש טוב (לדעתי) דרך מגברים שניסיתי...
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 00:49   
מבין אותך מאוד.
והאם סימולטורים האלקטרוניים לא הצליחו לממש את חזון המגבר + מיקרופון + מרחב בצורה שתספק אותך (POD ודומיו)?
אם לא ניסית, זה הזמן לעשות סבב (Ibanez,Roland, Digitech וכו'), אבל הייתי מכניס בטיול הזה גם סימולטורים משולבי מגבר (סטייל VETTTA או FlexTone של Line 6 קלי המשקל שבתוכם יש סימולטור, ולא יקרים).
אם אין לך בכלל מגבר "בוקסה", אז יש גם את הגמדיים שהם יותר למטרות סאונד ופחות להופעות (למרות שראיתי אותם נסחבים גם לשם ומוגברים עם מקרופון על הבמה).

ואם לא הצלחתי לשכנע אותך לא לחבר את המלחם לחשמל בפיסקאות למעלה, אז עד לאיזה עומק אתה מוכן לצלול אלקטרונית (עליך להבין שאנחנו עוברים משלב ה"בטריות" הסלחניות לחשמל חי ונושם, פה אין סליחה ומחילה וגם אין אחריות!!).
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 02:13   
אני ממש לא ממהר לחבר את המלחם לחשמל...
כבר הספקתי היום לעשות לעצמי שתי כוויות מהרכבת פדל FUZZ שלא הצליח...
אחרי צה"ל אני חושב שאני אעשה קורס באלקטרוניקה כדי לא לשרוף כל היום את האצבעות...
בסופו של דבר, עוד כמה שנים, אני רוצה ידע והבנה באלקטרוניקה של מכשירים.
אבל בינתיים, לשאלתי המקורית, עכשיו עם טיפה יותר פרטים:
כדאי לי להשקיע קצת כסף ולקנות מגבר קטנצ'יק (15וולט) ולהגביר אותו עם מיקרופון?
השאלה היא אם אני לא מפסיד את הסאונד..
והאם עדיף לי להמשיך להקליט דרך פדלים (יש לי גם פדל מדמה מגבר- פרה אמפ די חביב..) למיקסר? או שמגבר קטן יתן לי סאונד טוב?

אני אלך לנצל את הדבר החדש אצל כלי זמר ואשמע מגברים קטנים, אבל מראש אני שואל אותך ראובן, כגיטריסט, כי אני לא, ואני מרגיש יותר בתוצאה הסופית, ולא בדרך...
TamirE
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 07:27   
מאור, זה מאוד תלוי על איזה מגבר 15 וואט אתה מדבר... מגבר של 15 וואט של ווקס או מסה בוגי או משהו בסגנון (מנורות) בטח יישמע טוב. אולי אפילו משהו מסכן יותר כמו פיוי קלאסיק 20 :smile:

אם אתה רוצה רק להקליט בבית אז לך על האופציה הדיירקטית עם מדמה מגברים. על איזה פדאל אתה מדבר? סנסאמפ?
מגבר 15 וואט באיכות גרועה בד"כ יישמע גרוע...
you only get what you payed for.

להקלטות ביתיות הפוד עושה את העבודה לא רע בכלל לדעתי.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 17:22   
אני מסכים עם Tמיר.
קשה להכליל, ואולי זה אפילו מסוכן ולא מומלץ. סאונד זה דבר מאוד אישי שנרקם בהתאם לכל נואנס נדרש באריג הרחב של השיר. לפעמים יתאים חיבור ישיר ולפעמים לא. אני מסכים אתך שיש מקרים בהם אתה לא מצליח להוציא בחיבור ישיר את הסאונד שאתה מחפש, והוא מגיע אליך רק באמצעות מגבר-נקלט-מקרופון, אבל יש מקרים שזה גם הפוך.
ואל תשכח שלפעמים הנגינה עצמה מושפעת מהסאונד הבוקע, וזה יכול לבאס או לרומם - בהתאם.
כלומר, אל תצמד לחוקים שאינם. ולגבי מגברון, הקטנים (הטובים) יכולים להישמע בדיוק אותו הדבר כמו אחיהם ענקי המידות. אבל אם אתה לא מצליח אז חפש את הבעיה במקום אחר;
קירבה או מרחק של מיקרופון, כמות המיקרופונים, האווירה האקוסטית וכשרון הדגימה של המציאות (הקלטה), חוברים יחד ליצירת המושלם האישי של כל אחד.
אפשר שמגברון יישמע ענק ואפשר שלא. כמובן שזה תלוי גם בו עצמו, וגם בקוטר הרמקול אם אין התאמה בין ההספק שרוצים להוציא לחלל (למרחק גדול יותר, כך שגם האווירה תיקלט), ולתדרים שבוקעים מהגיטרה (זה יהיה עוול בהרבה מקרים להוציא גיטרה בס מ-"5).
חשוב על זה כך: אתה יכול לגרום לסאונד להישמע גדול או קטן אם תדמיין את עצמך (המיקרופון אולי) כניתן ל-הקטנה/הגדלה. אם חרק יסתכל על הבוקסה הגמדית, היא תיראה לו הר. אם פיל יתסכל עליה, אפשר שהיא בכלל לא תיראה.
יש כאלה שמעדיפים את השניים - ישיר (אלקטרוני) ואקוסטי (בוקסה+מיקרופון) - וממזגים ביניהם ביד אמן בשלב המיקס.
לעתים סאונד של סינטי או גיטרה דגומה או מסונטזת לא נשמעים אמינים. טריק ידוע הוא להעביר את הסאונד דרך 'בוקסה אמיתית' ולקלוט דרך מיקרופון. נס?! אני קורא לזה אופי.
ואופי אפשר להעניק גם עם בוקסה קטנה. רק שים את המיקרופון/ים בצורה שתשמע הכי אמינה למה שאתה רוצה להשיג.

Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 22:28   
תודה על התשובות, אני בהחלט אשתמש בהם בתבונה! #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון